Téma: "DPA 220" z PE

Ahoj,
dal jsem se do tvorby DPA z Amára ročník 2010. Tak nějak jsem se dočetl, že je to docela střep - upravený zapojení, plošňák apod. Chci to nějak dodělat, než jsem zjistil postoj k tomu zesilovači skoro jsem ho postavil. Chci poradit jak to upravit aby to nějak fungovalo, minimálně se mi nelíbí ty pomalý humusy BWD v konci. Přikládám to poprasené schéma https://uloz.to/!1wM6KxE59tGe/dpa220-jpg  Bojím se když tam dám rychlejší transistory s vyšší betou, že by to mohlo být nestabilní...

Re: "DPA 220" z PE

Orig. DPS DPA220 od P.Dudka jde sehnat u Kohouta tak neni duvod stavet tu Aismanovu  prasarnu..a pokud se udela jak ma je to solidni zesik. I kdyz jsou tu dnes lepsi (222, 386..)

Web

Re: "DPA 220" z PE

Pokud se na todle vykašlu, tak se mi docela líbil projekt MIR-50

Re: "DPA 220" z PE

Zapojení na pohled nevypadá upravený nijak oproti originálu od PD, na 220 bych se ale vysral z důvodu těch darlingtonů.

Re: "DPA 220" z PE

Rixi, když ti vadí ty teslácký darlingtony, který jsou mimochodem výborný, Tak si tam dej něco jinýho, dají se sehnat třeba od Sankenu....

Re: "DPA 220" z PE

Mně na nich (těch Tesláckých) vadí jediná věc, a sice to že jsou už k nesehnání. A to stejné platí o těch sankoších.

Re: "DPA 220" z PE

A nechtel by kazzatel v amaru publikovat ty novejsi verze? Tim se to aspon dostane vic mezi lidi a napravi se skody spachany tou obslehnutou verzi. Zaroven by se tam ukazala i nejaka kvalitni soucasna alternativa k HQQF.
Jen by se musela zajistit vyroba desek, protoze tohle v domacich podminkach uz bude trochu problem. smile

(upravil Hordek 15. 2. 2021 15:05)

Re: "DPA 220" z PE

A nejlépe, kdyby to publikoval zadarmo, navíc nechápu proč by měl napravovat "něco", co jinej obšlehnul, jen ať si "šetřílci" huby nabijou. A to nevíš, že vyslovovat, nebo publikovat slova Voldemord, nebo HQQF je zakázáno........ smile

Re: "DPA 220" z PE

kratz napsal:

... by se tam ukazala i nejaka kvalitni soucasna alternativa k HQQF.

Akákoľvek alternatíva z Wishu za dvacku euro je kvalitnejšia alternatíva ako HQQF...

Re: "DPA 220" z PE

kratz napsal:

A nechtel by kazzatel v amaru publikovat ty novejsi verze? Tim se to aspon dostane vic mezi lidi a napravi se skody spachany tou obslehnutou verzi. Zaroven by se tam ukazala i nejaka kvalitni soucasna alternativa k HQQF.
Jen by se musela zajistit vyroba desek, protoze tohle v domacich podminkach uz bude trochu problem. smile

Já bych se po těch všech zkušenostech co s tím zveřejňováním má divil, kdyby to zase udělal.
Ale je fakt, že neznám nikoho, kdo by ten HQQF zesilovač třetího tisíciletí postavil. Víte někdo o někom? A jak mu to hraje?

Re: "DPA 220" z PE

Vyšel mu tam i phono preamp, asi 20 x 2SK170 paralelně big_smile

Web

(upravil Benazi 15. 2. 2021 19:30)

Re: "DPA 220" z PE

A má ho někdo postavený?

Re: "DPA 220" z PE

DJ_Rix napsal:

Mně na nich (těch Tesláckých) vadí jediná věc, a sice to že jsou už k nesehnání. A to stejné platí o těch sankoších.

Jakpak to?
http://www.hezkyden.cz/shop/tesla-tranzistory-kd/

Mají Ft 7Mhz, nevím, co by na nich bylo špatného.
Se současným osazením (KSA1831/C3503, mosfety v diferáku) by to mohlo být i dost dobré.

Web

(upravil Benazi 15. 2. 2021 19:20)

Re: "DPA 220" z PE

Kratz napsal:A nechtel by kazzatel v amaru publikovat ty novejsi verze? Tim se to aspon dostane vic mezi lidi a napravi se skody spachany tou obslehnutou verzi.Tim si myslel co?

Re: "DPA 220" z PE

já myslím, že kratz tím myslel, že by si rád postavil origo novější verzi smile

(upravil kratz 16. 2. 2021 2:33)

Re: "DPA 220" z PE

rvx73 napsal:

já myslím, že kratz tím myslel, že by si rád postavil origo novější verzi smile

Kratz doma desky na novejsi DPA ma. O tom to vazne neni. Jenze ja potrebuju nejdriv dodelat aspon ty PowerBase co mam uz 15 let rozestaveny. big_smile

Proste si myslim, ze by tim Pavel Dudek udeal skvelou sluzbu. Navic vicevrstvy desky s prokovama si doma v garazi fotocestou nevyleptam, takze by treba na nich i neco utrzil. smile

Edit: Vlastne rvx73 ma trochu pravdu. Duvod, proc to pisu je i ten, ze po novych verzich DPAcek jsem se pred casem shanel a na prvni pohled nikde nejsou. Mival je Aldax, ale to uz je davno. Amaro muze prinest zajemce a treba by se pak i vyplatilo to nabidnout ve forme desek a stavebnic. A v kazdy civilizovany zemi ma autor mit nejaky podil z prodanych kusu.

@kazzatel: Ale to je jen muj nazor, jak s tim nalozis, je ciste na tobe smile

Re: "DPA 220" z PE

Tak pokud by z toho někdo vytvořil použitelnou stavebnici s kvalitníma deskama a součástkama, tak bych do toho šel

(upravil reeb 16. 2. 2021 7:51)

Re: "DPA 220" z PE

Myslim ze PD chysta neco....

Web

Re: "DPA 220" z PE

Za dva dny doma a můžete se v tom štourat
https://www.customworks.cz/zesilovace

Re: "DPA 220" z PE

Jo, jen me tam na prvni pohled zarazil u hypa 17 ten tranzistor visici na dratech. Proc takova opicarna, kdyz ta deska vypada na profesionalni vyrobek? Navic vyvody na desce jsou v miste, kde by se to dalo docela elegantne vyresit.