Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 50]

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

Jestli máš verzi H1142, tak na Zaphův projekt a tu vyhybku, co sem ti olinkoval, honem rychle zapomeň. A je to teda sviňárna nafakturovat H1224 a prodat H1142.

Web

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

No mě to taky překvapilo. Já nevím jaký je mezi nimi vzhledový rozdíl, takže jsem věřil dokladu, že to jsou 1224. Až pak po příspěvcích jsem znejistěl, tak jsem vzal zrcátko a ejhle... No je to bordel, matroš mě stál bratrů 500,- . Ono to ale hraje dobře, takže teď nevím. Ale zřejmě i ze studijních důvodů udělám třetí pokus (výhybku) a nechám si to, co bude lepší. Ještě počkám, jesli se neozve Kyselym a pak uvidím.

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

psal sem mail tak snad to doslo smile
jinac pro ostatni aby vedeli: H1142 poznate podle toho ze membrana je rovna a guma ji pomerne dost prekryva takze to spis vypada jak nejakej 15cm basacek
H1224 ma zaoblenou membranu a guma presahuje jen uzkym prouzkem.

svinarna to je ale solidni wink

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

Konečně jsem se dobral konečného výsledku. Finální verze výhybky je zde: http://www.sweb.cz/staraudio

Porovnával jsem mezi sebou dva druhy výhybek, a to výše uvedenou ze stránek Zaphaudio a touto. V každém případě pokud bych měl typ středobasu 1224, viděl bych to asi na tu Zaphaudio. Má bezkonkurenční podání prostoru a hrála velmi dobře. Dokonce jsem uvažoval, že si ji nechám i když mám odlišný model. Zvuk byl jen mírně nevyrovnaný (zřejmě následek jiných měničů), spíše bych to hodnotil jako nepřirozený nádech u určitých kmitočtů (ženský hlas). Rozhodně to ale nebylo nijak dramatické.  Nakonec jsem ale přece jen dal na vaše rady. Napsal jsem Tony Geemu , který mi velice rychle pomohl s úpravou pro můj výškáč. Úprava spočívala pouze ve změně jednoho odporu (vyšším útlumem výškáče). A proč vlastně tahle výhybka zvítězila? Má naprosto vyrovnaný zvuk, ze kterého nikde nic nevyčnívá ani nechybí. Vyjímečná je rovněž navázáním v oblasti dělícího kmitočtu, vše zní přirozeně. Až jsem byl překvapen, že si to s tímhle výškáčem tak dobře rozumí.

Všem bych chtěl tímto ještě jednou poděkovat za cenné rady a pomoc.

(upravil dawsoo 23. 7. 2007 0:21)

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

Majitelé H1142 nezoufejte:
Tak jsme se měřením dobrali s Kyselymem že rozdíl mezi starou a novou L18 není až tak dramatickej jak to na první pohled vypadá na datasheetech... L18 H1142 má breakupy níž ale nižší vcelku odpovídající datasheetu ..cca na (4,5 a 6,5kHz) a nová H1224 je má sice výš než staší typ (díky Nawi místo kuželové membráně) ale jsou vyšší svou amplitudou (na 7,1 a 8,6kHz) než ukazuje Seasí datasheet od výrobce ...takže při ošetření je výsledek porovnatelný  navíc stará verze je v reálu napohled hezčí je podobná zvětšený L15 smile a nová zas je jak zmenšenina L22 lol Impedanční chára v CC bedně je takřka identická ...........rozdíly desetiny procent... takže výměna při úpravě RLC členu je vzájemně možná rozdíly ve fázi od spoda až ke 3kHz jsou taky relativně malé...

Není co dodávat...

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

Ahoj,

vim, ze je to uz delsi doba, kdy bylo tohle vlakno aktivni ale mam dotaz k tomu Zaphaudio projektu. Pochopil jsem spravne, ze ta civka L0 je na feritovym jadre nebo idealne tranformatorovym EI? A druha otazka, ozvucnice je skutecne uzavrena bez bassreflexu?

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

Majlanky: Kde jsi na obojí přišel?

L0 píše pod 0,4 Ohm, to se dá na vzduchu zvládnout, když bude mít ale víc, hrát to nepřestane.
Bassreflex má laděný na 42 Hz, použil ale univerzální budku, šlo by tomu dát větší objem a ladit níž.

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

BR tam je a cievky pri tak nízkych hodnotách ide použiť vzduchové. Má tam filtre typu LR2 a 5db bafflestep. Zo skúsenosti z používania tých bední by som ten bafflestep možno aj zrušil. Tie bedne mali príliš basov... Kedže je to len 7" stredobasák tak to nikdy na dobrý woofer 8" a viac mať nebude. Tiež výsledná citlivosť 83db je bieda. Menší ako 150W/4R zosilňovač by som k tomu nedával.

(upravil Majlanky 23. 3. 2021 13:50)

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

antonio
No priznam se ze anglicky audio terminy neumim, takze jsem to asi dost nepochopil. Ale i to je zacatek. Ted kdyz uz vim co hledam, jsem to nasel. Sice se mi nedari najit parametry toho pouziteho portu ale on to tam docela dopodropna popsal takze se asi bez problemu.
No z toho ze rika aby odpor neprekrocil 0,4ohm jsem pochopil, ze to je tak maximalni hodnota. Tak jsme si rikal, ze nejaky feritovy jadro bude lepsi a navic se mi zda podle obrazku, ze on to tak ma...

mechanik
No to mi zni, ze teda neni uplne dobry projekt. Jde mi o to spis neco postavit, nez laborovat. To aby bylo jasno. Na to teorii neovladam ani zdaleka dobre... Nemate teda typ na jiny projekt?

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

Majlanky napsal:

No to mi zni, ze teda neni uplne dobry projekt...

mechanik: Vidíš, co jsi provedl? Takhle zacházíš do extrémů často... roll


Zo skúsenosti z používania tých bední by som ten bafflestep možno aj zrušil.

Jak chceš zrušit BS? 2,2 mH je sice při tom Re víc, než bych čekal, ale pod 1,5 mH to asi neuděláš, pokud měří standardně rovně.

Kedže je to len 7" stredobasák tak to nikdy na dobrý woofer 8" a viac mať nebude.

Má to hrát i středy.

Tiež výsledná citlivosť 83db je bieda.

S takovou odezvou dole a při podobném objemu, v tomto vesmíru, citlivost jiná být nemůže.

Menší ako 150W/4R zosilňovač by som k tomu nedával.

Hádám, že běžný uživatel ne s každým zapnutím zesilovače pouští orchestr s velkou dynamikou; dlouhodobě bude poslouchat na jednotkách/desítkách W.

(upravil Benazi 23. 3. 2021 16:42)

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=23724
Můžeš postavit Harris, nebo od Zapha SR-71

https://i.postimg.cc/DSZrHcSZ/hotovo-014.jpg

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

Zaphoviny se tu resily horem spodem, ze to neni zrovna zvukove...optimalni.

Nerikam ze Troelsoviny jsou nej, ale pusobi na me znatelne lepe, u hodne novejsich veci uz neposkytuje schemata, ale treba zrovna tady ano:
http://www.troelsgravesen.dk/DiscoveryW18.htm

ruzne DIY repro

Web

(upravil mechanik 23. 3. 2021 22:28)

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

antonio, ale môžem to uviesť na pravú mieru big_smile Ale najskôr k vetám či si citoval:

Že to má 5db bafflestep píše autor Zaph. Ako toho presne docielil som neskúmal. 

Z môjho dnešného pohladu nemá cenu takýto 7" nútiť hrať velmi dole. THD tomu raketovo letí hore pomerne skoro. Jediné čoho sa docieli je to ako to aj hrá... Je to prebasované. Pritom sa nedá povedať že by to malo dobré basy.

Ak by to ten bafflestep nemalo tak by to riešilo rovno 3 veci. Príliš vela basov, nízka citlivosť, zanikajúce stredy a že sú tie bedne žravé 83db. Bedne som roky vlastnil takže je to moje doporučenie čo zmeniť. Mal som 150W/4R koncák a rozhodne to príliš nebolo. Dalšia vec je že by sa to s poriadnym koncákom 200W a viac mohlo na basoch "spevniť" a nebolo by to také uhučané, možno.

Majlanky, je to odladený a dobrý projekt. Žiadne úpravy niesu potrebné. To je len moja kritika ako majitela čo tie bedne pár rokov používal. Či je k dispozícií niečo lepšie a odladené neviem. Merania nikde nevidím ale aj tie reproduktory v HARRIS MKII by mohli byť dobré.

Kocour, čo si myslíš o tom schodíku na prednej stene? smile

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

Tak u Troelse se da vybrat myslim i jiny projekt.
Ten schodek neni optimalni, ale je potreba se oprostit od technikalit a nazoru jak by to kazdej udelal jinak a lepe. Jde o vysledny zvuk, a tady si myslim ze Troelsoviny maji co nabidnout.

ruzne DIY repro

Web

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

A projekty Tonyho Gee sa ti páčia? On tiež rieši to ako to hrá. Rozhodne sa nebojí experimentovať. Sú tam aj velmi šialené koncepcie čo človeka iste obohatia o zaujímavé skúsenosti ktoré by inak nemal. Ale posledné roky robí tie stavebnice/kits tak to sa mi velmi nepáči.

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

Mozna neco starsiho. Za posledni dobu nejak nechapu co vlastne dela, je to neprehledne a nepruhledne, kity tam jsou chvili a rychle mizi, nejak nevim.

Ale nejak mi tu chybi zakladatel vlakna, at rekne co vlastne chce, co se mu libi.

Ja puvodne jen chtel sdelit myslenku, a nebudu se s tim mazat, proste kaslete na Zaphovy projekty, je to uz dost hodne minulost, a myslim ze aby to hralo, chce to celkem poupravit.

Zde to vypada znatelne lepe:
http://www.audioexcite.com/
https://heissmann-acoustics.de/en/

ruzne DIY repro

Web

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

http://yb-audio.pl/realizacje/fox-2-5/
Kvalitních projektu je hafo, záleží kolik chce investovat, pokud něco lepšího nebude hledat zde ale úplně někde jinde.

(upravil Kocour 24. 3. 2021 14:20)

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

Jak se pozna ze to je nebo neni kvalitni projekt?

Ja se v tom hodne pohybuju, mam uz na to oko, ale pro normalni lidi bych ja treba doporucil se podivat na nejake to mereni a grafy. Zrovna u toho YB je dost prd. Ja nechapu, jak v dnesni dobe REWu a Vituixu stale nekdo frci na tech predpotopnich ....koukam ze to je asi Excel. Nemusi to znamenat ze to hraje dobre, to stejne nikdo nezjistime, ale bude to znamenat ze konstrukter vi co dela.
Dale je mozne se orientovat podle vehlasu konstruktera, a znalosti a poslechu jeho drivejsich veci, a toho jak to ladi. Ale to ve vetsine pripadu neni mozne.

ruzne DIY repro

Web

(upravil Benazi 24. 3. 2021 14:26)

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

Není důležité na čem, ale kdo to dělá, dnes kdejaký soplák vrtá ve vituix pak to taky vypadá,chytrolíni všichni.

(upravil Kocour 24. 3. 2021 14:32)

Re: Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

Hadam ze to asi nemluvis se mnou. A navic myslim ze jsem to napsal jasne. Ze me mluvi zkusenost.

ruzne DIY repro

Web

Příspěvky [21 až 40 z 50]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » Výhybka pro Seas L18RNX/P / 27TFFC

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£