Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Možná by šlo použít toto https://www.streetkolor.cz/www-streetko … NGDA-AS-06 Do paneláku asi stačí smile

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Tak já jsem do toho investoval nulu.
Kompresor mám ze starý ledničky, nádobu od balonků jsem našel v odpadu a plastovou tlakovou hadičku mám asi 100m, můžu kus věnovat.
Jen jí strčím na jedné straně na kompresor, na druhé na výstup z nádoby, otevřu ventil a nechám čtvrt hodiny běžet a ono se to nafoukne na těch 8-10atm. 
Víc ten kompresor nedá.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Tak já zase manželce loupím kompresor, co má na airbrush. Je to malé, tiché, tlaková nádoba i redukční ventil jsou v jednom. Akorát to musím dotáhnout ze sklepa.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Na väčšinu potrieb by možno stačil "Klystírový balónik" z lekárne. Aspoň na malé veci.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

V dávných dobách se používala větší nádoba od laku na vlasy. Vyvrtala se do ní díra do které se epoxidem vlepil ventilek od kola. Nahustilo se to pumpičkou na kolo a bylo po srandě. Z nalitou barvou to fungovalo jako barevný spray. Tobě bude stačit jen ten vzduch. A sousedi tě nevystěhují.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Kuprikladu na takove to "domaci vyfukovani" moje svagrova, pouziva pri vyrobe bizuterie a vseliakych serepeticek, obycejnou rucni pumpovaci postrikovaci 2l nadobu.
Puvod onoho zarizeni vzniknul tak, ze ji to spadlo z ramu okna a ulomila se rozprasovaci dyza.
Termolepidlem tam nalepila zapilovanou jehlu z katetru.
Pouziva to i na tvde pajeni, fouka pres plamen vetsiho lihoveho horaku.
Problem je, ze obcas musi namazat tu manzetu v te pumpe, jinac to vrze a kvika, nebo prestava pumpovat.
https://www.lidl-shop.sk/media/fd5969d041012f6b5251e2707d4ef3e9.jpeg
Take se ji rozpadlo madlo te pumpy, tak si tam nalepila epoxydem nejake upadle madlo z nabytku, ve tvaru hribu.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

https://www.tvproducts.cz/cz/detail/ruc … gI58fD_BwE

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Děkuji pánové, tohle by asi vyhovovalo!

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Přifařím se do tohoto vlákna, máte někdo zkušenost s tímto kompresorem ?

https://www.promacz.cz/olt-896---kompre … ejovy.html

46dB je luxus, to si dovedu v pohodě představit doma pod stolem.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Pekný malý kompresor. Daj vedieť, ak ho kúpiš, či je OK. Majú predaj na na SK.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

vyfoukaný lybar sprej na vlasy, mosazný (pájitelný)

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

jestli to chceš jen na vyfoukání prach k compa nebo jiný elektroniky tak si kup tohle . https://xevos.store/produkt/4world-stla … 8wQAvD_BwE

Máš to bez kraválu . Navíc je ten vzduch je suchej a bez oleje takže to nezasviní pajšl tý věci v který se chceš vrtat.

Web

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

A tohle jsi četl ?
Při zahřátí může vybuchnout. Extrémně hořlavý aerosol. V případě lékařské pomoci mějte obal od výrobku nebo štítek při ruce. Uchovávejte mimo dosah dětí. Chraňte před teplem, jiskrami, otevřeným ohněm, horkými povrchy a jinými zdroji umožňujícími vznícení. Zákaz kouření při používání. Nestříkejte do otevřeného ohně nebo na žhavý materiál. Obal nepropichujte ani neházejte do ohně – ani v případě prázdné nádoby. Chraňte před slunečním zářením. Nevystavujte teplotám přes 50 °C. Zlikvidujte nádobu do odděleného sběru. Spotřebujte do: Datum vypršení platnosti a číslo šarže jsou na spodní straně nádoby. Složení: 30% a více alifatické uhlovodíky (propan, butan).

Suchý to možná je, akorát to není vzduch...

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Elox, to nevadí, já ho také používám. Hlavně, že nesmrdí. Čistý stlačený vzduch v těch sprejích nikdy nebude i když se tak vždy uvádí. Buď je tam CO2 a nebo kombinace s propan-butanem.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

V jedné kutilské knize ze 70. let je použitelný návod:
1) potřebuješ prázdnou nádobu od spreje (lybar apor.) + autoventilek se dvěma plochými matkami + epoxidové lepidlo
2) do dna nádoby se vyvrtá díra, která se na dvou protilethlých koncích mírně probrousí tak, aby se dovnitř protáhl autoventilek i s plochou matkou
3) autoventilek se dotáhne zezhora druhou matkou a celé dno nádoby se zespoda zalije epoxidem
4) nádobu lze opakovaně dohušťovat pumpičkou

Lze to celé vytvořit z malých či větších prázdných sprejů.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

for Joski
Nepsal jsem to už náhodou 6.5. ?

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

dolly j: psal, ale nevšiml jsem si toho.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Elox napsal:

A tohle jsi četl ?....).

Suchý to možná je, akorát to není vzduch...


No četl . Podobnou hlášku má na sobě i šlehačka ve speji a nebo lak na vlasy . nechápu kde je problém

Web

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Core88 napsal:

... Navíc je ten vzduch je suchej ...

Problém je v tom, že to není vzduch. Né, že by to nešlo použít, ale je dobrý vědět, že to je výbušný plyn a podle toho s tím zacházet. Né všichni čtou všechna varování malinkým písmem.
U toho spreje na vlasy se obvykle předpokládá, že hnací plyn je nějaký svinstvo. Ale tady by si někdo mohl myslet, že je to fakt vzduch.
V té šlehačce patrně bude něco jinýho. Předpokládám...

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

odhaduji že pro šlehačku je hnacím médiem N₂O - tzv. rajský plyn, no výbušný rovnou není
ale má narkotizační účinky, dřív používán v lékařství k anestezii pacoše
(ale, doba a vývoj nám trochu pokročily tak dnes může být vše jinak)

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)