Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Zdroj k DACu

  Stránky: ««« 1 2

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

RSS

Příspěvky [21 až 31 z 31]

21

Re: Zdroj k DACu

Ty nemáš končit, ale zahltit nás grafama z měřením. smile
Je potřeba rozlišit co má přínos a co je "hájend"...

22 ...editoval DJ_Rix (3. 1. 2021 17:47)

Re: Zdroj k DACu

mechanik napsal:

Ja končím big_smile DJ_Rix, tak napíš do CASEA, Dohnalikovi, CW, SPA, Gredaudio. Že sú zabrzdení a mali už dávno používať spínané regulátory. Že majú vyššiu účinnosť, čo je pri odbere OZ asi zaujímavá informácia. Tiež že menej rušia než to velké a tažké trafo čo napája prevodník. Ešte som nepočul aby bol problém pri prevodníku s indukovaným rušením z trafa... Asi si to mýliš s RIAA. 

Spínané sa presadia jednoducho vtedy až nahradia kvalitou lineárne. Čo sa zatial nestalo. DAC, hlavne DAC čip a oscilátory sú háklivé a nevidím dôvod tam nekúpiť špičkový lineárny regulátor keď cenovo je to podobné.

U tebe je potřeba, počkat dostatečně dlouho, až to asi 15x zedituješ. To že to nepoužívají ve svých konstrukcích čeští diyeři, nezná to nějakej mechanik, neznamená, že se to už dávno nepooužívá a nefunguje to.

To bych při tvé logice musel napsat současně i do RME, že jsou hlupáci a používají ve svém top převodníku spínané regulátory, protože čeští bastlíři přece ví sami nejlíp, že to je nesmys a špatně big_smile

K rušení z trafa, asi nemá smysl se s tebou vůbec bavit, pokud nechápeš co je to indukce z magnetického pole trafa a že dokud tam ten kus železa je, vždycky nějak (a měřitelně) ruší.

23

Re: Zdroj k DACu

Jj, pardon, je to tak editujem vždy ešte dlho po odoslaní a nevšimol som si že píšete už na druhú stranu big_smile

24

Re: Zdroj k DACu

BV, ďakujem za peknú fotografiu.

V mojej USB zvukovke E-MU Tracker Pre je tiež DC-DC  LT1618 menič z USB 5V napájania. Potom je tam možnosť pripojiť aj adaptér, 5V/1A, ale tiež ďalej sa to spracováva na fantómové napájanie +42V pravdepodobne cez DC-DC.

25

Re: Zdroj k DACu

To jsem se už dřív chtěl zeptat, v každé lepší externí zvukovce nebo mixpultu je fantom napájení 48 Voltů, které je tažené přímo po signálových vodičích do kondenzátorového mikrofonu. Citlivost vstupu třeba 3 mV. Neumím si představit jiný způsob, jak těch 48 V vyrobit, než nějakým spínaným bazmekem. Kdyby tam bylo rušení, jde přímo do zesilovaného signálu, to by se asi nelíbilo. Takže musí existovat způsob, jak to udělat korektně. Že to občas žluťásek ošidí a zprasí, to je jiná věc.

26

Re: Zdroj k DACu

Některé fantomy nemají plných 48V, ale třeba jen 9V, 24V atd. Elektretům to stačí, Číňan šetří. Fantomové napájení je zavedeno do invertujícího a neinvertujícího vstupu současně přes odpory většinou 6k8 a teoreticky by se  mělo rušivé napětí z napájení odečíst. Některé zdroje v mixech mají udělaný diodový násobič na získání fantomového napájení - pokud mají k dispozici střídavé napětí.

27 ...editoval reeb (6. 3. 2021 18:26)

Re: Zdroj k DACu

Ja po ruznych pokusech presel u RME na linearni zdroj a pak na aku. Tet jsem presel na 12V starou autobaterii, ma lepsi zvuk nez Li-Ion big_smile

Web

28

Re: Zdroj k DACu

By mě zajímalo zda ty změny napájecích zdrojů a "zlepšení" zvuku u DACu jsou i měřitelné. Konkrétně u zmiňovaného RME došlo údajně ke zlepšení přednesu basů. Pokud se nepletu, tak celá audio trasa za převodníkem je řešena operáky OPA1602. Pak není divu, že může hrát trošku "sušeji" na basech.

29

Re: Zdroj k DACu

Ja sa zas strácam v tých novších a novších OPA, LME...
Posledné dobré mám fixnuté v pamäti OPA1612 s bjt na vstupe a OPA1642 s jFET na vstupe.

30

Re: Zdroj k DACu

Tak jsem zmastil lineární zdroj, vše cajk až na jednu "drobnost" a tou je občasný pískot při provozování z USB. Neví někdo co s tím? Je to dost nepříjemný.

31

Re: Zdroj k DACu

Taky jsem tento DAC koupil pro kamarada na aukru a protoze dodany zdroj nefungoval zivim to trafem s 7815. Hraje fakt vyborne, za ty prachy luxus..

Web

Příspěvky [21 až 31 z 31]

  Stránky: ««« 1 2

Chceš reagovat? Musíš se přihlásit.

Audioweb.cz » Ostatní technika » Zdroj k DACu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£