Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Muzika ♬ » Poslech,žánr a komponenty všeobecně

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [7]

Téma: Poslech,žánr a komponenty všeobecně

Už jsem nechtěl rozpitvávat techniku ve vlákně : AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?
Byl tam zajímavý dotaz na můj věk. (56) Určitě to souvisí s vnímáním hudby. Pár bodů k tomu.
1. Momentálně, zřídka,poslouchám jazz z PC na bedničkách, které jsou s levnými zesy při popu neposlouchatelné. Nemám pocit, že mne to u jazzu omezuje. Něco se tam děje a OK. Chci říct, že jazz jsem schopen poslouchat na čemkoliv, mám k němu obrovskou toleranci. O stupeň výše jsem ochoten tolerovat country hudbu.
2. Když tyto bedničky přesunu na CD s pop hudbou přes Yamahu, jsem z toho chvíli nervozní a po chvíli to vypínám. To je ukázka opačného extrému.
3. Poměr nálady, kdy u hudby očekávám relax a kdy potřebu si nahlas zařádit je tak 10:1. Aby se mi dostala tichá relax hudba k uším, chce to z beden určitou podporu drajvu, údernosti. Z toho jsem vyvodil výhodu agilních regálových dvoupásem. Pokud chci poslouchat na relax i pop hudbu, údernost obtěžuje, neumožní mozku vypnout. Tady si myslím na preferenci příjemných měkce hrajících třípásem.
4. Závěr zní: Nelze být s poslechem spokojen na jednom páru beden, ale chce to dvě různě se chovající kategorie. Bohužel, poslech na sluchátka nesnáším.
Opravte mne, kde se mýlím. Děěkuju.

(upravil kaed 21. 1. 2021 16:14)

Re: Poslech,žánr a komponenty všeobecně

Jedny dobrý bedny ti uhrají všechno, a na tichej poslech stačí "loudness" po česky fyziologická regulace hlasitosti v zesilovači, tohle mají dost dobře řešený skoro všechny zesilovače Yamaha, u některejch je loudness i nastavitelný, tj můžeš si říct, kolik chceš při tichým poslechu nahoře a dole přidat.
Druhá vec je místo poslechu, dávat velký třípásmo k PC nepovažuju na blízkej poslech jako rozumný řešení, už jenom kvůli místu na stole smile

Re: Poslech,žánr a komponenty všeobecně

Nechci tě opravovat ani nijak rozporovat, jen dávám do placu svůj postoj. Je mi jen co bys na jedné ruce dopočítal méně.
1. Mám to úplně obráceně než ty. Na jazz potřebuji to nej, abych si ho dobře užil .... na pc bedničkách bych ho ani nespustil, protože vím, že to hned vypnu. To samé mám i pro bigbít a rock. Country neposlouchám vůbec.
2+3. Popík může hrát jako kulisa, ale strašně záleží na té náladě. Spíš to brzy vypínám. Třeba v autě neposlouchám vůbec, protože mě to obtěžuje a akorát to zvyšuje celkovou akustickou nepohodu. Ve služebním autě se smějou, že vždycky poznají, že jsem jel naposledy já ..... rádio je vypnuté.
4. Jak psal Kaed, jedny dobrý bedny uhrají vše a neunavují. Došel jsem ale k poznání, že malá dvoupásma to nejsou.

Re: Poslech,žánr a komponenty všeobecně

Nejlepší je muzika na živo. Zajdem si s klukama do zkušebny zahrát a je to super. smile

Re: Poslech,žánr a komponenty všeobecně

Hordek: možná že je ale se nedá provozovat v bytě (králíkárně, řečeno slovy čs exprezidenta VH)

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Poslech,žánr a komponenty všeobecně

No, on i pop může být - ten kvalitnější, třeba Simply Red, Oldfield, Alphawille, Maggie Reilly atp. na dobrým HiFi zážitek. I když Mike je zmíněn trochu neprávem, to už nebude pop, i když, jsou skladby...

Re: Poslech,žánr a komponenty všeobecně

Dovolil bych si přidat výborně nahrané Chris Rea From nebo Paul Simon There Comes The Rhymin.

Příspěvky [7]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Muzika ♬ » Poslech,žánr a komponenty všeobecně

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£