Téma: Čistenie hlinika

Viete poradit nejaky roztok na vycistenie predneho hlinikoveho panelu od zazltnutia po nikotine z cigariet ?
Kupil som za dobru cenu jeden tuner, ale foto vs realita niekedy vie pekne nasrat.

Re: Čistenie hlinika

Nechci ti poradit blbe, ale pokud mohu poradit, me se osvedcilo na cisteni panelu zaprasenych dehtem z koureni, spray na cisteni hlinikovych kol. Je dobre si to vyzkouset, na kousku alobalu, jestli to nezere hlinik, kdyz to namatles a nechas uschnout a pak to umyjes.
ja sem si vypujcil v pneuservisu toto..
https://www.gastrozone.sk/autosol-cisti … gLIhfD_BwE
cistim stim i Alu rafky a nerezove spice na moto, je to velmi setrne.
Cistim to tak, ze to nastrikam a pak vlhkym hadrikem to utru do cista.
Kdyz to rozpusti i kapicky asfaltu, nebo kanky od spiny z cest a oleje, karbon z vyfuku, dokaze to vycistit i popelnik nerezovy od vajgloviny.

(upravil scoop 19. 2. 2021 17:47)

Re: Čistenie hlinika

Dik za radu....zatial som to cele rozobral a prepral len bezne v saponate a vyzera, ze do elox hlinika sa to az tak nezazralo... no uvidim na dennom svetle, lebo pod osvetlenim prd clovek poriadne vidi.

(upravil rvx73 19. 2. 2021 18:34)

Re: Čistenie hlinika

prý je na to dobrá kašička z jedlé sody, mleté křídy a čpavku. Nanést na hadřík a krouživými pohyby to čistit, pak důkladně omýt vodou.

napřed bych ale na to zkusil obyč. isopropylalkohol - ten občas dokáže divy

Re: Čistenie hlinika

zubní pastou ? není agresivní, běžně zabírá na plexi dekl gramofonu a stará CD, dvd...nutno vyzkoušet
na kusu nepotřebného plechu, za výsledek neručím ani nenesu zodpovědnost

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil scoop 19. 2. 2021 22:42)

Re: Čistenie hlinika

Hotovo...vsetko rozobrate a vyumyvane...6 hodin prace...isopropyl prve cistenie, druhe saponatova voda niekolko koleciek oplachovania a cistenia jemnou handrou, nakoniec este raz isopropyl...hlinik ako novy a vrchny plech v podstate tiez...preplachol som aj komplet dps v isopropyle...desive nanosi zlteho hnusu...
Dakujem za rady.
Vyzera to ako nove...

Re: Čistenie hlinika

tak to je fajn, že se práce zdařila. Ať Ti to hraje wink

Re: Čistenie hlinika

A teď už z toho není cítít cigaretový kouř?

(upravil scoop 20. 2. 2021 13:49)

Re: Čistenie hlinika

Nie, vsetko bolo umyte , cele som to rozobral do posledneho dielu...uz som napisal aj predajcovi par teplych slov, na ktore uz aj reagoval ospravedlnenim...
https://i.postimg.cc/BtfhdCdP/5-C0-AF596-6341-428-B-82-FC-6-BB54536470-B.jpg

Hraje krasne, este mi treba DAB antenu, ale trochu slusnosti by sa zislo pri inzeratoch. Prva zla skusenost nastastie a dufam ze posledna.

Re: Čistenie hlinika

vypadá jak novej

Re: Čistenie hlinika

vypadá dobře, hlavně že se nesmyly nápisy, popisky panelu

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Čistenie hlinika

to bol najvacsi strach, preto som velmi nechcel skusat rozne chemikalie...otestovany je a inak je bezchybny...len DAB sa neda pouzit, kedze uz radia vysielaju v ACC+ a DAB fungoval s MPEG2 audiom...aj ked tomu nerozumiem preco cez SPDIF nevie odosielat signal, ktory by dalej dekodoval externy D/A prevodnik...

Re: Čistenie hlinika

Mám podobnou zkušenost s NB na inzerát, napřed to paní trvalo hrozně dlouho než to poslala, NB mizerně zabalenej, asi aby to rozbila pošta, po zapnutí to bylo v místnosti jak ve čtvrté cenové v osmdesátejch, po nabootování z live distra jsem zjistil, že nejede půlka klávesnice. Paní zmizela ze světa, aukro s tím taky nic nechtělo mít. Tak jsem na opravě strávil 3 odpoledne (demontáž, odchlupení úplně ucpanýho ventilátoru, umytí od kávy s mlékem (nechutnal jsem, ale konzistence by odpovídala), nové napastování procesoru a chipsetu teplovodivou pastou a nakonec ještě objednávka klávesnice s ruským popisem z Azerbajdžánu na ebay, jinde na světě už na ten krám nebyla za normální prachy koupitelná...  Výsledek byl ten, že mladej za tři týdny rozmlátil displej násadou od koštěte, prej omylem. Takže jsem to po tolika útrapách nechal známýmu na náhradní díly, a i tam byl problém s odesláním přes PPL , mají tu aplikaci hrozně nepřehlednou...