Re: Transiwatt 140 Studio

... zde finále ze zdárně dokončené opravy, jak jen povinnosti dovolovaly.

(upravil Tomanes 23. 2. 2018 21:55)

Re: Transiwatt 140 Studio

voltik napsal:

Matthew.K:
Ty seš taky chytrej jak rádio. za 3k5 ti ho nikdo nekoupí a neprodá. Ten zesilovač se běžně prodává cirka kolem tisícovky.
Celoplošně říkat že reprobedny od Elektroniky Praha jsou " už něco  " nejde. Elektronika Praha vyrobila různý bedny třeba RS516B  ( sračky ) vs RS338 ( lepší ) , který jsem mimochodem obeje měl.
U televize mám TW140 + RS338 a sem více méně spokojenej ( nejsem žádnej hájendžinista )

How


Jen pro zajímavost ted se prodává za 5000 Kč !!
http://www.angelicaaudio.cz/hifi-zesilo … no-176406/

nebo dokonce 5500 Kč
https://www.sbazar.cz/simon.hrebecky/de … 140-studio

ceny šly nějak nahoru smile

(upravil jeffbond 24. 2. 2018 12:28)

Re: Transiwatt 140 Studio

To koupí jen blázen, nebo sběratel, to si dělaj srandu??? Na přepínačích studeňáky, mimo voliče vstupů, ten většinou drží. Starý kondíky v korekčáku to rozkmitaj, poťáky chrastěj, usměrňovací diody, jak jsou bez chladiče, jsou schopný propálit tišťák, pak-li že jsou špatně dotažený. Vzhledově to může vypadat ok,ale furt je to cca 35let starej krám, takže to co neni po repasi je fakt výsměch za ty many ...  Taky sem ho měl cca 10let jako srdcovku a byl schopnej dávat do 2ohm...chlazení dodělaný, kond za grécem 66 tis.mikrofaradů - po vypnutí hrál minutu...

http://jeffbond.galerie.cz/3901650-kuti … i#56587641

Relax zátiší...

http://jeffbond.galerie.cz/3873610-zviratci#56111999

(upravil Tomanes 24. 2. 2018 7:31)

Re: Transiwatt 140 Studio

Pěkná práce.Jak píšeš za ty prachy leda tak po kvalitní repasi.

Re: Transiwatt 140 Studio

jeffbond
ty červené výstupní elyty jakou mají hodnotu??

Re: Transiwatt 140 Studio

To nevíte, že Angelicaudio loví zoufalce? TW120 mám na ukázku, momentálně ve stádui mrtvejch KD607/617, který jsou u něj přibalený nový...

(upravil Hordek 22. 2. 2019 11:31)

Re: Transiwatt 140 Studio

Tomanes
Transiwatt za 5000kč! --- noo, ten hoodně ujel na sněhu. I kdyby byl jak novej, takovou hodnotu nemá, ani historickou, páč se jich všude válí ještě dost a za tu cenu si koupíš lepší silič. Nedávno sem viděl inzerát na NAD C-320Bee za 5000kč na bazoši a to je z gruntu jiná zesilovací liga.....

https://elektro.bazos.sk/inzerat/935656 … 320BEE.php

Re: Transiwatt 140 Studio

Ta cena je za sešrotování smile. Kdyby to mělo aspoň lepší vzhled, tak si to člověk aspoň vystaví, jinak to fakt nemá žádnou cenu.

Dotaz - proč jsou na zdejším fóru dvě identická vlákna se stejným názvem Transiwatt 140 Studio???

Re: Transiwatt 140 Studio

No jo překupník  angelicaaudio big_smile

https://aukro.cz/gramofon-tesla-nc-450- … 6937795465

Web

Re: Transiwatt 140 Studio

Dobrý den. Nechci zakládat nové téma tak píši zde. Jsem v oboru amatér a prosím o radu a případnou pomoc. Podařilo se mi zachránit před vyhozením do popelnice Transiwatt 140 p a po odnosu a zapojeni světe div se hrál a pokud mohu posoudit celkem slušně. Žádný brum či jiné pazvuky a oba kanály stejné. Co mne zarazilo byl kabel na 220. Tenký, dvojlinka, plochá zástrčka a v žalostným stavu a proto se ptám co by se stalo kdybych ho vyměnil za třížilový a zemnící kolik spojil s kostrou. Zesilovač jsem otevřel a zjistil že je sice oddělen trafem ale přesto. Při tom jsem si připomenul moje mládí a ze sklepa vytáhnul TW 44 junior který jsem kdysi postavil ze stavebnice svazarmu. Ležel tam zabalený přes 30 let a po zapojení hrál ale hrozný zvuk. Při pročítání fora jsem pochopil že minimálně výměna kondenzátorů by nebyla od věci. Při pohledu na tyto dva kusy jsem si uvědomil že tato z dnešního pohledu stará techníka má něco do sebe. Proto prosim neujal by se někdo toho a odborně je zrepasoval. Dále bych měl zájem o TRANSIWATT 140 STUDIO v dobrém stavu a ceny respektuji. Na doplnění je mi 59 a jsem z Ostravy. Přejí hezký den a doufám že se najde někdo kdo odpoví.

(upravil Otas 2. 8. 2020 21:37)

Re: Transiwatt 140 Studio

Zkusím vyslovit názor jen na první otázku (jsem zdaleka). Při překopávce Tesla NZC431 jsem zaměnil dvojžílovou za třížílovou a nebyl to tak dobrý nápad, jak jsem si zprvu myslel. Moderní televize (mám nějakou s dost velkou obrazovkou, výkonější zvuk by se hodil) se nedá připojit, protože od spínaného zdroje televize přichází rušení (i když je to ve stejné zásuvce). Vyzkoušel jsem DI box (jsem zvukař, mám ho), pomohl, ale odmítl jsem ho tam obětovat.
Takže doporučuji jen zaměnit síťovou šňůru za novou s dvojitou izolací, ale stále jen dvojpólovou zástrčkou. Pro klidné svědomí nechat izolační vlastnosti prověřit.

Re: Transiwatt 140 Studio

jj, to že není ta bedna ukostřená na ochranný vodič má svůj důvod ...

Re: Transiwatt 140 Studio

Dobrý den Tak jsem se stal majitelem transiwatu 140 s. Hrál ale zvuk nic moc šum, mírný brum v reproduktorech a zastřený zvuk. Poznamenám že jsem v tomto směru mírně pokročilý amatér. S vědomím neúspěchu jsem vyměnil kompletní  kondenzátory a zesilovač hraje jak za mlada. Také vyměněny veškeré kabeláže od vstupů. Ale chci se zeptat profíků zda by šlo něco udělat s odpory 150r 6w v koncovým stupni aby tolik netopily. V okolí nejde na desce udržet ruka. Děkuji za rady.

Re: Transiwatt 140 Studio

Míň topit nebudou nikdy. Ten výkon se na nich prostě ztratit musí.
Jediný, co můžeš, tak jim to vyzařování tepla zlepšit, tj dát je dál od desky, případně koupit typy zabalený v hliníku a přišroubovat na nějakej chladič. Ale vzhledem k tomu, že takhle funguje množství transiwattů bez poruchy, tak bych to asi neřešil. Jsou skutečně jenom 6W? já měl za to, že tam měly být 10W ne li výkonnější verze... Ale když to počítám, tak by neměla být ztráta větší než 3W.
- Zkus si změřit napětí na kolektoru KU611 proti zemi a proti +, měla by tam být +- polovina napájecího napětí, kvůli tomu by to mohlo topit taky víc.

Re: Transiwatt 140 Studio

Řešení topících odporů a jiných "nectností" v Transiwattu máte provedeno (díky danhardovi) v zesilovači Danwatt --- pravda, potom už to nebude klasický Transiwatt. smile

Re: Transiwatt 140 Studio

no minimálně předělat vstup toho konce dle Danwattu by tomu prospělo ...

Re: Transiwatt 140 Studio

Dobrý den. Jen pro informaci. Při měření jsem zjistil 62V napájení zesilovače což se zdálo trochu moc. Mám originální trafo 220-48V a síti 233V. Po přečtení fora jsem se rozhodl trafo vyměnit. Na domácí podmínky nepotřebuji výkon 50Watů. Doma jsem našel Toroid 2 krát 13,5V dohromady 17V 120W. Po osazení zesilovač hrál, utlum není třeba a odpory viz příspěvek výše po 3 hodinách provozu mírně teplé. Napájení naměřeno 34V. Při vytočení potenciometru na polovinu už to je kravál. Použity sloupové bedny POLKI 6 ohmů 120 W. Děkuji za rady a různé příspěvky na foru a za mně naprostá spokojenost.

Re: Transiwatt 140 Studio

Napětí na vyhlazovacích kondenzátorech u TW-140 Studio a TW-140P je běžně 64-67V na prázdno. Ve schematu je výrobcem uvedeno 65V, takže tebou naměřená hodnota rozhodně není ničím ex.mimo-tolerančním. Okradl ses o max. dosažitený výkon a při použití reprobeden s "divočejší" charkou, nebo 4ohmových reprobeden bude silič při větším vybuzení pravděpodobně kreslit.
Co si touto "úpravou" vlastně řešil? Ty topící odpory? Však jsou ve schématu uvedeny 6Wattové TR-226 cihláky, takže je logické, že k vůli teplu---(mohou mít i 100°C).

Re: Transiwatt 140 Studio

ARNOST napsal:

Doma jsem našel Toroid 2 krát 13,5V dohromady 17V 120W.

Mě tedy počty moc nešly, ale matematika jo big_smile

Re: Transiwatt 140 Studio

provozovat jakejkoliv TW pod 40V napájení je zoufalství. A i když se nastaví pracovní bod, tak to potom má tak malej výkon, že je lepší používat minikrabičku s TPA3116 napájenou adaptérem od NB, bude to hrát líp a hlasitěj...