Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 5)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 83]

(upravil Otas 3. 2. 2021 22:57)

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

Jmd: Máš pravdu, určitě jsou vhodnější, mají i slušnou SOA, jen bohužel nejsou v kovovém TO3, muselo by se to trochu předělávat sad.

Ono by asi na budič vystačil i 2SC5200, který mívá velmi slušné H21e.

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

MJ21094 sú práveže tiež v TO-03

(upravil lukasik145 3. 2. 2021 23:03)

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

jmd napsal:

Hľadaj, Peavey má tabuľku, Cross-reference list, kde originál značené SJ-6387 môže byť alternatívne označené aj 81180 alebo pod obj. kódom 70481180, a malo by to byť MJ-13330, avšak to je v podstate parametrami koncový tranzistor v TO-03 NPN 200V 20A 175W.

Sú to všetko staré tranzistory, v drahých TO-03 púzdrach. Napárovať a nastaviť by sa to dalo aj z novších typov. Len mi nie je celkom jasné že meriaš 4 paralelné koncové tranzistory. Jeden ti tam v každej vetve chýba? Podľa schémy z 1979 revidovanej 3/84 je ich 5 paralelne a kvazikomplementárne zapojené až po budiče len samé NPN. Odpáli sa ti len výkonný budič v TO-03, ktorý by obstál aj na pozícii koncového tranzistora?

Nie meral som ich všetkých 5 ako sú aj v schéme a ako píšeš . Odniesol si to len budič a Triak v ochrane repro ostal v skrate možno aj to zachránilo koncové Tranzistory . Neviem takto sa v tom až nevyznám iba viem ,že som si zbytočne zavaril . Za chyby sa platí ale to nevadí big_smile

(upravil Otas 3. 2. 2021 23:11)

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

Jmd: Aha, já jsem je v TO3 ještě neviděl, koukám, že dodavatel v SR má větší nabídku big_smile.
Ale tady bych asi už šetřil. 8 eček na budič mi připadá hodně.

Je mi to také trochu divné, že odkráčely budiče a koncáky přežily. Je pravda, že kompletní sada trandů by umožnila výběr do dvou skupin podle Ube sad. Ale to by byl finanční masakr.

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

Môžete mi do správ napísať obchody kde nakupujete a ktorým značkám výkonových tranzistorov sa mám vyhýbať a opačne ktoré sú overené  ? Ja to inak ako podľa ceny neviem ani posúdiť big_smile

(upravil Otas 3. 2. 2021 23:18)

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

Já se jen vyhýbám trandům, kde je jen název a jsou nápadně levné.
V ČR nakupuji u EZK, tam jsou značkoví, ale do SR tuším neposílají.
Jinak farnell.com, tam kupuji libůstky, typu precizní OZ apod., tam jsou také značkoví a jsou strašně rychlí. Ale dražší.

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

dobre tak konečná náhrada za tie budiče by mala byť aká ?
Inak týmto som nahradil pôvodné odpálené 6342A to asi nebolo tiež šťastné riešenie čo ?
https://www.avelmak.sk/index.php?lm=417 … rticle=162

Otas
Nie nie . Ten nákres čo si poslal to nie je . V minulom príspevku som poslal presný model aj schému ako to vyzerá podľa toho čo mím na stole . Asi by možno bolo dobré to nafotiť aby si mal predstavu či ?

(upravil Otas 3. 2. 2021 23:53)

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

Já bych ho nevolil.
Zlé jazyky říkají, že je tam jakýsi univerzální výkonový čip a jen zvenku se tiskne rozličný nápis dle přání zákazníka smile. To snad ne, jenže ono to může mít své nižší limity, než originál, které se samozřejmě projeví až při pořádném zatížení. Určitě bych je měřil před použitím (Uceo, H21e). To ale obvykle přináší zkušenost, proč brát značkové smile.
Pokud by nastal totální masakr, tak bych to nejspíš mechanicky přestavěl a šel do plastu.
Jako budič bych volil On-Semi 15024G, nebo alespoň On-Semi 15024.

Edit: nemusíš nic nafotit, jen je tam nesoulad mezi čtyřmi naměřenými hodnotami napětí a pěti tranzistory.

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

Otas
ktoré hodnoty máš na mysli čo nesedia ?

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

Kdybych měl zesilovač v tomto stavu a chtěl ho skutečně dobře opravit, tak bych koupil MJ15023G, MJ152024G u Mouseru, kus stojí 128 bez daně při 10ks. Tranzistory bych napároval, spouštěl bych to na  laboratorním zdroji na 2x40V, až by to fungovalo tak bych přešel na plné napájecí napětí a přes ochranné odpory, ty tranzistory co tam jsou, bych hodil do popelnice nebo na nenáročné použití, možná jsou načaty ale hlavně každý je jiný  a má jiné zesílení, Ube atd. Pokud byl zkratovaný triak na výstupu tak ho spouští diak a tem má kolem 30V "zápalné "napětí. Výstup šel do zkratu a bůh ví v jakém jsou stavy koncové tranzistory, navenek se mohou jevit ok, ale mohou být nabořeny. Oprava nebude levná, ale pokud tam použiješ nekvalitní nebo nabořené součástky tak to  bude nespolehlivý zesilovač. Zakončil bych to slovy klasika z : Z ho..a bič neupleteš. Pokud budeš moc experimentovat za chvilku zničiš pl. spoj neustálým pájením.

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

Při pěti kusech 120 kč v EZK MJ15024,25 a taky originály.Jak píše alx,vyměnil bych to.Alespoň ať ti dají stejnou šarži,což u nich není problém se domluvit.

(upravil lukasik145 4. 2. 2021 14:50)

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

MJ15023G má PNP ja potrebujem NPN . Čo sa týka manipulácie tak koncové tranzistory sú iba nasunuté a priskrutkované čo tiež nie je šťastné riešenie keď ,že miesta kde boli KD3773 majú roztiahnuté petice vzhľadom na to ,že KD3773 má hrubšie vývody tak ,že ak tam chcem dať pôvodný tranzistor tak musím peticu odletovať a narovnať styčné plochy čo je dosť pracné . Snažím sa čo najšetrnejšie narábať a dávať si pozor no včera sa mi to trochu vymklo z pod kontroly .

(upravil Otas 15. 2. 2021 9:49)

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

Pokud chceš mít kvalitní zes, tak má alx a cvrkajs pravdu.
V tomto okamžiku ale řešíme občasné nevysvětlené zahřívání jedné větve a na to je potřebná výměna budičů. O původních nic nevíme, třebas byly nějaké 50Wattové a nevydržely, lze vsadit na kvalitní MJ5024 Edit, oprava: MJ15024 (po delším zkoumání datasheetů se opravuji, varianta 15024G není top). V datasheetu je jasně v grafu u On-Semi dáno, že jejich zesílení je kolem pěkných 80 při cca 1 - 2 A a velké H21e v této oblasti je přesně to, co pro budič potřebuješ.
Až se napraví tato vlouděná chybička smile, začne se zkoušet - testovat proč se to občas bez signálu hřeje. A až se nad tím slavně zvítězí big_smile, bude se řešit co nejkvalitnější zvuk (pokud to majitel - investor uzná za vhodné, koupí se trandy). Možná, že se ukáže, že šlo ještě něco dalšího (kromě triaku) do háje, pak se stanoví odlišný postup.
Pokud jsou tam nějaké patice, přimlouvám se u všech za jejich vyhození a nahrazení pájením.

(upravil lukasik145 4. 2. 2021 19:11)

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

Otas to vystihol presne do bodky . Berte v úvahu ,že som v tomto začiatočník myslím ,že sa to dá odhadnúť aj podľa mojich otázok . V prvom rade by som chcel aby to išlo a bolo ako tak v poriadku . Potom by som uvažoval možno o investícii . Nie je to AZK ,že čo odpálim to vyberiem zo šuflíka . Tu každý omyl znamená finančnú stratu a nerád by som natrieskal plachy do kvalitných tranzistorov a potom si rozširoval zbierku prerazených big_smile

Tie petice by bolo ťažko musel by som prerábať DPS a to už by strácalo význam podľa mňa .

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

Špatně jsem se díval, tvůj konec je kvazikoplementar, ty potřebuješ skutečně jen npn konce. Některé verze CS800 jiz mají konec komplementarni.

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

alx
To chápem . Ja to mám na stole a mal som problém nájsť od toho správnu schému .

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

Peavey,údajně když jim pošleš výrobní číslo,pošlou Ti schéma.

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

Nejako nemôžem nájsť nikde na predaj tie budiče čo mi odporučil Otas MJ5024 . Alebo hľadám zle ?

(upravil Otas 12. 2. 2021 5:50)

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

Sorry, překlep, MJ15024, omlouvám se. V textu bylo myšleno, že postačí ten levnější bez písmene G.
A zrovna na důležitém místě sad .
Poslední dobou mi občas kiksá bezdrátová klávesnice sad a já to přehlédl.

Re: Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

Tohle je důvod, proč jsem všecky bezdráty vyházel. Už dost na tom, že se mi smekne prst nebo nedomáčknu klávesu...

Příspěvky [21 až 40 z 83]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Peavey CS800 . Prosím o radu (Nadmerné sa zohrieva jeden kanál)

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£