Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Uprava reprosustav

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 45]

(upravil janotx 28. 1. 2021 14:02)

Téma: Uprava reprosustav

Zdravím hifisti.

Mam otazku hlavne na konstrukterov repro-bední. zakupil som bowery 603-ky stlpove repro a nepaci sa mi ze maju rieseny bassreflex v zadu a nie v predu. Iste viete co to znamena ked nemate moznost umiestnit permanentne bedne meter od steny. Tak som sa rozhodol vzhladom na to ze mam drevarsku dielnicku jednoducho prehodit bassreflex na prednu stranu bedne v uplne stejnej pozícii ako bol v zadu a ten otvor v zadu potom jednoducho uzavriem. Mate s tym niekto skusenosti?

Re: Uprava reprosustav

než se pustíš do přestavby vyzkoušej ucpáním BR otvorů uzavřenou ozvučnici, stačí koule molitanu
nebo profi špunty Proson (již tu jednou prezentováno) možná budou hrát lépe než bass-reflexové
marketingové hokusy-pokusy

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Uprava reprosustav

Uz som aj to skusal nakolko boli tieto ucpavky s molitanu pribalené k repro ale potom nie su tie basy tak vyrazné.

Re: Uprava reprosustav

jsou ty bedny uvnitř a dostatečně vytlumené? mám Pioneer CS901 třípásma zadní bassreflex z fabriky
holá dřevotříska, prej nepotřebuje tlumit funguje jako rezonátor Helmholtz praví literatura, vytlumil
jsem si sám izolační lisovanou stavební vatou v deskách tl. cca 100mm no a zablindoval ten nátrubek BR
zvuk se zkulturnil řekl bych, je to o zvyku, preferencích no a vlastnostech zesilovače co je krmí

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Uprava reprosustav

Provedl jsi nějaké úpravy, Bass trap do rohů? Vyplatí se i do budoucna, 603 jsou slušně hrající bedny. Stáhni si Do mobilu spectrum analýzer a koukni co za kmitočty ti vadí, měnit kisne není dobré pokud tam nemáš aspoň jednoduché úpravy.

Re: Uprava reprosustav

Vy dva jste vůbec četli, co janotx píše? Že tu jeden z vás automaticky doporučuje uzavření BR a druhý basstrapy do rohů?

janotx: V podstate je jedno, či je bassreflexový nátrubok vpredu, vzadu, na bokoch alebo inde. Záleží však, ako je ozvučnica riešená vo vnútri. Takže otázka znie, či je to vo vnútri jednoduchý kváder, aby sa prehodenie nátrubku neskomplikovalo. Výhoda nátrubku vzadu je napr. tá, že nepreliezajú do zvukového obrazu cez nátrubok neželané frekvencie. Na toto si treba dať tiež pozor.

Re: Uprava reprosustav

pane mistr, tak předně jedno je kolečko u trakaře nikoliv poloha bassreflexu

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Uprava reprosustav

jak píše TLU , přední  nátrubek má i svoje nevýhody,  předpokládám , že je to flowport, kterej by ty nectnosti mohl eliminovat, já osobně nejsem přítel zadního  portu i přesto , co bylo řečeno. Spodní vyústění  přináší další neznámou , výška nožiček , materiál podlahy

Re: Uprava reprosustav

TheLastUnicorn : Vdaka za odpoved.Ano vnutri je to jednoduchy kvader s tym ze po bocnych stenach je tlmiaca vata ale tie miesta kde je umiestneny bassreflex su hole miesta.

pavelst
Otazka je,preco potom u drahsich reprosustav trebars aj od bowersu je pouzity basreflex v predu ?

(upravil Benazi 28. 1. 2021 16:30)

Re: Uprava reprosustav

Předpokládám že nemá žádné úpravy v místnosti, tudíž to musí být fakt pozer poslech.předpokládejme že dojebe origo bednu sedlackou úpravou, a v podstatě je znehodnoti.

Re: Uprava reprosustav

Pocuvaj sedlák ja sa len pytam ci to práve vplyv mat nebude,lebo prehodenie bassreflexu zas taka velka veda nie je.

(upravil mechanik 28. 1. 2021 16:54)

Re: Uprava reprosustav

Mne sa tie bedne zvukovo ktovie ako nepáčili. Oproti rade 800 je to nejake nevýrazné a rozplizlé... Ten minimalistický dizajn je pekný. Ja by som tú bednu neprznil prerábkou BR pripadá mi to ako škoda. Umiestni tie bedne dalej od strny alebo predaj a vymeň za iné. Keď už do toho človek zasahuje tak je len krok od toho aby to celé predal a išiel do niečoho iného a takto "sprznené" to budeš predávať tažko...

janotx, ak tam nezavadzia žiadna priečka tak to normálne môžeš prehodiť a myslím že táto rada žiadnu hustú sieť priečok dnu nemá. Proste sa pozri či tam niečo nezavadzia...

Re: Uprava reprosustav

Si akysi drzý,nezdá sa ti?

(upravil BV 28. 1. 2021 17:27)

Re: Uprava reprosustav

Premiestnenie basreflexu dopredu boxu problémy s akustikou miestnosti ( o ktoré tu evidentne ide..) nevyrieši. Skúsiť zmeniť polohu boxov , posluchového miesta, použiť ( ak je možnosť..) RoomEq , riešiť akustiku miestnosti. To má význam. Ak budú boxy " nalepené" na stene, zmena polohy ( vzdialenosti od steny)  BR o nejakých 30 cm nič nevyrieši ,  len cez ne vylezú parazitné rezonancie na vyšších kmitočtoch  priamo  dopredu.

(upravil TheLastUnicorn 28. 1. 2021 17:36)

Re: Uprava reprosustav

Ale on nepíše, že má problémy s akustikou miestnosti. Ja som to primárne pochopil tak, že potrebuje dať bedne bližšie ku stene a nechce tým prílišne ovplyvňovať funkciu portu. A tak sa pýta, či sa dá port presunúť dopredu.
Nikde totiž nie je zmienka o tom, že by to mal prebasované, udunené, zahuhlané a ani nič podobné. Vychádzam teda z tohoto a snažím sa mu odpovedať na to, na čo sa pýtal. Nie na to, na čo sa nepýtal...

maxell: Ty si prostuduj něco o bassreflexových soustavách, než tady zase začneš sypat ta svá "moudra".

Re: Uprava reprosustav

to janotx: které Bowers ???, pouze model 804D3 z poslední řady, jinak  nátrubek směřuje dolu do podstavy.
Pokud budeš blizko u zadní zdi , tak problematicky docíliš  předozadního prostoru , další otázka je , jestli to ty bedny umí.
Dej si kolečka , na poslech  si vyjeď do prostoru a potom je vrať zpět, aby  nezavazely.

Re: Uprava reprosustav

Vždyť píše, že 603-ky. A opravdu mají BR vzadu.
https://www.audioholics.com/tower-speaker-reviews/b-w-603/603rear.jpg/image

Re: Uprava reprosustav

B&W DM603 mali reflex vpredu wink

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Uprava reprosustav

A kde v jeho príspevku vidíš, že sú to DM?

Re: Uprava reprosustav

pavelst napsal:

to janotx: které Bowers ???, pouze model 804D3 z poslední řady.

805 diamond maserati a 803 diamond maju BR v predu.

Příspěvky [1 až 20 z 45]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Uprava reprosustav

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£