Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 8 z 9)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Visaton Classic 200

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [141 až 160 z 163]

(upravil Wili 19. 1. 2021 10:37)

Re: Visaton Classic 200

ano to co spomina TLU vyssie a hlavna pointa videa ktore spomina je ze aj ked sedis v osi reprosustavy tak odrazy a teda vyzarovanie mimo osi sa hned prvym odrazom pripocita k tej hlavnej zvukovej vlne z dovodu ze nesedis v bezdozvukovej komore ale v miestnosti co ma odrazy. V krakosti to zhrniem, zhruba by sa dalo povedat ze celkovy prejav preprosustavy v priestore je potom taky ako je jeho vyzarovanie pod uhlom cca 30-40st.

V pripade ze sedis priamo pred reprosustavou v rovnej osi, tak smerova charakteristika ta moze nezaujimat tak od 7-10k a vyssie, vsetko co je pod tym zacina vyzarovat do stran a scitava sa ku hlavnej priamej krivke

(upravil kratz 19. 1. 2021 16:49)

Re: Visaton Classic 200

Ono v reale je to daleko vetsi bordel. smile Vsude nabytek, na podlaze koberec, ale pak ty odrazy zas nejsou tak silny a ozveny se mnohem vic rospliznou.
A co si pamatuju na nahravaci studio Supraphonu v Hrncirich (jeste za komancu). Tak steny tam meli potazeny nejakym kobereckem, aby odrazy co nejvic eliminovali.
Jak vypada tvoje mistnost kde to poslouchas? Je to prazdna kostka, nebo ji mas hodne vyplnenou vsim moznym?

(upravil Benazi 19. 1. 2021 16:58)

Re: Visaton Classic 200

Tím jsem všechny neduhy odstranil,je potřeba si pohrát s akustikou.Další dva válce objednané,skvělé výsledky.

https://i.postimg.cc/Wd48xgpk/1001.jpg https://i.postimg.cc/R6Wjm2Mw/1000.jpg

(upravil mechanik 19. 1. 2021 17:25)

Re: Visaton Classic 200

TheLastUnicorn napsal:

"jen nevim,proč to měřit horizontálně,když to stejně má člověk 0°." - toto isté sa riešilo vedľa v projektoch vo Wiliho vlákne...

Toto som ja nepísal ani si to nemyslím. Inak ten nadbytok výkonu tam má vo viacerých bodoch.

dhaman napsal:

Zeby pre toto nestaci len meranie v osi ?
https://www.metal-fi.com/wp-content/uploads/2017/04/Reflections.jpg
A to tam nie je strop a plavajuca podla a kadejake odrazy od stolika a pod.

Tiež som nikde nepísal že meranie v osi stačí...

Bedna kde frekvenčne konštantne spl klesá s rastúcim uhlom tiež nebude mať pekný odraz od tej steny. Celé pásmo sa tipujem rozhodí podla toho či sa fáza sčítala alebo odčítala. Bude tam viac maxím a prepadov. Podobne ako pri odrazoch od podlahy. Tak isto sa to dá dobre nasimulovať...

Len trochu pochybujem o tom že sa jeho problém "kričanie" vyrieši tým že v pár uhloch trochu trčí 5kHz okrem minimálne 2 dalších frekvencií čo tiež trčia. Ale som zvedavý ako to bude pokračovať.

To už by bolo zaujímavejšie zmerať to rovno v priestore a zistiť či tam nemá nejaky blbý odraz. Ale ja môžem povedať že som TI100 tiež počul a ten stredák sa mi tiež zdal trochu agresívny. Je to už roky a výhybku robila vtedy firma audium. Tým by som tú akustiku teda asi vylúčil.

penjo napsal:

K zvuku Visatonov niečo málo môžem napísať.
Kedysi, hádam na druhej posluchovke, kamarát dopratal reprosústavy Neo Crystal 2. Osadenie MHT-12, TI100 a dole TIW200XS. Pre väčšinu návštevníkov to boli TOP sústavy na akcii. Síce sa odvtedy Visaton akosi nikam moc neposunul, ale reproduktory z ich produkcie by som úplne nezatracoval. Stále sa dá s nimi všeličo vyčarovať, aj keď je už na trhu široká ponuka reprošov od rôznych výrobcov.

Inak ten TIW200 som nikdy nemal extra rád. Na môj vkus by mohol ísť hlbšie na uplne najnižších kmitočtoch. Každopadne cca 37l/kus sa mi zdalo málo. Jasné keď sa to dá viac do rohu bude to "dunieť"... Ono je to vidieť už v simulácií že je dosť žravý čo sa týka objemu.

Re: Visaton Classic 200

mechanik: Tebe konkrétne patrilo len to o tej ukričanosti v súvislosti dhaman-ovými bedňami. Nič viac. A či veríš, že problém ukričanosti je "tým že v pár uhloch trochu trčí 5kHz" alebo nie, to mi je v podstate úplne jedno. Ukradnuté je mi vlastne celé toto vlákno, lebo patrí medzi vlákna, kde sa dá len donekonečna drístať a nič sa nerieši. Takže sa dobre bavte, ja nemám čas a ani chuť donekonečna niekoho presviedčať na nejakých diskuzných fórach.

Re: Visaton Classic 200

No vidíte video,to jsem neviděl..já nekoukam do ostatních vláken..asi bych měl,něco bych pochytil..je to tohle video Floyd Toole - Sound reproduction – art and science/opinions and facts?  na to se podívám,sice mu budu rozumět každý desátý slovo,ale pokud tam budou i obrázky,něco snad pochytím.

Aha,takže se ta výhybka pak nedělá na 0°,ale na těch 30 až 40 a na to 0 se až tak nekouká? Proto je to tak důležité změřit to ve více vyzařovacích úhlech.Ten reprák může třeba na těch 30 dělat neplechu a podle těch 30ti se to pak ladí? Proto jste řikali,že ten graf vůbec nic neříká..

je to v přesným měřítku..na zemi koberec,stěny holé.. https://img20.rajce.idnes.cz/d2001/13/13498/13498323_08adb4ba408b17d98e89624ad409019e/images/pdorys.jpg?ver=0

Není pravda,že se nic neřeší..Dost to řeším,proto jsem jel i za tím Alešem a ještě před tím jsem se domluvil s marcinem.
Pro tebe se nic neřeší,ty už to umíš a je tohle tedy pro tebe nezajímavé..chápu to smile

Teď se aspoň trochu učím co a jak...nějakou simulaci mám za sebou,to nejlehčí prakticky..chci si koupit mikrofon,přemýšlím o tom drahym z amazonu a že bych to vzal zgruntu a každej reprák přeměřil TS parametry a pak udělal výhybku pro každou bednu zvlášť(to je asi ale už přehnaný co big_smile ) jen to nebudu mít všechno za deset minut.Pokud se mnou budete mít dál trpělivost a směrovat mě správným směrem,rád si to udělám sám a budu z toho mít větší radost,než kdybych to někam dotáhl a ono se to udělalo "samo".Možná pak třeba ještě pár beden postavím a podělím se s vámi.A vy všichni můžete mít radost,že je další člověk,který tomu aspoň trochu porozuměl a je nás o něco víc,když je tak málo lidí,kteří se zajímají o nějaký bedny. Aspoň já jsem pro okolí tak trochu exot,kterej má doma tak velký bedny,řeší zesilovače a všechno možný okolo toho.
Být tak hifikluby,kde by se tohle člověk naučil hezky od zkušených,od měření po akustiku až k nahrávání třeba velkého orchestru,třeba jen v teoretické rovině.Před lety,po jedné akci(asi vedle na slovanetu),mělo být cd z té akce,chtěl jsem si ho pořídil,ale slehla se po něm zem.

(upravil dhaman 19. 1. 2021 19:24)

Re: Visaton Classic 200

Ale páni nebuďte ako vzťahovačné ženské. Je to fórum a 100 ľudí 100 názorov.
Uvidíme keď to 1watt pošle marcinovi. No ako tak čítam nemusí to pre 1watt znamenať to pravé orechové wink
Každý si musí najsť svoju cestu a hlavne aby ho počúvanie hudby tešilo a nie sralo wink

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Visaton Classic 200

1watt napsal:

Aha,takže se ta výhybka pak nedělá na 0°,ale na těch 30 až 40 a na to 0 se až tak nekouká?

to zalezi od pouzitia a vysvetluje to aj v tom videu. Ak tu reprosustavu budes pouzivat v obrovskom priestore alebo vonku, alebo nebodaj vo velkej utlmenej kinosale, tak to ma uplne iny vplyv ako ked to das do miestnosti kde su odrazy. Zhruba by sa ale dalo povedat ze pre beznu obyvacku je ako rozumny kompromis najdolezitejsich tych 15-30° v rozsahu cca 500Hz-10kHz

Re: Visaton Classic 200

Už neviem, čo viac napísať. Mele sa to tu piate cez deviate a píšete niečo, čo nikto nikdy nepovedal.
Nikto nepovedal, že dobrá reprosústava nemôže/nemá byť v osi rovná ako keď strelí (mechanikov sen). Zároveň ale platí, že musí mať vyrovnané smerovky a určitý sklon výkonovej charakteristiky. Toto v rozpore nie je a nikto to netvrdil. Že je dôležitejšie riešiť na miesto osovej charky viac smerovky a s tým súvisiacu výkonovú charakteristiku bolo už tiež povedané.

Re: Visaton Classic 200

Tak mikrofon kupovat nebudu.. přemýšlel jsem o tom a nestojí to za to,to by ty bedny pak musely hrát tak, že by mě to posadilo na prdel,aby se to vyplatilo koupit. Až a jestli bude někdy výhybka,pak jí tam dam,ale asi to všechno pak prodam a necham si jen ten genius.. jedině v případě, že by pak ty bedmy hrály přímo neskutečně ( v porovnání by genius vydával nějakej ruch a visatonu by bylo normálně rozumět) pak si je necham.

Po dlouhé době jsem si mohl poslouchat Morčata na útěku a bylo to super..

Video jsem viděl a celkem jsem ho pochopil.Tak se ani nedivím, že jsem nepoznal, že mi to hraje tak špatně.Jen mě překvapilo to s tou jednou bednou a nerozuměl jsem jestli jsou i nahrávky v mono..?
Grafy směrovek a jak to pak hraje si představit moc neumím.Byl jsem na tom,ze se nesmějí protínat,ale asi někde mohou.

Re: Visaton Classic 200

Tohle fakt není normální. Někdo ti nabídne, že ti bedny změří, a ty nakonec napíšeš, že na všechno sereš, a že si necháš geniusy. To sis asi měl rozmyslet dřív, než jsi sem lezl. Ostatně dřív bylo zvykem napřed číst a pak teprve psát, teda minimálně posledních 1000 let. Dnes už je to asi jinak. Sedíš na hajzlu a nevíš co bys, tak způsobíš takovejhle flame, s tím, že se najde i někdo, kdo ti chce pomoct a ty to nakonec celý odstřelíš, protože už ses vysral.
Píšu to, jak mě zobák narostl, jestli je to na někoho moc, klidně to smažu, ale musel jsem.

(upravil 1watt 25. 1. 2021 9:55)

Re: Visaton Classic 200

Nejsem jedinej,kdo ma tyhle bedny..kdybys četl,tak bys to věděl big_smile

A jo,vyseru se na to,bo určitě to takovej přínos mít nebude,jak jsem napsal, že by genius musel vydávat neurčitý zvuky...

Dam do beden správný výhybky a prodam je, teď je to šrot a kdyby to šlo,tak podat žalobu na visaton,ze prodává zničenej výrobek...

Re: Visaton Classic 200

Repráky sú takmer hotové, teraz sa dyhujú (ostávam pri TI100), keď bude hotovo poputujú k marcinovi a potom môžme skúmať výsledok smile

Re: Visaton Classic 200

Super, tsim sa na fotecky a merania. Verim, ze budes spokojny.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Visaton Classic 200

Vyndal jsem 223ku ze skříně a zapojil jí místo 330ky. Přestalo to tolik křičet.Má méně středů a trochu i výšek..Nebojím se říct,že poslechově o 3db určitě,rozdíl je to obrovskej...

Jak je to možné,že ty zesilovače hrají uplně jinak(pouze topologie?),jde o to,330ka jde níž,ale i výš,i když jsem hluchej,tak se mi to ale prostě zdá(větší výkon,to chápu),ale je i víc ukřičená na těhle bednách(termín pro to vystihuje ten "jako by se sundala deka"?)?

A co měření s těmi zesilovači,nevyjde výhybka pak uplně jinak?Jeden zesilovač má deku,druhý už ne..

Nebo to moc prožívám a na správně udělaných bednách je rozdíl v těhle zesilovačích skoro nepoznatelný pro normálního člověka a ne zrovna referenčních nahrávkách?

(upravil reeb 22. 2. 2021 21:16)

Re: Visaton Classic 200

Vypada to ze ta 223 ty bedny neukociruje (coz se stava) a 330 je vhodnejsi (ma vetsi vykon, mensi zkresleni -lateraly s korekci chyby). Ale uz tu zaznel i nazor ze 330 je nic moc a jsou i lepsi zesilovace..

Web

Re: Visaton Classic 200

Jestli nemáš nějakou chybu v těch zesilovačích. Byl jsem na poslechovce, kde probíhal slepej test několika zesilovačů s nastavenou stejnou výstupní úrovní, od TPA3116 a upravenýho AUJ přes "spotřebku" sony yamaha, ... přes  lampovej historickej revox, až po z mýho pohledu  "high end" Proton, a v podstatě nebyl žádnej označenej za průšvih, akorát to TPA trochu nestíhalo výkonem, protože se hrálo dost nahlas... Třeba tohle hodnocení, a ostatní to popisují podobně: http://repromania.net/forum/viewtopic.p … 05#p103005
pokud bedna nemá nějakej exces v impedanční charakteristice, tak by jí měl být zesilovač víceméně jedno, DF oproti tlumivce u basáku je u každýho tranzistoráku řádově jinde, stejně tak fázový posuny u výšek by měly být prakticky neměřitelný...

Re: Visaton Classic 200

Omlouvám se,co jsem řekl neplatí.Basy a housle jsou v pořádku a lepší jak na tom genius.Genius letí z okna big_smile Musel jsem mít před tím někde nějakou velikou chybu..že bych si v tom bordelu tam a tmě spletl červenej s černym a prohodil fázi?
Zesilovače hrajou dost podobně,jen mě 223 přijde méně záživná,taková jako plošší (něco tam prostě chybí) a je méně detailní v celym pásmu než 330.
Se mi ulevilo,hledat zesilovač,kterej má chybu,když se v tom hovno vyznam..

Re: Visaton Classic 200

1watt- co popisujes, je v pořádku, dlouho jsem hrál na 440ku, pak na  220ku a raději jsem se vrátil na typ 440, že byl z ní zvuk pro mě lepší, barevnější.

(upravil tatko Tom 24. 2. 2021 10:42)

Re: Visaton Classic 200

Páni - že som tak smelý...
Nemal by reťazec - teda prevodník, zosiľňovač, reprosústava - odovzdať zvuk "as it is" ... ?
Za mňa určite na 100%
Nič proti, ak sa komukoľvek páči pozmenený (zmršený) prenos zvuku, no technicky vzaté - ak platí, že zvuk, čo vylezie "von" je čím presnejší-zhodnejší ku zvuku, ktorý bol zaznamenaný - je to dobre.
Ak je potrebné špekulovať, aký zosiľňovač k akým bedniam cez aké dodatočné kurvítka - niekde je chyba - v technike - alebo - a to najskôr - v konkrétnej hlave. sad
Na tom trvám - je v tom moje vyše 50-ročné poznanie.

Příspěvky [141 až 160 z 163]

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Visaton Classic 200

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£