Téma: Kopie efektu BOSS Compression Sustainer CS-2

Tento efekt jsem si chtěl postavit na základě článku na Gilmourish.com. Autor zde popisuje jaké efekty během svých turné David Gilmour s kapelou Pink Floyd používal. A protože zvuk kytary Davida Gilmoura se mi hodně líbí, rozhodl jsem se pro stavbu kopie efektu BOSS CS-2 Compression Sustainer.
Stejně jako u originálu je celá elektronika realizována na jednostranné desce plošných spojů. Potenciometry spolu s indikační LED (Check) jsou umístěny na další DPS, obdobně jako u originálu. Desky jsou vzájemně propojeny lankovými vodiči. Stejně tak jsou lankovými vodiči připojeny konektory a foot-switch.
Nesehnal jsem, z důvodů že už se nevyrabí, integrovaný obvod BA662. Jako náhradu jsem použil integrovaný obvod LM13600. Bylo ale potřeba vyrobit adaptér pro pouzdro DIL16 na SIP9, který se zapájí na původní místo po BA662.
Postup při vizuální úpravě krabičky je totožný jako u dříve prezentovaného efektu Boss CE-2 Chorus.

Fotky ve větším rozlišení - https://pasecka.rajce.idnes.cz/Boss_Com … ainer_CS-2 .

https://www.rajce.idnes.cz/f1481501532/600pxhttps://www.rajce.idnes.cz/f1481501533/600px

Re: Kopie efektu BOSS Compression Sustainer CS-2

Sice live normálně nedělám, ale vždycky se mi velice líbí ty Tvé velmi odolné krabičky, to je vidět, že jsi z "pódiové praxe".
Plošák je vzorný, součástky jak vojáci na přehlídce big_smile.
Chvilku mi trvalo, než mi docvaklo, že vpředu je konektor na devítivoltovku.
Kablíky dávají tušit, že dáváš přednost pohodlné opravitelnosti před těžko opravovatelný fotovizain, jsi "můj člověk". smile. Ono když se něco drobného na akci podělá (třebas ušlápnutý konektor), je šance po krátké pauze dohrát v plné parádě smile.

Re: Kopie efektu BOSS Compression Sustainer CS-2

Oťasi děkuji za příspěvek.
Ty krabičky jsou trochu vášeň a posedlost současně. Snažím se stavět jen ty efekty, které se už nedají sehnat nebo jen obtížně. Ještě mám zálusk na bosácký flanger BF-2.

Re: Kopie efektu BOSS Compression Sustainer CS-2

Kde se dají sehnat schémata těch krabiček, podle kterých to stavíš ? Kdysi dávno jsem si s tím taky hrál. Např. v roce 1977 jsme se s kamarádem pokoušeli opajcnout Electro-Harmonix Electric Mistress flanger, ale shořeli jsme na nedostupnosti součástek. V Tesle to neměli a do Mnichova to bylo daleko. cool
Jo, tohle to bylo:
https://www.modulargrid.net/p/electro-h … c-mistress

Re: Kopie efektu BOSS Compression Sustainer CS-2

Elox: Google a hledám až najdu smile . Pokud chceš něco konkrétního, napiš si. Podívám se u sebe v "archivu" a pošlu.

Re: Kopie efektu BOSS Compression Sustainer CS-2

Jako vzdy to mas krasne a take asi i funkcni.
Doufam, ze ta krabickomanie, te neopusti.
Jak sem jiz psal, ja nejsem zastancem krabicek, vyrustal sem na nich, tvoril je, nebyli zle, ale take nebyli moznosti, treba koupit hezke hlnikove krabicky.
Ale dnes, je to opravdu trend, dovolim si napsat, temer puristicky, i pro hudebniky neamatery, si porizovat krabicky, na misto modelingovych efektu, multipedalu atp.
Pravda je, ze tento trend vytvoril uplne neskutecne ceny z nekterych krabicek, taky mi zacina byt lito, ze sem se pred mnoha lety, zbavil mnoha udelatek, ktere sem doma vyrobil, jine nakoupil na ruznych burzach, jeste v predinternetove dobe.
Specialne venuji pamatku kvakadlu VOX, original, trochu osoupany, ale funkcni, koupeny za 30DM, co zase nebylo uplne levne, ale melo daleko prijemnejsi zvuk, jako pedal od tesly, tusim AYZ25, dneska je mi i za tou teslou smutno, mechanika byla dobra, dodnes slouzi jako pedal u TIG svarecky..
stejne tak vseliake krabicky z Tesla Vrable, nakoupene v mistnim kovosrotu, za 10SKK kus, ktere poslouzili v dobe neslavne slavy, jako krabicky pro jine efekty.
U nas take zname vyrobni druzstvo velorex, delalo ruzne efekty, krabicky sice plechove, ale osahem vyzivne. meli takovou serii, vyrabelo se to nekde pro zapadni trhy, asi soucastkova zakladna byla problem, tak kupr. vyrabeli delay, chorus, echo a jine, na nejakych dovozovych soucatkach, FX209 a pod.
U nas se objevoval sporadicky akorat kompresor, overdrive a mini eqalizer. Vse ostatni slo na export, podle me to byla nejaka zakazka z nejakeho muzik shopu, vyuziti levne pracovni sily.
Take me mrzi, ze se kdesi v propadlisti dejin, stratil original, ale poskozeny pedal resonet tremolo, ktery me minul hned ve dvou verzich, jeden poskozeny a jeden neuspesne predelany na wah pedal, za pouziti u nas zname konstrukce MAA748, kde se kapacitni kompenzace, vyuzila na preladeni resonance... skratka dobova uprava, dobovy tuning.
Mimo to spousty vseliakych dovezenych a propasovanych efektu v dobe velike ohrady..

Re: Kopie efektu BOSS Compression Sustainer CS-2

wimshurst napsal:

... a take asi i funkcni.

Nechápu, kdyby to nefungovalo tak to tu neprezentuji ale dál se v tom hrabu abych to rozchodil.

Re: Kopie efektu BOSS Compression Sustainer CS-2

To bylo popichnuti, ze by si mohl udelat klidne video, nebo nejaky stream, tvych krabicek a efektu.
Nez skonci koronasvatky, mozna by nekdo od tebe rad koupil nektere repliky efektu.
Nemusis replikovat zrovna olejoplechovkove echo, nebo leslie bedny, staci ty krasne krabicky.
stejne tak fungovali i Morley a mnozi dalsi.

Re: Kopie efektu BOSS Compression Sustainer CS-2

Honzo nějaké to video se zvukem těch krabiček by nebylo marné.Nehodíš sem něco?

Re: Kopie efektu BOSS Compression Sustainer CS-2

Wimshurst: Jo ták, jasné beru v poho smile

No video vám klidně udělat můžu to nebude problém. Jen nejsem zdatný hráč, pořád trénuju, tak aby to bylo na "vystoupení" před publikem.

Re: Kopie efektu BOSS Compression Sustainer CS-2

Ale prosim tebe, zadny ostych, toto neni o umeni hrat, ale kytarovych efektech.
Sem zvedavy, az si nahodou vyrobis a vyzkousis, lamu, nebo kentaura.
Pokud tedy mas rad tyto efekty.
............
Jinak ja, ackoli neumim moc hrat, prisel sem na jista omezeni modelingovych komb a modelingovych hlav.
Nevim proc, ale ani marshall code 100, nema efektovou smycku.
Ne ze by se nedali ty efekty dat pred tu hlavu, ale nechapu, proc tyto relativne dobre a ne uplne levne komba a hlavy, nepocitaji z necim takovym, ze ma nekdo jeste pedalboard, nebo nejake jine efektove dalsi neco, treba jenom nozni kvakadlo.
Toto vidim jako celkem velkou nevyhodu, ponevac krabicky sou dneska v trendu.