(upravil enki 22. 1. 2021 12:39)

Téma: Canton CT-1000/1

Zdravím, nedávno jsem získal tyto reproduktory.Slušné zpracování ořech výroba 1984-87.Jenže na místo originálu výšky a středy jsou jiné drivery.Ve výškách Seas H225 K19F 8Ohm ve středu je MONACOR_MSH-115HQ 8Ohm.Basy a výhybka je originál.Originály drivery výšky T25/1 1877 středy ML-120 1568 basy TL-310 1581.Sháněl jsem orig.drivery výšky středy ale bohužel.Psal jsem do Cantonu tak mě zdělili že jsou rádi že je kontaktuji ale na tak starý výrobek nemají již nic ale poslali mi alespoň schéma.Problém bude asi v tom že reprosoustava je 4 ohm a jsou tam dána 8Ohm drivery na postu výšky středy.Na schéma jsem zjistil že výšky a středy je obrácena polarita.Prosím je někdo kdo by mi poradil nebo nasměroval co s tím.Děkuji Pavel Meiner

Výrobce: Canton
Model: CT 1000/1
Roky výstavby: 1984-1987
Vyrobeno v Německu
Barva: černý jasan, bílý jasan, dub, ořech
Rozměry: 355 x 660 x 320 mm (ŠxVxH)
Hmotnost: 21,5 kg
Nová cena cca: 2000, - DM (RRP pár)

Technické specifikace

3pásmový reproduktor
Basový reproduktor: 1x 310 mm
Středový reproduktor: 1x 120 mm
Výškový reproduktor: 1x 25 mm titanová kopule
Příkon (nominální / hudební pásmo): 110/160 W
Účinnost: 93,4 dB
Frekvenční odezva: 20 - 30 000 Hz
Dělicí kmitočty: 450/3 100 Hz
Impedance: 4 ohmy


schéma
http://www.hifi-forum.de/bild/canton-ct … 25488.html

výhybka
http://www.hifi-forum.de/bild/die-frequ … 05913.html

Wiki
https://www.hifi-wiki.de/index.php/Canton_CT_1000

Re: Canton CT-1000/1

Co s tím? Buďto vystavit v obýváku, ale nezapínat, nebo využít někoho schopného v okolí, kdo ti to změří a výhybku navrhne. Anebo střelit někomu. Škoda, že to nemáš v původním stavu, takhle je to paskvil - bas z 80. let, střed, co se začal vyrábět nedávno a výška generačně někde mezi.

Re: Canton CT-1000/1

No myslim že by se s toho ještě dali udělat dobře hrajicí bedny ne?Tak že jestli jsem tě dobře pochopil každý driver proměřit v bedně nebo venku a navrhnout novou výhybku?Ještě by se chtěl zeptat na to původní zapojení že středy a výšky jsou přepólovány.Díky

Re: Canton CT-1000/1

Tak hrát to nějak bude, otázka zda se tím někdo bude chtít zabývat. První věc, zkontroluj mechanický stav basáků.

Změna polarity v některých větvích je běžná, toho si nevšímej, navíc stejně toto schéma už neplatí - máš dva jiné měniče s větší impedancí. Pro stavbu nové výhybky dost možná nevyužiješ ani jednu součástku z té staré.

(upravil enki 24. 1. 2021 11:01)

Re: Canton CT-1000/1

Mechanika basu je v pořádku projel jsem to testem růžový šum a sinusovkou od 20-20kHz žádný problém jen od středu nahoru už bylo slyšet že to má díry.Tak že tady nastuduji jak se měří repro a mohu se posunout o kus dál.Měří se v ozvučnici nebo venku?

Re: Canton CT-1000/1

a, poslyš: na "závadu" jsi přišel poslechem nebo demontáži a prohlídkou repráků ?
i obrácená polarita může mít svůj význam
závěr: ponechat si

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Canton CT-1000/1

Jakou závadu myslíš?

Re: Canton CT-1000/1

no tu na kráse, když Tě to motivuje kuchat a shánět origo repráky (viz úvod vlákna) nebo jsem něco nepochopil ?
(i to se stává)

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Canton CT-1000/1

V tomto stavu jsem je už dostal.Myslím že jsou docela kvalitní a proto bych rád je uvedl do stavu jim odpovídajícím.Proto jsem založil toto vlákno aby se k tomu vyjádřili zde odborníci.Děkuji za každé rady.

Re: Canton CT-1000/1

enki napsal:

Tak že tady nastuduji jak se měří repro a mohu se posunout o kus dál.Měří se v ozvučnici nebo venku?

Rychle se to nenaučíš. A když, tak jen slupku, souvislosti pochopíš až zkušenostmi po x letech.

Re: Canton CT-1000/1

Řešení je jen jedno, nová výhybka. Změřit, odsimulovat, a pak trávit hodiny laděním. Takže najděte někoho, kdo Vám to udělá v okolí. Jen to zabere tolik času=peněz, že nevím, zda nebude lepší to prodat a koupit či postavit něco jiné. Škoda že jste z druhé strany republiky, podíval bych se na to.