Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Tesla ARS 9104

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 34]

Téma: Tesla ARS 9104

Dostal jsem od kolegy ARS9104. Hrály nějak divně, tak jsem změřil kondy ve výhybce. To byla síla.
2M=2,44M
2M=2,95M
2M=4,25M
2M=8,52M
8M2=21,98M
8M2=16,66M
4M7=13,39M
4M7=11,22M

Tak jsem to vyměnil a spokojenost. Samozřejmě HI-FI to není ale hraje to hezky. Mám to na ECL86.
Jenom pro informaci
Honza49

Re: Tesla ARS 9104

Jojo, do hifi to má daleko. Mrkej co jaké schéma výhybky umělo natropit v kombinaci s ARV 161, tady to asi nebylo o moc lepší.

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 16#p350316

Re: Tesla ARS 9104

JJ hifi to není, ale s tím zesilovačem, co mám to má cca stejný rozsah. Takže svůj k svému.
Ale už se pracuje na něčem lepším. Jsem úplný začátečník, ale učím se... smile

Re: Tesla ARS 9104

Něco lepší? Co?

Re: Tesla ARS 9104

V prvni rade zesilovac. Uz vim jaky. Prozatim davam dohromady soucastky. Az to bude hotove tak nove bedny. Co, to jeste nevim. Musim prvne nastudovat, co je realne a co jsem schopen udelat. Vzhledem k tomu, ze jsem zacal letos v breznu a uz mam dva zesilovace, (jeden uplne na nic a druhy uz se da posloucat) tak si myslim, ze to jde. Repraku se trochu bojim, myslel jsem, ze ztlouct nejake bedny nic neni, ale jak to tak studuji, udelat bedny aby to nejak hralo, je uplne jiny level. Asi pohledam nejaky "recept" a zacnu s tim. A mozna i zkoncim. Prinejhorsim neco koupim, ale to je az posledni moznost. Me totiz bavi neco delat, aby to knecemu bylo.

Re: Tesla ARS 9104

Mám takový dotaz. Jsem reproduktory nepolíbený, tak mě, prosím, nekamenujte. Kdybych na ARS9104 vyhodil ARV165 včetně jeho části výhybky a dal tam ARV3604 včetně výhybky, která je na jeho katalogovém listu, hrálo by to? Nebo bych ty bedny definitivně po...  pokud by to byla špatná cesta tak stačí jenom napsat !Ty jsi se zbláznil" smile
děkuji za radu.
honza

Re: Tesla ARS 9104

Odpovedal si si sám wink Ďakovať nemusíš.

(upravil Hippo007 17. 2. 2021 12:59)

Re: Tesla ARS 9104

ARV3604 do ARS9104 nenaboucháš ani kladivem. Na to je ta bedýnka moc nízká.
Ty dva repráky jsou v ARS9205. Ale jestli chceš z těchto 2 repráků postavit bedny, má použití stejné výhybky nějaká pravidla.

P.S.: k tomu cos napsal ... Ty jsi se zbláznil !!!

(upravil Honza49 17. 2. 2021 13:26)

Re: Tesla ARS 9104

Děkuji za odpověď. Tedy ty bedny nebudu mrsit. Věc se má tak: koupil jsem slušný gramofon, postavil asi docela dobrý zesilovač a teď hledám bedny. Jelikož zesilovač je elektronkovy, potřebuji bedny 4 nebo 8 ohmů, ne 6 nebo 4-6 atp, taky jsem limitován rozměrem a protože budou u zdi ta by asi neměly mít bassreflex vzadu a tak hledám. Prozatím jsem nenašel nic, co by vyhovovalo. Já bych je udělal, nebo koupil. Mám na ně cca 15000. Ale jak jsem napsal nevyznám se v tom a kdybych je koupil, tak bych z nich neměl takovou radost. Honza.

Re: Tesla ARS 9104

Nie takú, ako z vlastnoručne zmršených?
Neide v prvom rade o (kvalitný) zvuk?

Re: Tesla ARS 9104

Ano, v prvé řadě jde o kvalitní zvuk. Takže myslíte, hledat mezi hotovýma?
Díky
Honza

Re: Tesla ARS 9104

klidně něco postav, ale tohle je fakt hrůza. Tohle http://repromania.net/forum/viewtopic.p … 80#p115780 bude úplně jinej level - i když repráky jsou za pár korun. Sice se mi nelíbí hrb nad 15kHz, ale na rovinu, kdo z nás to ještě slyší...
Dlouho jsem měření ARV161 neviděl, a už jsem na ty hrůznosti zapoměl, to normální kalota nedokáže, dokonce ani ne z hadexu za kilo: https://www.hadex.cz/spec/q089.pdf
-tím nikdo neberte, že tohle doporučuju, kdysi jsem jich pár koupil a každej měřil úplně jinak (měřil jsem jenom impedančku).

(upravil penjo 17. 2. 2021 19:54)

Re: Tesla ARS 9104

Budeš prekvapený, ale hore to práveže vôbec nie je ostré. Také AMT 2-4 sú proti tomu iná liga.

Re: Tesla ARS 9104

Tak jsem koukal na popis, trochu pogooglil a vypadá to dobře. Jenom mě zajímá, proč ty repráky nejsou nás. Našel jsem je nejblíž v Polsku, zato tam asi mají všechno, od cívek, kondenzátoru po repráky. Mám to 100 km, asi si udělám výlet. Jenom musím počkat, až mi proběhne registrace na repromanii a pozjišťuji detaily. Díky kluci za radu. Zase to bude na půl roku, ale jestli se do nich pustím, tak se ozvu.
Honza

Re: Tesla ARS 9104

U nás? (Beriem CZ a SK za jedno) Lebo máme mizerný malý trh, kde je veľmi obmedzený a slabý výber vhodných reproduktorov. A v dnešnej dobe už nie je žiaden problém objednať zo zahraničia. Apropo tieto Daytony som objednával zo soundimports. Súčiastky u nás nie sú až taký problém zohnať, možností je viac.

Re: Tesla ARS 9104

Ahoj Penjo
Já to mám asi tak: jelikož jsem starší ročník, tak viceméně nerozlišuji Slovensko a Česko, samozřejmě, že musím vzít na vědomí to blbé politické rozdělení republiky, ale v knihovně mám české a slovenské knížky uložené podle spisovatelů, ne podle jazyka, což asi o něčem vypovídá. Jenomže já tam mám i polské. Mám to do Polska 8 km a mluvím polsky skoro jak česky. Takže udělat si 100 km výlet do Opole, které je navíc krásné město mi nedělá problém. Určitě je to blíž, než Nizozemsko, nebo Bratislava smile. To na vysvětlení.
Zároveň bych Tě chtěl poprosit, jestli by jsi mi neposlal plánek na stavbu, ať už zadarmo, nebo za peníze, nevím, jak to tu chodí.
Moc děkuji
ppilch@seznam.cz

Re: Tesla ARS 9104

Už jsem tu zas. Koupil jsem od Penja plánek na bedny. Dost jsem to studoval a zjistil: Bedny se zadním basreflexem musí stát cca 1m od zdi. Je to pravda? nebo kecám blbosti? Četl jsem taky, že stačí aby stály ode zdi jeden průměr basreflexu, ale vzápětí to nekdo napadl, že to  je blbost. Já si totiž nedovedu představit běžně zařízenou domácnost, kde na podstavcích stojí metr od zdi reprobedny. U nás, přestože nemáme malé děti, by ty bedny vydržely stát hodinu. Pak by je někdo zboural. Můžete mi vysvětli, proč se dělá basreflex vzadu? Já vím, z akustického hlediska, ale prakticky je to pro mne nepoužitelné. Prohlížel jsem hotové bedny a je to tak 1:20 bedny bez zadního basreflexu s tím zadním. Takže bedny asi koupím, ale co, to ví jen Pánbůh a svatý Václav.
Můžete mi doporučit nějakou literaturu, kde se dočtu, jak to je správně a jak ty bedny postavit? Díky Honza

Re: Tesla ARS 9104

Nie je pravda, že musia stáť 1m od steny. Ide skôr o to, aby BR nebol natlačený na stene, ale bola tam medzera, postačí aj 5-10cm.
Tá vzdialenosť 1m  skôr potrebná z iného hľadiska a to je kompenzácia bafflestepu. Laicky napísané, keď reprosústava nemá kompenzovaný bafflestep (ako staré Tesly/TVM) a postavíš ju do priestoru, nebude basovať. Keď ju postavíš ku stene, tak zrazu sa basy objavia. Kompenzácia bafflestepu je o tom, že bedňa basuje aj 1m od steny. A zase keby bola blízko pri stene, basov by bol nadbytok.

(upravil Honza49 27. 9. 2021 12:56)

Re: Tesla ARS 9104

Takže pokračuji.
Něco jsem se naučil, něco začínám chápat, něco chápu ještě méně.
Bedny jsem ještě neudělal. Prozatím jsem se učil, prohlížel repromania.cz a zjistil jsem, že jsem nic nenašel...
Není to proto, že by na repromania.cz nic nebylo, ale nic se nehodí pro slabý elektronkový zesilovač. A vůbec nechápu, jak tam ti chlapi mohou udělat tak krásné věci, které si nic nezadají ve vzhledu s profesionálníma výrobkama. Možná, že to mají ještě hezčí, viděl jsem jenom fotky.
Já si mezitím dám do beden od ARS9104, které mám rozbité, jiný reproduktor. Budu to dělat jako domácí cvičení, abych se naučil dělat s frézou, a naučil se dělat povrchovku. Mám tam i rozbité krycí rámečky. Budu to mít jako finančné nenáročnou rozcvičku a udělání beden. Ty ARS9104 pak asi poslouží jako domácí kino.
Proto sem píši.
Hledám reprosoustavu, která má poměrně vyrovnanou impedanci a citlivost 90dB a lepší. Původně jsem chtěl malé regálovky, ale dozvěděl jsem se, že bych chtěl kočkopsa. Malé regálovky nemohou být dostatečně citlivé. Takže se nebráním i sloupům, mamču nějak ukecám. Koupenou nechci, jelikož jsem se dočetl, že i hodně drahé mohou být zmršené. A když, tak bych si je udělal sám. Protože je to dvojnásobná radost. Nemám ani schopnosti, ani hardware na to, abych si je mohl navrhnout sám, proto hledám hotový a odladěný projekt, ať už zdarma, nebo za peníze, který bych si následně udělal. Asi to budou moje první a poslední opravdové bedny.
MŮŽE MI S TÍM NĚKDO POMOCT?

Re: Tesla ARS 9104

Aký výkon má Tvoj zosilňovač? UMM kŕmim 99% času zosikom 2x30 watt a zďaleka nie naplno.

Příspěvky [1 až 20 z 34]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Tesla ARS 9104

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£