Téma: "Přehrotování" přenosky

Ahoj všichni,
přišel jsem o hrot na na přenosce Yamaha MC-1000 a gramofonu Nakamichi Dragon-CT. Sháním někoho v Čechách, kdo by byl schopný dát přenosku zase dohromady. Byl by tu někdo? Nebo nějaký kontakt na někoho, kdo to udělá opravdu dobře?

Děkuji.

Re: "Přehrotování" přenosky

Netuším, jestli je tohle vůbec možný, nevypadá to jako přenoska s vyměnitelným hrotem. Koupit jinou (jako jinej kus), nebo úplně jinou přenosku (jinej typ), uchycení je podle obrázku standart...

Re: "Přehrotování" přenosky

No to je právě ono, hrot vyměnitelný není, ale jsou firmy, co to dělají, jen jsem nenašel nic v Čechách. Koupit jinej kus je prakticky nemožný, a když se někde objeví, tak je nehorázná cena, i když celkem ospravedlnitelná.

(upravil kaed 30. 3. 2021 8:12)

Re: "Přehrotování" přenosky

Stejně, být tebou, tak si koupím nějakou "běžnou" přenosku, třeba M2 red, aspoň po dobu, než to vyřešíš, a možná za čas zjistíš, že není co řešit...

Re: "Přehrotování" přenosky

Jinou přenosku mám, i když je to lehce horší. Ale zkoušel jsem i konkrétně 2M Red a to byl oproti té Yamaze odpad. Pak mi kamarád půjčil Cadenza Black a taky žádná sláva. To jsou minimálně dva důvody, proč bych rád tu Yamahu dal dohromady.

Re: "Přehrotování" přenosky

Poslal jsem zprávu...

Web

Re: "Přehrotování" přenosky

Proč hodnotíš M2 red jako odpad? netvrdím že je to "hájend" , ale přijde mi o něco lepší než třeba OM10 co mám v Dualu. Ale tohle je nekonečná diskuze, co jsem si ale sám ověřil, pokud má předzesilovač možnost nastavení kapacity a příp. i odporu vstupu, tak je potřeba to naladit pro jednu každou přenosku jinak.

Re: "Přehrotování" přenosky

Neříkám, že jsem si z toho ublinknul, ale srovnával jsem to s tou Yamahou. Někdo to zase může mít obráceně...