Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Schéma Audioswitche Aldax?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [13]

Téma: Schéma Audioswitche Aldax?

Přistál mi na stole sub který jsem stvořil před několika lety pro bratra s poznámkou že si žije vlastním životem.Sepnutí uprostřed noci a podobné srandičky.Po vymontování jsem zjistil že pro sepnutí stačí opravdu málo.Třeba jen mít zapojený výstup do zesilovače,nebo se vstupu dotknout prstem,případně vstupní kabel připojit na vypnutý generátor kmitočtu.Aleš Popelka odpověděl na první mail a poté už nic.Nepotřebuju nutně schéma,ale někoho kdo poradí jak tuto citlivost shodit na normální hodnotu kdy bude spínací impuls audiosignál.
Díky za případné podněty...

Re: Schéma Audioswitche Aldax?

Dotykom prsta alebo pripojenim vstupu za chodu vygenerujes silnejsi signal ako mas na nizkourovnovom vystupe pri stiahnutej hlasitosti, takze to co popisujes sa mi zda normalne.
Takisto je normalne ked sa ti to bude zapinat ak sa ti na vstupny kabel chyta vela bordelu.

Re: Schéma Audioswitche Aldax?

Našel jsem R1,evidentně vstup pro monitoring signálu a hodnotou nastavil spínání přibližně na 80mV.Reciver by měl mít výstupní napětí 1V tak by to mělo být v pořádku.Bohužel v praxi je to tak že audioswitch drží sub sepnutý pořád.
Čeká mě návštěva bratra,měření a nejspíš jiné řešení.Každopádně Audioswitch už nikdy používat nebudu.Nejspíš to dopadne tak že nainstaluju  Master/Slave zásuvku...

Re: Schéma Audioswitche Aldax?

Oživil bych toto téma. Nemá někdo šajna který kondenzátor vyměnit abych zkrátil v automatickém režimu vypínací čas? 15 minut je docela dost, stačilo by mi i 5 minut. Děkuju

Re: Schéma Audioswitche Aldax?

Tak sem dejte aspoň fotečku toho zázraku.

Re: Schéma Audioswitche Aldax?

https://i.postimg.cc/ygsckr0m/audioswitch.jpg

Re: Schéma Audioswitche Aldax?

Díky Tome smile

Re: Schéma Audioswitche Aldax?

a) zabírá to na každé rušení
b) navrhoval to idiot, protože kvůli použití operáku není zapotřebí dělat dvojitej zdoj.
c) nevím co to stálo, ale víc než 30Kč bych za to nedal
https://www.hadex.cz/m361a-deska-s-elek … ele-trafo/

Re: Schéma Audioswitche Aldax?

Není třeba neadresná sdělení, autor je dole podepsán a stálo to 990,- Jsou s tím problémy a třeba mě to po odpojení signálu těch 15 minut brumělo. Nepřišel jsem na to proč .... se signálem to bylo v pořádku. Jinak jak je psáno výše, občas si to žije svým životem.

Re: Schéma Audioswitche Aldax?

Hmm mě spíš smolí toto: Když to přepnu na automat tak se to při zapnutí masterswitche zapne (většinou). Po nějaké době vypne (tu bych chtěl zkrátit. Ale pro sepnutí signálem musím vybudit zbytek soustavy docela hlasitě.  Prostě nejede to tak jak jsem si maloval. Nevím jestli má na to vliv že jsem vyřadil 3pol a nahradil 2pol.

(upravil danhard 3. 2. 2021 13:59)

Re: Schéma Audioswitche Aldax?

... vyřadil 3pol a nahradil 2pol ...

A co to pro normálního elektrikáře znamená ?

Podepsán ? Aha Sinclair, tak to mi je jasný, že bude něco blbě smile

Re: Schéma Audioswitche Aldax?

Promiň měl jsem na myslí přepínač tří polohový nahrazen dvou polohovým. Jinak už to tady nesleduju tak jako dřív. Sinclair tu ještě bývá nebo už není?

Re: Schéma Audioswitche Aldax?

časovou konstantu doby do vypnutí dělá C1 a R12, tj zmenšit buď C1 nebo R12, co pro tebe bude snazší.
Pro zapnutí audiosignálem: na zesilovači subwooferu nastav potenciometrem o něco nižší hlasitost a pak to na správnou úroveň hlasitosti nastav na receiveru. Tím dosáhneš toho, že se audioswitch aktivuje při nižší hlasitosti, protože pro stejnou hlasitost bude vyšší úroveň signálu na vstupu. Pod 5 minut bych tu konstantu nestahoval, aby se to v mezerách a mezihrách mezi skladbama nevypínalo.

Příspěvky [13]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Schéma Audioswitche Aldax?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£