Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 35 z 35)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 ... 33 34 35

RSS

Příspěvky [681 až 687 z 687]

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Dnes jsem dokončil po roce a čtvrt výměnu tranzistorů a relé na originále DPA222 (původní komerční výrobek). Mám problém s jedním kanálem, cestuje mu kliďák +-10mA nahoru a dolů. Druhý kanál je identický,ale kliďák mu drží +-0.5mA stabilně. Zkoušel jsem,jestli nekmitá zesilovač na výstupu,ale vše se zdá v pohodě. Nesetkal se s tím někdo?

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ja mám tiež otázku na kliďák. Keď ha nastavím na 200 mA pri zohriatom stave, tak pri vychladnutí nameriam okolo 350 mA. či je to OK

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Nastav ho na cca 150 mA studena, při zahřátí to samozřejmě stoupne, ale to je v pohodě, jen to nesmí bejt tolik, aby z toho byla A třída, tj. v řádu stovek mA...

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

To peedros: Jak vypadají ty změny klidovýho proudu? je to v řádu sekund nebo minut? Pokud minuty, tak ověř jestli jsou tranzistory tepelné kompenzace dobře utažený na chladiči.
Na druhou stranu, pokud to nekmitá, tak by mě to nechalo chladným, 10mA je změna příkonu při 90V napájení o méně než 1W...

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

kaed: změny klidového proudu jsou v řádu vteřin, dvacet vteřin to drží nastavenou hodnotu, pak to ujede během pár vteřin o 5mA nahoru a pak to jede zase postupně zpátky o 10mA dolů, a takhle se to mrcasí kolem nastavené nominální hodnoty 200mA. Asi je to pořádku, ale je to zvláštní, druhý kanál drží nastavenou hodnotu stabilně.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Není to v pořádku. Co ten trimr na nastavení, je v pohodě ? Zkusil bych ho ! ve vypnutém stavu ! párkrát protočit tam a zpátky. Vrátit do původní polohy, nebo spíš směrem k menšímu klidovému proudu a po zapnutí nastavit kliďák znovu. Třeba se to usadí. Ale může to být cokoliv, vadná jiná součástka, studeňák... Rozhodně bych nad tím nemávnul rukou. Kdyby se závada eskalovala a kliďák vyskočil nahoru, tak se to může upéct.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Jo trimr znackovy..jsou i levnejsi noname, vypadaji stejne. Zkusil bych i zmenit kompenzacni C jestli se to neuklidni. Nekdy nestabilita nemusi byt videt na vystupu.

Web

Příspěvky [681 až 687 z 687]

  Stránky: ««« 1 ... 33 34 35

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£