Téma: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

Napadlo mne ušetřit a stavět. Dílů na výhybky mám plný šuplík. Dřevo taky, cca.
http://www.troelsgravesen.dk/Ellam-Discovery-15.htm
Co myslíte?

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

Drahé? Si na to odpověz sám, kolik bys zaplatil někomu, kdo ti repráky, které ty koupíš za 7-8k, přidá ten zbytek. Možná jestli tohle není dotaz na jiné fórum, kde hifíci mění bedny jak ponožky, mají na to jiný pohled.

Na ty AQ jsem koukal, osazení ok, vzhledově mě bije do očí hlavně to spojení čelní desky, viz ta hrana nahoře.

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

To je fakt. Názor Antonia mi bohatě stačí. Koukal jsem na měření Hifivoice a, teoreticky se mi líbí ten zdvih na středech, pak kousek dolů a zase nahoru do výšek. A dole hrb, pak lavůrek a zase nahoru. Mám totiž speciální uši,tak na vysvětlenou. Cena mne samozřejmě odrazuje od pokusného nákupu a 14 ti denního váhání, jestli to opravdu bude ono.

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

asi máš štěstí, někdo ty výšky prodává
http://repromania.net/domains/repromani … cffb041bf3

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

Xor: No dík,chlape. Psal jsem do ScanSpeaku ohledně typu středobasu, neřekli, chrání produkci AQ. Stejně neznám výhybku. Ale nabídli mi v AQ slevu. 1500 Kč.

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

Pokud mluvíš o grafu tady, tak to, co se ti líbí, jsou defekty. Nad 500 Hz už to něco řekne a třeba zvýraznění na 1 kHz je klasická neošetřená difrakce středobasu, to rozpůlení uprostřed způsobuje asi vyříznutá deska s ostrým okrajem kolem koše a schod na 5 kHz je difrakce výšky. Moc se s tím nepárali, takže bych tam čekal levnější 15W/4424G00, moc by mě překvapilo, kdyby 4434.

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

Nechci hanět, ale i já jako začátečník bych to asi dokázal naladit trochu líp  i s danejma reprákama.

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

antonio
Díky za vysvětlenou. Takže asi vyrazit do poslechovky a zhodnotit taky už ty jejich třípásma. No a kdyby labrador-29-mkiii poslechově uspěly, finančně posoudit kup proti stavbě se zadáním výroby budek. Jak se říká: Velký zvuk z malých beden - doplním svým: bebo malý zvuk z velkých beden. Ale to snad u těch třípásem až tak nehrozí.

kaed
V pohodě, ty a Antonio můžete hanět. Měl jse dřív bedny AQ ještě s TVM, pak jsem slyšel jakési regály, pak jsem viděl jejich výhybky. Suma sumárum, posunuli se sice dál,ale moje snaha vidět je z lepší perspektivy opět utrpěla, pokud poměříme zvuk/cena.

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

Já nehaním, jen objektivně komentuju technické nedostatky, ty mají ale mraky beden a většina zájemců měření stejně nikdy neuvidí a když, tak nejsou schopni si dát věci do souvislostí a vyhodnotit a pokud, tak blbě. Zvaž i bazarovky, i ty z 90tek.

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

antonio
Nemám nejmenší problém s bednama z bazaru. Ale po tolika nepovedených bednách, co jsem se nechal napálit a mám je různě rozestrkané po chalupě, už musím na jisto. To musí 100% sedět. Takže poslech. Někdo tady na webu poznamenal, že není v našich silách slyšet to množství DYI beden, takže těžko se rozhodnout, které stavět. Grafů plno, dobrých rad taky, jen to neslyšíme.

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

Co jsi kupoval a co ti vadilo?

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

http://www.troelsgravesen.dk/SEAS_5INCH.htm
já bych v týhle cenový vsadil na tohle s tím papírem. 10000 plus budka a kvalita jinde.

(upravil sporilek 18. 1. 2021 11:52)

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

No jestli mohu:
Magnat Quantum 673-hodně ostré, LM 3886 nemusím, ale to to řeší přijatelně.Poslech radia FM
Heco Victa Prime 602-poněkud suché, bez jiskry a zážitku
Polk Audio S 15-myslím, že tyhle ještě pozitivně překvapí
Xavian Delizia-nemohu si na ně zvyknout s pocitem, že hudbu(vyšší basy?)moc tlačí dopředu. Kdyby ne, pak by to zase asi bylo o ničem, nevím.
AQ Kentaur 601-TVM bas vyměněn za Visaton W170S, výhybka dle Visaton, původní hedvábná Vifa (nepasovalo to)vyměněna za hliníkovou (zlepšení)-celkově neodladěné, ale poslouchat by se to pak dalo, za mne.
Dexon konstrukce s IRB 16-bez basů, líné, rozebráno
VMA-II µ- nedokončeno, měl jsem ten středobas Tangband z dřívějška
Velmi levná konstrukce třípásma s STX reproduktory. To je můj poslední úlet.
Myslím, pokud se vymění STX střed za zbyvší Tangband W704, mohlo by to hrát i basovat při tichém poslechu. Výška by se mohla zkusit z Dexonu, místo STX celuloidu. Ladit to nebudu nebo snad až v důchodu. Musel by to chtít někdo koupit vč. bedny a odladit si to.
Je třeba zdůraznit, že nepreferuju hrát hodně nahlas. Leda ve stodole.

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

Vcelku obyčejné bedny a měniče, Xavian Delizia taky nejsou kdovíco. W5-704D je absolutně obyčejný reprák, s tím si moc nepomůžeš, starý 5MP60N je zajímavější, oba ale nepůjdou extra nízko, zároveň ale odlišně.

Najdi si něco, k čemu máš sympatie a investuj trochu víc, vyplatí se to; budeš to mít roky a budeš z toho mít radost. Bastl mi připomněl můj dávný počin s L15RLY/P, taky doporučuju. Nebo U16RCY/P, taky zajímavá věc.

(upravil bastl 18. 1. 2021 16:06)

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

L15RLY/P s kvalitní výhybkou je v DIY strašně nedoceněnej reprák a do dnes ho dávaj do hodně drahých beden. Hraje skoro jak  W15CY001 ale za třetinovou cenu.  W15CY001 hraje o fous líp a jde níž. Mám oba.

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

tohle pěkně ilustruje rozdíl mezi novou fungl novou mrdkou z obchodu a starou kvalitou za +/- srovnatelnou cenu:
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … go-80-top/
...nechci hanět Labradora, možná hraje dobře, ale hrát jako starej Canton to nebude, to si troufám tvrdit, aniž bych je obě slyšel hrát...ovšem né každému se zvuk Cantonů z 90-tek líbí

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

Kdyby každý vrazil nějaký gros do akustiky místnosti, tak by bylo spokojených lidí.

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

Krom Cantonů byly zajímavé ještě třeba Shan Apollo nebo ELACy. No líp už bylo. smile

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

základem akustických úprav místnosti je eliminovat manželku, pak se dá změnit obývák na poslechovku  smile

Re: AQ Labrador 29 MKIII, jsou drahé?

kal
Líp tam vychází https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro … 100-sv-10/