(upravil stiglitz 5. 4. 2021 14:14)

Téma: DIY nádoba na stlačený vzduch

Ahoj, tohle bych potřeboval jako sůl. Má doma někdo z vás něco takovýho? Napadla mě duše, ale ta velikost, takže zavrhuji. I když, z kolečka...

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Jakej tlak a jak veliká ?

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Chybí obrázek. DIY se dá buď z hasičáku, plynové lahve viděljsem i z vodárny. Ale asi vyjde lepší si koupit kompresor.

Web

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

To je všechno zbytěčně předimenzovaný, já mám asi 20l nádobu od helia do balónků.
Zkoušel jsem kompresorem od ledničky a snese to jak vaccum, tak tlak 10atm.
Je to lehký a stojí to na zemi, má to ucha a výstupní ventil.
https://www.heliumking.cz/helium-do-bal … loon-time/

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Nejlevnější řešení je navštívit vrakoviště a vyhrabat vzduchojem z autobusu nebo náklaďáku. Nejlepší tlaková zkouška je naplnit to vodou a pak terpve tlačit vzduch nebo bvodu, voda je nestlačitelná, takže když to prdne ve sváru nebo vystřelí návarek, tak to nezničí půl baráku okolo. A zkoušet by se mělo aspoň na dvojnásobek provozního tlaku. Pumpu na tlakovou zkoušku potrubí má každej vodař/topenář.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Lidi, já nemám fakt barák, ani garáž, nic. Mám koutek v paneláku, no...

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Čo s tým vlastne chceš robiť?

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Proto jsem položil základní otázku a co jsem se dozvědel ? kulový !

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Nicméně musím ti poslat díky danharde, já vůbec netušil, že se to dá koupit. Do dnešního dne to byla pro mě výsada kolotočářů a komediantů.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Potřebuju občas vyfoukat bordel z toho, v čem se rýpu. Zesilovač, magnetofon, tak... Omlouvám se.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

To si kup toto:
https://www.motora.cz/naradi/naradi-yat … uwQAvD_BwE

Dělá se to i menší, ale teď si za boha nemohu vzpomenout jak se to jmenuje big_smile

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

tak pokud to děláš doma v bytě, tak je na to spíš lepší štětec + vysavač

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

DJ_Rix - to není blbý. Díky.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Jo, není zač, to menší jsem už našel, ale asi se to u nás vůbec neprodává sad

https://www.ebay.co.uk/p/4028924632

https://www.itdusters.com/product/compucleaner/

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Jako tlakova nadoba, ti na domaci vyfukovanmi, postaci treba nadoba od freonu do klimatizaci, nebo od toho balonoveho helia.
staci to opatrit autoventilkem, nafoukas si to bud malym kompresorem do auta, nebo na pumpe, nebo kdyz se nebojis, tak kompresorem z vyhozene lednicky.
Kdyz se mi pokazil kompresorek do auta, tak sem to nafoukal i rucni pumpou,potreboval sem vycistit gamatky a prutokovy ohrivac.
Jinak pro domaci pouziti, existuji male membranove kompresory, ktere nejsou hlucne a da se stim treba strikat malou pistoli.
Ale je to stejne drahe, jako mormalni kompresor do dilny.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Na vyfoukání staršího PC jsem v nouzi použil obyčejný fén na vlasy. Jenom musí umět foukat studený vzduch (nebo jen mírně teplý) abychom to zbytečně neohřívali. A toho bordelu, co z toho lítalo, to nechtějte vidět. Ale stejně je na některých místech dobré pomoct tomu štětcem. Naopak vysavač se na prach moc nechytá, jenom šroubky žere spolehlivě.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

jinak existuje i spray. pozor, plyn je horlavy!
https://www.colorway-shop.sk/na-elektro … gK54fD_BwE

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

nic co ma aktivny motor pri fukani by som nekupoval, kvoli statickej elektrine a fukat s vysavacom, fenom, fukarom dokonca je tak akurat koledovat si o odpalenie celej elektroniky vybojom.

Pouziva sa bud kompresor s tlakovou nadobou, ktory vsak v bloku neprejde u susedov kvoli hluku ked to zapnes na doplnenie nadoby, alebo stalceny vzduch v spreji...

(upravil wimshurst 6. 4. 2021 10:39)

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

Ale co by..
Existuji i elegatni reseni, pro laboratore, kupr. kompresory pro zubare.
Take do elektro laboratori, existuji a daji se koupit ultra tiche kompresory, jsou to uplne stejne, jako do lednicek, nebo mrazaku, obvykle maji akorat na vic olejoznak, plnici hrdlo na olej a vetsi separator,  kondenzacni  nadrz, ktery ma autonomni odfuk, navys pak tlakovou nadobu, ktera je relativne mala.

Vsechno lze udelat podomacku, z kompresoru z chladnicky, maleho hasiciho pristroje, treba jen 2l.
V Lidlu se daji koupit levne nastavce i regulator tlaku v podobe vsuvky na rychlospojku.
Problem je ze sroubeni a fitingy, se musi nechat udelat nekomu na soustruhu, kdyz neni moznost svarovat doma.
Co je opravdu asi nutno koupit, je tenzostat, tedy spinac tlakovy, ktery ma odfuk, aby se kompresor nerozbihal do tlaku a priradit do plniciho potrubi jednocestny ventil.
Kompresor nebude hlucnejsi,jako bezna domaci lednice.

Re: DIY nádoba na stlačený vzduch

ano, to suhlasim, otazkou je kolko chce investovat a ako casto to pouziva...pre caste pouzitie pouzivame aj my vo firme kompresor s nadobou a neriesime...doma na cistenie servera od srsti a prachu pri mackach 2x do roka cistim so stlacenym vzduchom a 600ml sprej mam na dva roky v pohode. na hrubu spinu stetec...