Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Zvukový charakter kytarových reproduktorů.....?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Zvukový charakter kytarových reproduktorů.....?

Ahoj všem.

Nemáte někdo zkušenost s tím, jaký zvukový charakter mají tyto dva osmipalcové kytarové reproduktory, případně jak se od sebe zvukově liší?

Jedná se o reproduktory Jensen C8R/8ohm a reproduktor Celestion Eight 15/8ohm.

Zesilovač, kterým je chci budit je kopie zesilovače z malého lampového komba Marshall, kde v preampu jsou použity ECC83 a na výstupu ECC99.

Re: Zvukový charakter kytarových reproduktorů.....?

Mrkni na YouTube, zádas název repraku a je to. Je to o preferencích, co se komu líbí.

Web

Re: Zvukový charakter kytarových reproduktorů.....?

ECC99? to bude hrát pěkný obdélníky, lampy budou furt přebuzený, podle katalogu JJ max10W push pull...

Re: Zvukový charakter kytarových reproduktorů.....?

Ale, ono to špatně nehraje (domácí tréningové hraní). Je to (až na drobnosti) kopie zesilovače z kombíčka "Marshall DSL5CR ".

https://www.melodyshop.cz/lampova-kytar … ll-dsl5cr/

Zatím to provozuji přes no-name reproduktor (co dům dal), takže je to jen "taková hračička" s asi jedinou chybou.... a tou je, že jsem zvolil menší rozměry skříně, takže můžu použít jen 8"palcový reproduktor, na místo 10"palcového v originálním stroji.

(upravil hranatybraska 14. 3. 2021 23:28)

Re: Zvukový charakter kytarových reproduktorů.....?

Mě se desitka Eminence na malym kombíčku s 6P3S na konci neosvědčila. Oproti greenbacku (to je 12" ) to byl dost propadák. Docela mě překvapil reprák Tesla ze starého rádia, to byl ale nějaký 6,5" 2AN...

Jinak s těmi 5W to byl stejně řev.. smile

Web

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Zvukový charakter kytarových reproduktorů.....?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£