41 ...editoval mechanik (27. 11. 2020 16:43)

Re: Kabely k reprosoustavám, jak?

Ono keď už sa hrotia parametre tak logicky VF koax bude mať daleko lepšie vlastnosti než koax pre audio. Až na tú debilnú ohybnosť... big_smile Úprimne neviem k čomu je tienený kábel k reprobedniam s impedanciou 4R... Bedne s lepšou výhybkou aj tak majú seriový RC ktorý indukčnosť cievky výškača stiahne na 4-8R.

42

Re: Kabely k reprosoustavám, jak?

alx napsal:

Podíval jsem se na stránky Thomanna a tam uvádí 450pF/m, takže Musicdata pěkně kecají.

Divné, výrobce uvádí 140 pF/m.

43

Re: Kabely k reprosoustavám, jak?

Naměril jsem na 5m asi 2216pF, takže jsem kecal, to znamená cca450pF/m . Odkaz na thomanna https://www.thomann.de/cz/sommer_cable_ … n_240.htm. Koaxiální kabely se zde řešily již v roce 2012, něco na Slovanetu, něco kolem toho publikovali Sýkora a Dudek. Podotýkám nejsem tetřev a hadí olej nepoužívám, chci to jen vyzkoušet.

44

Re: Kabely k reprosoustavám, jak?

Ono to trochu slyšet je..ale jsou to procenta. Jak píše mechanik, jsou daleko důležitější věci k řeseni..

Web

45

Re: Kabely k reprosoustavám, jak?

Ad kapacita Magellan SPK240, odhalili jsme to před cca 8mi lety, výrobce má v datasheetu chybu, doteď ji neopravil.
Viz:
https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.p … 240#162787

46

Re: Kabely k reprosoustavám, jak?

Tä kapacita je bezvýznamná..Na kmitočtovú charakteristiku to vplyv nemá ( pár nF pri výstupnom odpore konca možno 20 miliohm..) , ak to vyvolá nejakú nestabilitu konca, tak je načase taký koniec vyhodiť..

Web

47

Re: Kabely k reprosoustavám, jak?

Pripsal jsem to sem: http://www.audioweb.cz/viewtopic.php?pid=362431#p362431 ...ale asi se to tyka i tohoto vlakna. Kdyz jsme staveli wifi APcka, tak pokud jsme chteli minimalizovat utlum na delsim vedeni, pouzivali jsme RF400 / H1000 koaxy a asi bych dokazal dodat vzorek s nakrimplovanym pozlacenym N konektorem, kdyby si to nekdo chtel premerit. Co se tyce odporu a kapaciy, asi budete tezko hledat lepsi matros. smile

48

Re: Kabely k reprosoustavám, jak?

Zajímavá debata ...

Za poslední roky jsme vyzkoušeli několik různých provedení kabelů různých výrobců různých průřezů ... a dovolím si tvrdit, že každý hrál jinak, a to tak, že rozdíly v podání zvuku byly dost velké a hlavně slyšitelné.
Byly to jak obyčejné, tak lepší dvoulinky, pak různé čtyřžilové kabely zapojené do kříže nebo jen samostatně pro bi-wiring, koaxiální postříbřené kabely pro vysílače atd. ... Vše v relativně zaplatitelných cenách do 500,-Kč/m. Při potřebě délek 2 x 1,5-2m to jde.
Špatně nedopadl klasický "míchačkový" kabel do čtyřky 4x2,5mm2 v gumě. Velmi dobrý je také Tasker 4x4mm2 do čtyřky (ten udělá krásné sametové basy wink, a za ty peníze co stojí metr není co řešit.
Hifi použité pro tyto testy je z vlastních zdrojů. Nebudu zde vypisovat typy přístrojů, aby se nerozpoutala "válka", nicméně si dovolím upozornit, že to tedy není žádná spotřebka, a tak nejslabším článkem řetězce ty přístroje nejsou wink

Kdo se chce na vlastní uši přesvědčit, ať si vezme své kabely a přijede si poslechnout do Pelhřimova. Rádi mu to umožníme, aby se přesvědčil, protože sám jsem tomu před pěti lety také nevěřil, než jsme začali dělat porovnávací poslechy, a člověk si uši vycvičil.

Přeji všem krásný zimní den a skvělý poslech,
Vašek

49

Re: Kabely k reprosoustavám, jak?

Nechci se nikoho dotknout, ale voodoo bych fakt nechal audiofilům na jiných webech a nebo prodejcům do studií, tam to "funguje".

Tady jako protiváhu musím postnout článek o kabelech od toho nejpovolanějšího: http://www.audioweb.cz/tp-ost.htm

50 ...editoval BV (16. 1. 2021 14:24)

Re: Kabely k reprosoustavám, jak?

rozdíly v podání zvuku byly dost velké a hlavně slyšitelné.

Treba zavolať niekoho, kto tie káble bude meniť tajne za plentou... smile

Web

51 ...editoval reeb (16. 1. 2021 17:45)

Re: Kabely k reprosoustavám, jak?

Taky článek od VB

https://ulozto.cz/file/bYtb6tfmXpZ0/rep … sykora-pdf

Web

52

Re: Kabely k reprosoustavám, jak?

Že Vás to baví...
Môže mi prosím niekto VÝPOČTOM dokázať, aký rozdiel je v rámci frekvenčného rozsahu 20Hz-20kHz medzi káblom za euro/meter a 100euro/meter?
Drísty o vysoko čistej bezkyslíkatej medi si neprosím - z takej sú aj "zvončekové drôty" a či je reprokábel izolovaný plátnom, gumou, bukovým drevom, teflónom alebo čímkoľvek je za sucha úplne fuk smile

53

Re: Kabely k reprosoustavám, jak?

Čistá měď naprd, minimálně zapajet do bananiku, kvuli oxidaci anebo dražší kabel ošetřen třeba pocinovan, a nejlépe odstinen kvuli rušení Wifiny.

54

Re: Kabely k reprosoustavám, jak?

Benazi, veď Boucherot má 4-10R to sa do tak nízkej impedancie akože naindukuje nejake VF rušenie? Aj pri použití cievky na výstupe? Nie je to signálový kábel.