1

Téma: Uher UA-220R

Ahoj,

po čase jsem vyhrabal ze sbírky zesák Uher 220R. Trochu jsem ho začal rozehrávat, ale zjištuju, že při reprodukci se střídavě zesiluje spodní spekrum nebo to hraje "tence". Vše na Source Direct. Po stisknutí a vypnutí Loudness se to hodí do normálu.

Co navrhujete zkontrolovat jako první? Signálovou cestu nebo klidové napětí koncového stupně? V signálové cestě e několik elytů, co jsem koukal do schematu, co se týká nastavení klidového napětí, tak v servisce není úplně jasné, jestli je tam trimr nebo je to napevno. To asi pak zjistím, až ho otevřu, ale nejprve jsem se chtěl zeptat zkušenějších, než se v tom začnu vrtat.

Rád bych ho pořešil, je to klasika z mnichovského Uher Werke, mám k němu UCD-410, což byl v té době top model a mám pocit, že ten zesák má navíc než ted hraje.

2

Re: Uher UA-220R

Klidový proud koncáku nemá vliv na tebou popisovaný jev. Píšeš, že po zapnutí - vypnutí loudness to jede normálně. Takže zakopaný pes bude zřejmě v kontaktech přepínače. Rozebrat, vyčistit a nakonzervovat. Kontrola přechodového odporu. Pokud nejde rozebrat, tak vyměnit. Záleží jaké máš možnosti a schopnosti. Kontrola a údržba i dalších přepínačů, potenciometrů či konektorů nebude na škodu. Kdoví v jakém je to stavu.

3 ...editoval mr.garisson (9. 2. 2021 16:20)

Re: Uher UA-220R

To by byla dobrá zpráva, kdyby to dělal přepínač. Rozeberu přední panel, pročistím vypínače a uvidíme. Typoval jsem to na některý z kondíků v signálové cestě.
Možnosti mám takové, že umím číst schéma, něco málo proměřit, pájet atd. Ale návrhy nebo modifikace, to už je nad moje schopnosti. smile Pokaždé se něco nového naučím, ale není to moje hlavní záliba.

4

Re: Uher UA-220R

U té starší elektroniky můžeš čekat cokoliv. Ale zatím se zaměř na ten přepínač-e. Pak můžeš zkontrolovat i celou signálovou cestu včetně těch elytů.