1,181

Re: Skutečná situace ...

A už je to tady. Neschopnost diskuze, neschopnost slušně, bez urážek vyvrátit protivníkův názor. Zkust aspoň nějakej trochu logickej argument. Je to přesně tam, kam vás .......... (doplňte si kdo co chcete) chtějí dostat.
Hlavně poštvat lidi proti sobě, i když mají třeba společný zájmy. A podle nejhoršího scénáře to dopadne třeba jako Jugoslávie v devadesátkách...

1,182

To Kudlibabka:  A co proevropští trolové ? Sedí u svých počítačů vyrobených v Číně , jezdí autem na Ruskou ropu, doma si hřejí prdel Ruským plynem , svítí Ruskou jadernou elektrikou. Jsem moc zvědavý , kolik těch rádoby Evropanů  se toho dobrovolně vzdá  a zaplatí 2x možná 3x tolik za Americkou ropu , plyn , jádro  a elektroniku. Proč si Němci táhnou svůj plynovod  z Ruska ? Hold protože nejsou tak blbý, jako pár českých  jedinců, politiků,novinářů, kteří vyhlašují Rusku a Číně válku ,aby se ukázaly.Přeci je to dneska moderní, pomlouvat východ. Neříkám, že se máme východu klanět, ale čile s něma obchodovat, jako zbytek světa.

1,183

Je to fakt, ti rusi nás mají veskrže v hrsti, ale oficiálně to nikdo neventiluje. Zkusím příklad: děcka na mě udělají bojkot, jako že nebudou poslouchat. Pokud to nechci řešit násilím, vypnu jim wifi, když nestačí, vypnu elektriku a na vypnutí topení nedojde, bojkot skončil smile A podbně to má evropa s ruskem, sice jsou nějaký alternativy typu kapalnej zemní plyn z ameriky, ale pak už by ty cenovky byly zase jinde. Další problém je víceméně kompletní přesun výroby čehokoliv do JV asie. Když už jsem u atomu, slavnej Westinghouse se nedávno nechal slyšet, že pokud budou chtít v USA postavit atomku, tak budou muset pozvat odborníky z číny (vlastně z čínské pobočky, jestli jsem to pochopil správně) - tj. ty, který to amíci před třiceti letama učili, už dnes přerostli učitele, protože v USA se tuším 30 let žádná atomka nepostavila . -Ale tak to asi má být.

1,184

2jn:hele to je tvůj pohled na věc a já ti ho neberu...moje zkušenost a vidění světa jsou jiné,to je celý...to že na rozdíl od devadesátých let teď plaveme v žumpě není vinou těch několika nejviditelnějších politiků (i když mě serou) ani novinářů ... podíl na tom máme my všichni...

1,185

No vidíš , a to je právě ta diskuze mezi lidmi , co tu v republice chybí . Nikoho nenálepkujeme  a píšeme své názory bez cenzury . 

1,186 ...editoval Otas (4. 2. 2021 21:53)

Mimochodem Trump se snažil přesunout výrobu amerických firem z JV Asie zpět do USA, což se mu i zčásti podařilo. Snažil se snížit závislost prosperity USA na výrobě zbraní. Snahu spřátelit se s Ruskem mu zařízli hned zkraje, kdy ho vlekle obviňovali ze spolupráce s ruskými agenty. Jedno, že se obvinění neprokázalo, splnilo účel.
Hrozba ze strany Rusů je účelově přeháněna (netvrdím ale, že není), je potřeba vyvolat potřebu odbytu amerických zbraní v Evropě.
Putin je ostrakizován; USA vyhovovala doba před ním, kdy ruský stát nevybíral daně a výplata důchodů byla o půl roku zpožděna, v Rusku vládli oligarchové a obrovská korupce ochromovala stát (čili totéž, co je poslední desítku let na Ukrajině). Zde dosáhl Putin fantastických úspěchů a vrátil Rusům sebevědomí. Byl jsem předminulý rok v Saint Peterburgu (to je to město, co je centrem leningradské oblasti a vaří tam leningradské pivo smile) a nadchnul jsem se příznivými cenami i příjemnými lidmi. A načančanými památkami.
Jsem náchylný věřit plánu, že smyslem prvého kroku bylo vyčerpat Rusko potencionálními hrozbami z blízko rozmístěných základen (prý i na Krymu) a poté vyvolat sociální nepokoje s politickými cíli. Po eliminaci Ruska měli původně zkusit totéž s Čínou; jenže zde se s každým rokem šance snižuje, karta se obrací a naopak v USA sociální a rasové nepokoje začaly rozkládat společnost. Ale není to důvod pro nějaký škodolibý smích na naší straně, doplatíme na to rovněž.
Česko mi v zahraniční politice (Petříček, Vystrčil a lokální minipolitikové z Prahy) připomíná název filmu: Myš, která řvala... Zbytečná, hloupá, trapná gesta, která nohou vyvolat jen averzi a potřebu "výchovných" gest z druhé strany. Roušky jsme brali z Číny, teď by hoši chtěli Sputnik, ať ty věci objednají z opačné strany, od přátel. A proč že to nejde?
Proč za druhou světovou válku dle poslanců EU mohou Rusové? To byl Mnichov 1938, kdy nás hodili přes palubu, ještě pohodový mír? Smlouva Molotov-Ribentrop, na kterou svádí start války, byla přeci až poté....
S velkou úctou odcituji Churchilla den po Mnichovu: "Británie si mohla vybrat mezi hanbou a válkou. Británie si vybrala hanbu a bude mít válku!"

1,187 ...editoval TigiGold (4. 2. 2021 23:48)

To usnesení Evropského parlamentu "o významu evropské paměti" (https://www.europarl.europa.eu/doceo/do … 21_CS.html) je bytostně politický dokument, který se zdá opravdu nevyvážený v tom, že neuvádí hlubší příčiny rozmachu nacismu v Evropě, jako jsou výsledky WW1, hospodářská krize, politika appeasementu FR a UK a jejich nereagování na Hitlerovy akce ve 30. letech, jako byla remilitarizace Porýní v roce 1936. Na internetu se dá najít i jiná verze návrhu usnesení, v níž se právě i na tento smířlivý postoj západních zemí k nacismu upozorňuje, ta však nebyla schválena. Na druhou stranu oceňuju, že se některým jednostranně uvažujícím Rusům a komunistům/stalinistům tímto usnesením připomínají historická fakta, tedy to, že SSSR bezprostředně před válkou a během úvodní fáze války s Třetí říší spolupracoval, přičemž napadl Polsko, Finsko, Rumunsko nebo pobaltské země. Na to se totiž ve světle Velké vlastenecké války v určitých kruzích zapomíná.

K Vystrčilovi jen tolik: Ten chlap má opravdu odvahu. Po tzv. prohlášení čtyř (Zeman, Štěch, Sobotka, Hamáček), kdy se naši čelní představitelé shrbili jako lokajové a byli posléze Číňany arogantně vypeskováni ("čekáme, že nezůstane jen u slov, ale že se to projeví i v činech"), je návštěva Tchaj-wanu pro mě příjemnou změnou a výrazem určitého narovnání páteře české zahraniční politiky.

1,188 ...editoval Otas (5. 2. 2021 8:14)

Ono původní linie GB byla s Rusy nic nedojednat (za GB "vyjednával" velitel přístavu Portsmouth smile), ať je Hitler napadne (nakonec hlásal celou dobu, že se s "židobolševismem" zatočí) a věc bude vyřízena. To se nějak nepovedlo sad.
Paktem Molotov-Ribentrop získali Rusové čas (i když nečekali, že se spojenci sesypou za pár týdnů) a nárazníkovou zónu v Polsku. A agresí i nárazníkovou zónu u Finska (do té doby byl Leningrad v dostřelu finských děl).

Také se neví, že v roce 1940 Japonci vpadli do Mongolska s cílem přetnout u Bajkalu transibiřskou magistrálu a získat ruský dálný východ. Rusové (měli s Mongoly smlouvu) nejprve pořád ustupovali, až to nakonec jeden absolvent církevní školy (nikoliv vojenské akademie big_smile, taky to byl amatér samouk) v generálské hodnosti u Chalchyn-golu zvrátil a Japonce těžce porazil. První prohra Japonců ve válce.

Věřím, že odvážný pan Vystrčil zajede vyjednat očkovací látku do Číny.

1,189

No, s Americkou politikou moc nenaděláme, ale co se nás teď týká, jsou nové tlaky na zrušení Benešových dekretů.
Pan Svatoš je teda strašitel, bohužel tlaky v Německu a Rakousku jsou.
http://michalapetr.cz/doku.php

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

1,190

Otas ,,mluvíš mi z duše smile

1,191

https://www.youtube.com/watch?v=LF23vhSVNDw

1,192

https://magazin.aktualne.cz/kultura/pod … f6b220ee8/

1,193 ...editoval Otas (7. 2. 2021 16:12)

K těm Benešovým dekretům:
Benešovy dekrety vznikly na základě dohody vítězných mocností (myslím, že na jaltské konferenci), jsou jen právním naplněním jejich smlouvy v závěru války obnovenými státy. Obdoba platí i v Polsku a Maďarsku.
Je to vlastně trochu jiné vyplnění sloganu sudetských Němců z 1938 smile: Wir wollen heim ins Reich! Chceme domů do říše!
Napadeny byly peticí poslanců EU zatím ve Slovenské republice (ale zvrátí-li se to tam, zvrátí se všude, to je jasné). SR zřejmě cítí jako nejslabší článek.
Příznačné je, že jejich platnost na petičním výboru obhajovali právníci z Polska a Maďarska. České MZV nikoho neposlalo a Slovenské MZV rovněž.
Mainstremová média, pokud vím, o tom neinformovala. A nebo jsem to přeslechl?
Pro Landsmanschaft je teď příznivá doba: V EU do toho může z vítězných mocností může mluvit jen Francie (a to jen nepřímo). Británie je již mimo. Do toho mají hoši na nás (celý Višegrád) žáhu, že se snažíme si nepotopit stát přijímáním nepřizpůsobivých migrantů z jiných civilizací. Tak jako přijímali oni. Dobrá kauza k vydírání ve věci migrantů.
Kromě platné dohody velmocí pro nás hovoří zákaz retroaktivity práva.
Nicméně:
Kdyby ďábel přišel na zem, přišel by v podobě právníka smile.
Zasedá-li parlament, nikdo si není jist majetkem, ani životem smile.

1,194

Poslední dvě věty tesat do kamene a z toho dělat na obrubníky, aby to měli všichni před očima...

1,195

Většina Benešových dekretů už byla zrušena.

1,196

PB: Formálně zrušeny nebyly (určitě to tedy platí pro ten často diskutovaný dekret č. 108/1945, na jehož základě proběhla konfiskace), přesnější je označit je trochu vágním termínem jako právně neúčinné nebo obsoletní. Šlo o jednorázové akty vydané v dané době k určitému účelu, který už byl naplněn, a dnes už nezakládají právní vztahy. Slovy Ústavního soudu: "Vzhledem k tomu, že tento normativní akt již splnil svůj účel a po dobu více než čtyř desetiletí již nezakládá právní vztahy, a nemá tedy již nadále konstitutivní charakter, nelze dnes, za uvedené situace, zkoumat jeho rozpor s ústavním zákonem nebo mezinárodní smlouvou podle článku 10 Ústavy [čl. 87 odst. 1 písm. a) Ústavy České republiky], neboť takový postup by postrádal jakoukoli právní funkci." https://radiozurnal.rozhlas.cz/nalez-us … 45-6359978

1,197

https://echo24.cz/a/S9EXh/nouzovy-stav- … a-babisovi

1,198

to Tigigold: přečetl jsem si ten pamflet eu, a jak jsem do teď tvrdil, že je mi celá eu ukradená, tak teď bych okamžitě volil vystoupení z EU. (Nebo to začneme nazývat fakticky správně, a to čtvrtá říše?)

1,199 ...editoval TigiGold (10. 2. 2021 15:44)

Kaed: To je jistě bohulibé vyjádření legitimního politického postoje. Jenže k tomu, abys mohl volit vystoupení z žaláře národů, je nezbytné, aby vůbec nějaké refendum proběhlo. Realizovat ho je možné pouze za předpokladu implementace určitého právního rámce (nejspíš ústavního zákona). A k tomu, obávám se, není v současné době dostatečná společenská poptávka. František Matějka založil za účelem provedení takového referenda stranu a pohořel jako papírový čert. Výsledky 0,08 % a 0,4 % ve volbách do PSP a EP hovoří samy za sebe (viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Strana_ne … _republiky).