Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Tannoy Revolution R1 - nová výhybka

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Tannoy Revolution R1 - nová výhybka

Přátelé, kdo nechce u těchto bedýnek poslouchat sice pro někoho příjemný, ale v zásadě mrtvý zvuk, mám pro Vás novou výhybku (odsimulována, změřena, doladěna poslechem na mé ucho). Získáte decentní bas, prezentní středy a příjemné "našizené" výšky. Ve výsledku je to pak docela zvukově příjemná, nyní již energická, malinká reprobedýnka za pár tisíc. Z původní výhybky zůstala jen cívka před basáčkem, kvůli zachování malých rozměrů a využití původního plošňáku výhybky. Nové součástky na obě bedny vyjdou z TME na 933Kč. Šlo by to ještě i o něco levněji, jenomže dnes v ČR je problém součástky koupit.

https://i.postimg.cc/7fwyfvgm/KAR-7248.jpg https://i.postimg.cc/9rbH9xbV/KAR-7249.jpg

Kondíky - MKP svitky Monacor/Bennic/Jb (v této ceně hrají nejlíp Miflexy MKP-10, ale ty jsou moc velké a už by se tam nevlezly)
Cívka před výškáčem - cokoli na vzduchu (původní byla feritová)
Odpory - před výškáčem v sérii Ohmite Audio Gold Resistor 5W, zbytek cokoli 5W
Půlku tlumení jsem vyhodil, zatlumil jsem jen spodní část kvůli středům, vrch je volný kolem bassreflexu.
Pokud by někdo chtěl, mohu mu to vyměnit.

Re: Tannoy Revolution R1 - nová výhybka

A tie simulácie a merania aj zverejníš?

Re: Tannoy Revolution R1 - nová výhybka

https://i.postimg.cc/PxzHbWqy/V-st-i-ek.jpg (pod 500Hz hraje místnost a nad 10000Hz nepřesný mikrofon)
K čemu to potřebuješ?

Re: Tannoy Revolution R1 - nová výhybka

Iba som sa chcel uistiť, čo je mrtvý zvuk a prezentné stredy. Na tomto meraní to samozrejme nevidno a nie je jasné, či tá úprava bola naozaj pozitívna. Tak trochu šípim čo si dosiahol, ale za objektívne zlepšenie by som to nepovažoval. Ale to sú iba moje dohady.

Inak pri mikrofónoch bacha, nemusia mať problém iba nad 8-10kHz (kde môžu mať zdvih, aj pokles), ale nerovnosti môžu mať aj v stredovom pásme.

Re: Tannoy Revolution R1 - nová výhybka

S porovnaním merania pôvodnej výhybky by to bolo zaujímavejšie smile

Re: Tannoy Revolution R1 - nová výhybka

Prosím, své teoretické dohady sem neventiluj. Pokud máš něco přímo k těmto bedýnkám, budu rád za osobní zkušenost.
Měření před již nemám. Byl tam hrb na vyšších basech a pak propad, odpovídalo to přesně zvuku.
Mikrofon mám s kalibrační křivkou, jen nad 10kHz v HOLM Impulse to kalibruje nějak prapodivně.

Ano, to by mělo smysl pro nějakou debatu, ale to už nemám.

(upravil dhaman 20. 2. 2021 9:52)

Re: Tannoy Revolution R1 - nová výhybka

Pri navrhu novej vyhybky si meral aj mimo osu ? aspon 0 - 90 stupnov. Ako su menice sfazovane ? Z originalu si vyhodil jeden RC vies na co tam bol ? wink

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Tannoy Revolution R1 - nová výhybka

Poslední věc co k tomu napíšu, kdyby to chtěl někdo dovést k dokonalosti, použít větší tlumivku před basáček a více pořešit bafflestep. Ale to je pak předělat/doladit celou výhybku. Těch basů je tam nyní opravdu decentně, ale jsou příjemné.
Teď spíš musím vyřešit, proč u mě to hraje prezenčně (na mé ucho až moc) a u kamaráda stále pod dekou. Tipuji to na jeho levný, starý, bazarový zesik, že to zvukově zabíjí.

Re: Tannoy Revolution R1 - nová výhybka

dhaman: Dobrý nástraha. ;)

karfik: nebude to místností?

Re: Tannoy Revolution R1 - nová výhybka

Nebolo by jednoduhsie pouzit ekvalizer alebo DRC a doladit to podla ucha popripade podla merania ked uz ten mikrofon je tak ho pouzit ?

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Tannoy Revolution R1 - nová výhybka

Nerad vyrážím klín klínem, raději bych našel zdroj problémů a ten odstranil.

Re: Tannoy Revolution R1 - nová výhybka

https://www.youtube.com/watch?v=XDJEPjvbbs4

Re: Tannoy Revolution R1 - nová výhybka

Teší ma, že si niekto upravil výhybku a teraz je spokojný. Ale ak to má byť návod aj pre ostatných, tak bez normálnych meraní pred a po je to celé akosi neprenosné. Narážky Marcina sú úplne na mieste. Nie sú to teoretické dohady. Pre mňa sú teoretické dohady to, že kondík Miflex hrá lepšie ako JB cap...inu...verte-neverte.
RC člen paralelne s tlmivkou pravdepodobne odstraňoval nejaký break-up alebo niečo podobné. To tam teraz môže chýbať a basák môže na tej frekvencii "zvoniť". Ale to to už je len odhad.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Tannoy Revolution R1 - nová výhybka

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£