Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 9)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Visaton Classic 200

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 163]

(upravil mechanik 17. 1. 2021 19:54)

Re: Visaton Classic 200

Škoda tak nevyužiť potenciál 5 osého CNCčka... Tá predná stena je pomali vyrobitelné pokosovou pilou. Okrem toho že tak mierne skosenia sú čisto estetická záležitosť. Mať tak k dispozícií 5 osé CNCčko vymyslel by som mu zaujímavejšiu prácu big_smile

Re: Visaton Classic 200

Pokud je tohle osové měření, takzačínám tušit, proč je to ukřičené. Jenomže z toho osového měření to neuvidíš. Změř to od 0 do 90° alespoň po 15° krocích a ty "zářící laloky" tam uvidíš krásně.

(upravil 1watt 18. 1. 2021 6:50)

Re: Visaton Classic 200

Je to měřeno asi metr před bednou vodorovně s výškou..Já to neměřil,byl jsem u Aleše bílého..Je to měřeno před a po..daly se odpory před středy a výšky,včera jsem nakonec vyndal odpory před výškou a nechal jen na středech.


https://uloz.to/file/Jv5yF0pxIs7l/img-0751-1-mov



Je to mobilem,kvalita nic moc...oproti těm bednám vedle méně výšek a menší klavír,basy se zdály stejné

Re: Visaton Classic 200

Vytáhnout z k každýho měniče kabel ven z bedny, změřit každý měnič od 0 po 90° alespoň horizontálně, výsledky naházet do do Vituixu a odladit novou výhybku. Tohle zatlumování na ose je jen taková berlička, ale základní problém to neřeší.

Re: Visaton Classic 200

Vyborne..takze si to budu muset udelat sam..koupit mikrofon kamik nejakej jsem videl.stojan a par metru kabelu..a vysledek i s novou vyhybkou bude ten,ze stejne nebudu moct poslouchat veskerou hudbu.asi ty prakticky bezceny kramy v tomhle smeru prodam a koupim 2.1 k pc a budu moct pislouchat vsechnu hudbu klidne celej den...vazne o tom uvazuju..kdyz ani jeden z lidi,kterej se tim zabiva nedokaze napravit bedny,co s tim asi udelate vy ostatni..cim jdu vys tim je to horsi..uz u QLN jsem se mel otocit a koupit mrdky k pc...

(upravil dhaman 18. 1. 2021 10:48)

Re: Visaton Classic 200

@TLU: jj pomeral som svoje a nahodil do VituixCAD
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 92#p363492

Mozem ti poskytnut merania, ak by si sa chcel hrat a ci to vobec je pre teba zaujimave.


@1watt este je otazka ci by sa ti prednes novo naladenych bedni pacil. wink Nechat pomerat a navrhnut novu vyhybku v jednej bedni. Priviest domov a porovnavat lava bedna (povodna) / prava (novo ladena) a vies to rychlo prepinat v podstate len balance left/right a pocul by si rozdiel. Bud by sa ti to pacilo alebo nie. A vies sa vratit k povodnej vyhybke alebo prehodis aj druhu na novu. Na ladenie staci jedna bedna.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

(upravil 1watt 18. 1. 2021 11:09)

Re: Visaton Classic 200

Co se na tom pak bude dat poslouchat? Rad si zazpivam ceskou hudbu..Landu,KabatyRottrovou atd..da se to nejak naladit,aby se tyhle zniceny veci daly poslouchat hodiny a pak mit velkou chut si to cele zopakovat,bo to chce radeji ty bedynky k pc za tisicovku?

Re: Visaton Classic 200

A proč ty nahrávky, který se ti špatně poslouchaj, neřešíš ekvalizérem?

Re: Visaton Classic 200

dhaman napsal:

@TLU: jj pomeral som svoje a nahodil do VituixCAD
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?p … 92#p363492

Mozem ti poskytnut merania, ak by si sa chcel hrat a ci to vobec je pre teba zaujimave.

Ale však to nemáš urobené zle...

(upravil penjo 18. 1. 2021 13:38)

Re: Visaton Classic 200

1watt:
Chceš to spraviť poriadne, alebo tu budeš vyplakávať, že ti nikto nevie poriadne poradiť?
Tvrdíš, že to meral niekto skúsený, kto sa tým zaoberá. Keď je taký skúsený, prečo meral len v osi a nespravil rovno smerovky, ako tu už viackrát odznelo?

A co s tím uděláme my? My nemusíme robiť nič, lebo keď robíme nové reprobedne, tak nevynecháme meranie meničov v ozvučnici a simuláciu výhybky. Viď. príspevok od Unicorna. Chceš sa nato vysrať, ale ten najdôležitejší krok sa stále snažíš obísť.

Re: Visaton Classic 200

Dyť já to chci udělat pořádně..jen mě prostě sere,že ti hovada v tom visatonu to udělají takhle na hovno..To už ty výhybky pro mě mohu dělat taky a to tomu vůbec nerozumim!!
Chci si koupit ten mikrofon a změřit si to. jen nevim,proč to měřit horizontálně,když to stejně má člověk 0°.To je jedno,hold je to asi fakt důležitý.
Že by byl taky nějakej krásnej návod pro debily a v češtině taky neni,že bych tomu drobet porozuměl.Všude jenom vzorečky a informace,který mě vůbec nic neříkají..
Ten umik-1 na usb funguje s tim vituix? četl jsem,že si to rozumí s rew.
Koupil jsem Genius 2.1 k pc a přepínáním jsem zjistil,že visaton hraje jako bláto.Housle a i basy hraje genius tvrdší,ty housle jsou krásně tvrdý,je slyšet to dřevo a to mam ty basy na potenciometru na 1/4,aby to nedunělo.Je to na zvukovce od základní desky,nějaký high definition audio.Má to zase jiný neduhy ve zvuku,ale ty housle mě fakt dostaly..
Podle mě prostě jsou ty repráky visaton uplně na hovno,bas a střeďák myslím...Už z principu tak blátivě snad žádný jiný repráky hrát nemohou
Absolutně to nechápu

Re: Visaton Classic 200

https://www.amazon.nl/Audiomatica-CLIO- … B072YLDC8P
Pokud se tím chceš zabývat tak co za něco stojí tak clio, umí vše, to všechno do vituix a je to.

Re: Visaton Classic 200

Umik-1 mám, akurát použite s tým dodaným stojanom je k ničomu. Potrebuje dlhšiu trubku, ktorá oddiali mikrák od stojanu.
Meranie môžeš prevádzať v REW, Arta...Vo Vituixe potom s tými nameranými údajmi pracuješ, simuluješ. To len tak v skratke. Ja sa meraniu a navrhovaniu výhybiek nevenujem, lebo nemám čas učiť sa to. Ale základné orientačné merania reprosústav si viem spraviť. Ale návrhy mi robí Unicorn, ktorý to má celé zmáknuté a vie, čo robí.

Re: Visaton Classic 200

@Zdeno: AL130 by bol vhodnejší. Meniť TI100 nemusíš, hlavne ak už ho máš, odladiť to pôjde. S TI100 bude akurát celková zaťažiteľnosť bedne závisieť práve od neho a podľa všetkého bude nižšia ako s AL130.

Kľudne ti s tým pomôžem, keď bude hotovo tak to dovez.

Re: Visaton Classic 200

K zvuku Visatonov niečo málo môžem napísať.
Kedysi, hádam na druhej posluchovke, kamarát dopratal reprosústavy Neo Crystal 2. Osadenie MHT-12, TI100 a dole TIW200XS. Pre väčšinu návštevníkov to boli TOP sústavy na akcii. Síce sa odvtedy Visaton akosi nikam moc neposunul, ale reproduktory z ich produkcie by som úplne nezatracoval. Stále sa dá s nimi všeličo vyčarovať, aj keď je už na trhu široká ponuka reprošov od rôznych výrobcov.

(upravil mechanik 18. 1. 2021 23:21)

Re: Visaton Classic 200

dhamanovi sa to správa dosť dobre aj mimo os. Fakt nevidím v tých smerovkách prečo by to malo kričať. Kvôli smerovkám. Alebo niekto nesúhlasíte?

Re: Visaton Classic 200

Nemůže být jeho nespokojenost způsobena tím, že prostě ten basák je nový a tuhý (nezahořený)? Ucho tohle může vnímat hůř, než mikrofon.

Re: Visaton Classic 200

mechanik: Ja tam vidím nadbytok výkonu okolo 5kHz. To by mohlo spôsobovať určitú "ujačanosť" a asi aj spôsobuje.
All: Ono naozaj nie je taký problém sa naučiť merať a obsluhovať simulátor. Ten skill je v tom, že človek rozumie tým grafom a vie, čo sa má snažiť dosiahnuť. Musí v nich vidieť to, čo v nich má vidieť a získať skúsenosti o súvislostiach medzi tým, čo je na grafe a tým, čo počuje. Preto je možné ľudí, ktorí neustále žiadajú o instatné návody na meranie a simuláciu rovno poslať do prdele. K základnému meraniu si stačí prečítať manuál od daného meracieho programu. Od simulátora takisto. A potom už len občas položiť na fórum otázku, ak niektorá dielčia časť nie je jasná. Ale porozumieť akustike a vedieť správne interpretovať tie farebné čiaročky na grafoch je proste beh na dlhú trať.
"jen nevim,proč to měřit horizontálně,když to stejně má člověk 0°." - toto isté sa riešilo vedľa v projektoch vo Wiliho vlákne. Stačí si pozrieť video, na ktoré som dával odkaz. Ak človek nevládne angličtine, je to samozrejme problém. Kto sa ale s AJ kamaráti, tak na základe tej Tooleho prednášky musí okamžite pochopiť, prečo má smerovostné chovanie sústavy na celkový zvuk podstatne väčší vplyv, ako osová charka.

(upravil dhaman 19. 1. 2021 11:12)

Re: Visaton Classic 200

Zeby pre toto nestaci len meranie v osi ?
https://www.metal-fi.com/wp-content/uploads/2017/04/Reflections.jpg
A to tam nie je strop a plavajuca podla a kadejake odrazy od stolika a pod.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Visaton Classic 200

Začínám to chápat..odrazy se sečtou a mám z toho co mám.

Hlavně děkuji za trpělivost,jsem dost nervózní člověk big_smile

Příspěvky [121 až 140 z 163]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Visaton Classic 200

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£