Téma: Denon PMA 800NE

Ahoj.
Postřehl jsem pár recenzí tohoto zes. , všecny kladné. Nejvíce mne zaujala zmínka (2x), že pokud si sedne s reprosoustavami, lze z toho dostat nadprůměrný zvuk . (jistěže myšleno k ceně). Myslím, že to ani výrobce nepředpokládal.(?). No tak se chci zeptat, jestli byste se trápili se stavbou nějakého zesilovače v domnění, že ho "přehrajete", v téhle cenové relaci.
Pozn: U těch amatérských zesilovačů mi právě chybí (no nechybí, proč by mělo...) právě to komplexní posouzení zvuku a ve vztahu k jakým bednám. Ale třeba máte na něco odkaz. Dík.

(upravil reeb 10. 11. 2020 11:23)

Re: Denon PMA 800NE

Pokud vnímáš stavbu zesilovače jako "trápení" tak je lepší koupit zesík hotový, zapojit, hrát a nic neřešit. Spousta lidí tady to má naopak. Zesilovač si musí sednout s bednami i u DIY zesilovače. Ten Denon může být povedený.

Recenze všeobecně je nutno brát s rezervou, něco tam napsat musí, mnohdy je to evidentně podplacené (někdy recenzent dostane za kladné hodnocení přístroj zdarma).  Nějaké hodnocení zesilovačů s reprosoustavami je problematické, je jich obrovské množství (vintage, DIY, komerce..), každý si musí najít svou kombinaci ve svém prostoru. Kromě toho je to subjektivní.

Web

Re: Denon PMA 800NE

Netrápili. Ty testy v magazínech jsou bláboly o tom jak si autor večer pustil oblíbené písničky. Slepé testy dopadají takto:
http://repromania.net/domains/repromani … 46#p114046

Re: Denon PMA 800NE

Jistě, dětská hračka do dětského pokoje, už ta váha mluví sama o sobě.

Re: Denon PMA 800NE

No jo, co čekat od komerce za 10k. Foto vnitřku napoví..

Web

(upravil Benazi 10. 11. 2020 14:01)

Re: Denon PMA 800NE

Právě mě zarazilo jak je ten denon prezentován, jako kdyby měl být těžký konkurent DPA 22....a jejich modifikací.

Re: Denon PMA 800NE

Já nevim. Třeba se mi tu válí Elsound, ESA-206, na bazarech kolem 3000. A určitě hraje supr. Pravda, potřebuje zdroj z mixu nebo předzesilovače. Ale je to prověřená klasika v AB třídě. A ještě je to eko, koupit si něco bazarového big_smile

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

Re: Denon PMA 800NE

reeb napsal:

No jo, co čekat od komerce za 10k. Foto vnitřku napoví..

Dobrá. Tak jste tu zmínili DPA 22x. Kdybys byl autor i výrobce v jednom, za kolik by sis ho nacenil k prodeji? Respektivě, do jaké cenové třídy bys ho posunul s ohledem na zvuk? Pokud jsem si všiml u českých výrobců, tak pod 20 000 Kč nejdou. Takže je to nefér srovnání.

Re: Denon PMA 800NE

já bych dobrou "cenovou třídu s ohledem na zvuk" viděl třeba toto:
http://www.audia.it/products/strumento- … _4-16.html
naspoříš 0,5M za dvoukanálovej koncák a máš posunuto!  smile smile

(upravil reeb 11. 11. 2020 11:45)

Re: Denon PMA 800NE

Bazarova DPA222 sla sehnat kolem 12-13k takze +- jako Denon..Ale je to jen koncak. Recenze DPA-ček vyšli v časopise HiFi , mohlo by to jít vygooglit. Cenově bych rychlou verzi 222 zařadil tak do kategorie 50-60tis. přístrojů.

Denon má svůj zvuk. Rozhodovat se podle recenze je hovadina. Zalezi co hledas, k jakym bednam, pro jakou muziku..bez toho jsou to jaksi rozhovory o hovne.

Web

Re: Denon PMA 800NE

Tak jo. Koukám, že ani tady na Audiowebu nestojí zesik za desítku za pozitivní komentář. Nevadí, neřeším.
Využiju tohoto vlákna k dotazu, jestli by mi někdo nechtěl přes SZ pomoct rozetnout můj , zdá se, nekonečný audio-bludný kruh. Nedávno jsem si pustil v dílně CD Daniel Landa přes Philips věž, LM 1875 a jakžtakž slepené 1x třípásmo. K naštvání,,, na první dojem dobré. Momentálně nemohu pokus zopakovat a srovnat na kupovaném lowendu, takže zatím hledám "ochotníka" k diskuzi. Opravdu v SZ, tady ne. Díky,pošlu ti kafe.

Re: Denon PMA 800NE

Komerce za desítku je dobrá k bednám,které jsou za "pár" korun a na zničenou hudbu (třeba i ten Landa..bohužel). Takže pokud zrovna neposloucháš vážnou hudbu,ale českou rock,pop atd hudbu tak bych to neřešil a pořídil něco,co se tě bude líbit..Prostě to neřeš,na Landu to stačí wink Jsou lidé,kteří zesilovače vůbec neřeší,teda řeší,ale jen vizuálně a oblíbenou značku (normální lidé,kteří nekupují za půl mega,ale třeba Denon 20 let starej) a jsou s tím velmi spokojeni

Re: Denon PMA 800NE

1watte, jak říkáš. Řekněme, jako bych Audioweb "podcenil" a spíše ho řadil k Ebastlírně se zaměřením na audio. Automaticky jsem předpokládal, že se tu nebavíme o skvělém poslechu vážné hudby a jak toho dosáhnout a čím. Takže pokud mohu své nároky definovat, postačí mi pro začátek nejlepší možný poslech dobře nahrané pop music na pohodu, bohužel v hustě obydleném panelákovém bytě.

(upravil tatko Tom 21. 2. 2021 12:44)

Re: Denon PMA 800NE

"si sedne s..." "nadprůměrný zvuk" - čo to je???
Solídny (vôbec nemusí byť drahý) zosilňovač a solídne (...detto) reprosústavy budú v pohode, nech sa volajú akokoľvek.
Len nemožno očakávať, že za stovku-dve (v eur) bude nový solídny, hlavne viackanál. Ale aj to sa môže trafiť.

(upravil Hordek 21. 2. 2021 19:37)

Re: Denon PMA 800NE

Spořílku, těžko ti radit, každej máme "jiný" uši, jiný nároky na zvuk, jiný poslechový preference a vkus, jiný poslechový prostor, takže to "líbí-nelíbí" je hoodně subjektivní pojem, ve kterém mají všichni pravdu a zároveň se všichni mohou mýlit, asi tak.

Ale mohu ti zdělit moji a jenom moji zkušenost s "podobným zesilovačem od fy Denon". Brácha si nedávno koupil tento model https://www.mall.cz/zesilovace/denon-pma-600ne-cerna a když sem ho u něj doma poslouchal přes Canton LE 109, bylo to velmi slušně poslouchatelný. Poslouchám však ponejvíce rockovou muziku, takže ti těžko popíšu, jak by tato kombinace zahrála klasickou hudbu. Zdrojem zvuku byl opět Denon -  https://www.datart.cz/cd-prehravac-deno … cerny.html A teď si z toho "něco" vem. smile

Re: Denon PMA 800NE

ak to chces len na posluch hudby a mas stanoveny limit je to v pohode volba a zameral by som sa ale na repro...ako dobru volbu v ramci obyvackoveho pouzitia by som odporucil este https://www.bisaudio.sk/produkty_so/DENON/DRA_800
pokial sa teda nechces piplat s DIY...ja vsak neolutujem, ze som si poskladal preamp Dispre s jFet...aj na aktualne niekolko tisicovom zosilnovaci si vychutnavam analog hlavne cez Dispre...

Re: Denon PMA 800NE

v paneláku, potichu, "dynamicky" a určitě líbivě by ti hrálo tohle :
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … stimass-v/
a je to tak malé/skladné, že to i v tom nejmenším obýváku nezavazí,
BOSE umí líbivý zvuk...

ale ty bazarovky zásadně odmítáš (nechceš riskovat), takže jsi odsouzen ke zvuku "plastová věžka" (z nového low-endu)
ale pozor! třeba AIWA NSX tuším 900 kdysi dávno hrála na podkres velmi slušně,
to byly zvukově velmi povedené kombajny...horší to bylo se spolehlivostí

Re: Denon PMA 800NE

" postačí mi pro začátek nejlepší možný poslech dobře nahrané pop music na pohodu" tak tohle je ta nejtěžší otázka,kterou si mohl dát big_smile

Zaměř se na bedny hlavně..koukni se do projektů tady a i jinde ReproMania (od TheLastUnicorn nešlápneš vedle) hifi.slovanet a vyber si nějaké,které se tě budou líbit.Osobně se vykašli na malé regálovky,chce to opravdu nějaký sloupový..Basák do paneláku max 10" Dřevo tě udělá nějakej truhlář a elektroniku seženeš na netu..Ale pozor,všechny bedny v projektech nejsou v pořádku,bohužel to tam nikdo nenapsal a jen nechali ostatní,aby bedny chválili (Visaton Classic 200 a AL200)  a ostatní se tak snadno napálili mad Pak nejlépe přemluvit někoho,kdo tě je půjčí domů aspoň na 14 dní,abys je mohl poslouchat dýl a zvyknout si na jejich zvuk no a jak tě nebudou srát,ale bavit,pak máš vyhráno.Pak si vybrat další a ty taky poslouchat a pak další,další a další a pak si vybrat ty,co tě vyhovovali nejvíc smile
Je to složitý..vím,ale takhle je to uplně nejlepší..A bo si nějaký vyber a neřeš to tak
A pak třeba i ten zesilovač DPA..bedny jsou ale o dost důležitější a nejdřív si nějaký dobrý pořiď..

Re: Denon PMA 800NE

Nebyl bych strikní se sloupovkama, leckdo je nemá kam postavit, a pak je regálovka jediná možnost, na druhou stranu dost projektů se dá postavit i jako regálovka.
A nějak nevím, proč 10" basák do paneláku, podle mě moderní 6.5" uhraje víc než historický 10" , navíc v omezeným prostoru a kvůli sousedům i s notně omezenou max. hlasitostí, a pak už to vychází i na tu 2p regálovku...

(upravil tatko Tom 22. 2. 2021 23:28)

Re: Denon PMA 800NE

Prene tak - v obývačke 5x4 mi "sadli ako riť na šerbel" unicornove dvojpásma s dvoma 6,5" sredobasmi.
Predtým som mal viaceré trojpásmovky, no toto aj s ohľadom na miestnosť no najmä s ohľadom na neporovnateľne "lepší a "presnejší" prenos zvuku je úplne iná liga.

Ad.) Zosilňovače:
http://repromania.net/forum/viewtopic.p … 05#p103005