(upravil Benazi 23. 2. 2021 20:43)

Re: Denon PMA 800NE

Minimálně bych se podíval po Sony 590S,než ty novodobé mrdky, ta 8stovka je převlečena 720,nejnižší level od Denonu.
https://i.postimg.cc/T3ZmzNbD/received-429660061701649.jpgdirections to pnc bank

Re: Denon PMA 800NE

Jo Denon má svůj charakteristický zvuk, který je oproti ostatním normálním jaksi omezován už někde kolem 8 khz, a někomu se to může i  líbit, pokud má bedny zdůrazněné na výškách. Když s ním hraju potichu večer v paneláku, chybí výšky, musím použít korekce. Naproti tomu při větším výkonu mi ten efekt nevadí, alespoň nemá kovový zvuk a  zobrazení prostoru je zase dobré.

Re: Denon PMA 800NE

je oproti ostatním normálním jaksi omezován už někde kolem 8 khz

To jsou hrozné bláboly, kam na to proboha lidi chodíte big_smile


Sony 590ES je zrovna kus, kterýmu bych se už vyhnul. Jednak to má dneska už nesehnatelný mosfety na konci a dávat tam pak nějaký IRFka asi nikdo nechce, druhak typicky pro Sony je to nahnaný na krev (55V na šínu na jeden pár těchhle mosfetů, kor v dnešní době kdy je v síti 240V je to ještě víc) a při nějakých bednách s menší impedancí pak je jen otázka až to někdo ohulí a zdechne to.

Obecně ty Soňáky nejsou kdo ví co, slušnej integráč v podstatě nedělali, korekce vyhulený nesmyslně na turnover 100Hz na basech, tady alespoň vejšky jsou posunutý z těch jejich standartních 7k až na 10k.
No, a až se ti posere ten motorickej přepínač, kterej notabene na 100% už při koupi bude mít přechoďáky, tak spláčeš nad výdělkem. Sehnat se nedá a protože na to tyhle krumply umíraly už před lety, bude to bez něj prodejný tak nějakýmu bastlíři na součástky.
No a v neposlední řadě, za tyhle dnes už 30 let starý zesáky chcou všichni překupníčci naprosto nesmyslný peníze. Jsou to už dneska starý střepy, který dávno nemaj hodnotu a někdo si za to pořád řekne 10 litrů i víc.

Re: Denon PMA 800NE

měl jsem konec ze SONY 770ES a nebyla to žádná mrdka, síla z něj byla cítit, zvlášť basech to bylo mohutný, hlavní elyty jak kráva, asi 15G šroubovací kýble (přímo na hlavní desce konce, kousek od 4-párů konc.trandů) a k nim byly bokem na drátech paralelně dva menší elyty tuším 8G2 ale natvrdo opačně polarizované!! hleděl jsem na to jak puk a nechápal!
zkoušel jsem je odpojit, co to udělá a zesu se to nelíbilo, tak jsem je tam nechal...
údajně ten zes navrhovali v Evropě a laicky bych řekl, že se snažili,
krmil jsem tím subwoofery, celo-pásmově jsem ho neprovozoval, takže celkový zvuk hodnotit nemůžu...ale respekt ta mašina vzbuzovala

Re: Denon PMA 800NE

770ES má naprosto totožné zapojení jako 590ES s jediným rozdílem, že 770ES má dva páry mosfetů narozdíl od jednoho v 590ES. Jinak je to stejná šunka, jako všechny ostatní smile

(upravil mechanik 24. 2. 2021 14:28)

Re: Denon PMA 800NE

Aby zaznel aj iný názor. Na nikoho neútočím a podobne, tak mi dúfam nebude zase niekto nadávať. Tie koncové tranzistory som pár rokov späť kúpil v eshope DE. Čo pozerám tak dostupnosť sa zase zhoršila. Ale prakticky platí že zohnať ide čokolvek. Často niekto rozpredáva celú krabicu od toshiby na diyaudio alebo ebay a podobne. Ja som si kúpil pred pár mesiacmi tranzistory čo sa prestali robiť koncom 70s big_smile Ale nejde to len tak dať v mouser do košíku a počkať.

Schémy týchto strojov sú často pekné a dnešné zosilňovače v AB ak sú postavené z tranzistorov a nie IO tak sa jedná stále o tie isté obvody ani od 80s sa ktovie čo nezmenilo.

Topologia je celkom pekná. Kaskodovaný VAS. Celkom vymakaný IPS. Na vstupe je JFET 2SK389 čo je duál teda s perfektnou tepelnou väzbou.

Celkovo dosť ludí tu prerábalo DPAčka na speed verzie a chválili si zvuk. Tak sranda je že v týchto strojoch sa vždy používali tak rýchle tranzistory uplne bežne. Konkretne tento SONY má modely ktoré sú ešte zaujímavejšie než to málo čo dnes zostalo na prerábky do DPA.

Ak sa niekto živí servisom alebo si privyrába tak verím že sa mu do rúk dostalo za tie roky dosť kusov čo ľudia zničili... Tých rôznych dudrbaných vecí bude plný bazos a aukrá big_smile

Zdrojovú časť robili v tej dobe poctivejšie než dnes. Tie šroubovacie kondenzátory ani neviem že by dnes niekto v komercií používal sú len vo velmi drahých strojoch. Mne sa nepáčia len tie roztahané dosky a kopec drotov ale to je dnes podobné až na veci čo sú v SMD alebo sú tam IO. Ale tam asi nejaky malý pokrok za tie roky bude...

Re: Denon PMA 800NE

No jo, ale zvuk ti nedělají součástky ale topologie.. Nějaké Sonáky jsem slyšel díky BoboBrodovi když měl na opravu a nelíbilo se mi to..

Web

(upravil scoop 24. 2. 2021 15:22)

Re: Denon PMA 800NE

90% bezne predavanej starsej elektroniky na bazos a aukro je sucej tak akurat na suciastky alebo kontajner...je neskutocne sledovat co si dokaze par ludi pytat za stare sunky beznej komercie a v stave, ze sa prezehnas, by to slo aspon mesiac ked Ti to pride...
Kvalitne produkty, ked take clovek najde, je vec hodin a je to fuc, resp. treba hladat v inych statoch, resp. svetadieloch, weboch...

dvakrat si clovek musi premysliet co kupi a ci ma tolko penazi, aby staru rarohu o pol roka musel opravovat a vobec nieco do toho zohnal...

Re: Denon PMA 800NE

Jo když jsem se  ještě moc neorientoval v HI-FI tak jsem dle recenzí koupil Denon PMA-720AE. Zklamání bylo veliké. Zvuk opravdu pod dekou. Sony jsem také měl sice základní model TA F 445R a to bylo v bledě modrém.  Jak již psal výše Denon PMA 800NE je převlečená 720 AE takže to bude o ničem. Koupil jsem za cenu nového Denona několik vintage levných zesilovačů a to je rozdíl výrazně k lepšímu.

(upravil mechanik 24. 2. 2021 16:42)

Re: Denon PMA 800NE

reeb, skúšal som porovnať tak základnú vec ako 2 rôzne topologie VAS a čakal som rozdiel ale ktovie čo som nepočul. Väčší rozdiel robili práve kompenzácie a osadenie. Ale topologií je mnoho. Nejde z toho robiť všeobecné závery... Teraz tu mám 3EF tak som zvedaví čo to urobí oproti 2EF. Technicky je to slušný prínos... Nepochybujem že to hralo zle, keď to píšeš. Ale neviem aký model, ani oproti čomu. Možno to tam "mrší" nejaka elektronika pred tým koncákom... Na koncovom stupni nič zlé nevidím. Ak si dobre pamätám DENON má vo zvyku zase používať viac diferenciálnych stupnov za sebou a tušim tak robia aj rozkmit. Podobne to tušim máva aj electrocompaniet... Občas tie drahšie rady majú až zbytočne zložitú topologiu. Ako keby nahánali OLG alebo čo...

Re: Denon PMA 800NE

F770ES: schema mi zůstalo, ale koukám, že ty přepólovaný buřty 8G2 nejsou na hlavním můstku s 2x18G, ale na druhém menším můstku, co asi krmí předek...ale i tak byly na B+ můstku mínusem a B- plusem...myslel jsem, že je to chyba ve schématu a šel po drátech a bylo to tak...pro mne lamu k neuvěření!  smile

Re: Denon PMA 800NE

Tak to je jasné, člověk musí vědět, co si koupit, po těch bazarech. Já to nevím. Kdysi jsem si z nadšení laika koupil za 2500 Kč receiver Philips FR 980. Nádherná práce uvnitř, made in Japan. Plánoval jsem s tím rozchodit domácí kino. I by to šlo, kdyby se nepo. dálkový ovladač. Náhradní naprogramovaný už nechodil na 100%. Skončil jsem tedy u poslechu VKV stanice.(RDS,síla signálu)  Dlouho se to nedalo poslouchat, až jednou....se našly bedny, jedny z mnoha, kdy se to konečně rozehrálo. DAC převodník tam taky zvukově nemá na dnešní základní CD přehrávače.
Takže věřím, že ten Denon třeba opravdu potřebuje vybrat ty správné bedny, které mu pásnou. Třeba i jen jeden pár z deseti. To tady ale nevyřešíme. I když, Březina je asi našel...