Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 30 z 30]

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

S tím bytem to muselo být tak že táta měl rakovinu slinivky. Musel to vědět minimálně dva roky dopředu takže ten byt normálně třeba rok před tátovou smrtí prodali. Já už tam nebydlel pět roků nežli táta umřel protože jsme se přestali bavit jak si našel tu novou manželku "slečnu". Nic proti tomu ale věkový rozdíl 45 roků to už není až tak normální. Kdyby se měli aspoň opravdu rádi ale jen se pořád hádali.

kazzatel : tak se omlouvám a skutečnosti nepřináležející k tématu sem už vkládat nebudu a dám si na to již pozor. Jsem tu nový tak se ještě jednou omlouvám.

wimshurst : a mohu se ještě zeptat kolik asi tak přibližně stojí poštovné? Za tu informaci týkající se České pošty moc děkuji. Zítra už mně přijdou peníze. Byl jsem dnes na úřadu práce a mám to potvrzené.

Jak tu někdo napsal že je to jakoby mimo téma tak se k tomuto vracím po 30 letech a mnoho skutečností nevím. Že to tak trochu spadlo do kategorie zesilovačů by se snad dalo přehlédnout.

Jak budu mít teď peníze tak se již začnu odborně věnovat dané problematice a v tomto vláknu budou již jen skutečnosti přináležející opravdu pouze zesilovačům.

S těmi reproduktorovými výhybkami se omlouvám. Přehlédl jsem že je na to tady přímo diskuse takže to budu řešit potom tam.

A ještě jednou se omlouvám za skutečnosti mimo téma. Pečlivě jsem si přečetl pravidla tohoto fóra. Jsem moc rád že jsem toto fórum našel a mám z toho velkou radost. Mám invalidní důchod třetího stupně tak k tomu prosím trochu přihlédněte. Budu se snažit aby se to již neopakovalo a příspěvky byly přímo k tématu. Děkuji za pochopení.

S těmi reproduktorovými výhybkami se omlouvám. Přehlédl jsem že je na to tady přímo diskuse takže to budu řešit potom tam.

A ještě jednou se omlouvám za skutečnosti mimo téma. Pečlivě jsem si přečetl pravidla tohoto fóra. Jsem moc rád že jsem toto fórum našel a mám z toho velkou radost. Mám invalidní důchod třetího stupně tak k tomu prosím trochu přihlédněte. Budu se snažit aby se to již neopakovalo a příspěvky byly přímo k tématu. Děkuji za pochopení.

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Tak jsem již pokročil. Mám z toho neuvěřitelnou radost. Řešil jsem to tu asi dvě hodiny. Prvně se omlouvám že jsem zde psal měřák. Již vím že se jedná o ampérmetr a voltmetr nebo měřič elektrosoučástek či multimetr digitální.

Vybral jsem si nakonec YATO YT-73080. Vyběhl mně v Google na prvním místě na začátku řešení této skutečnosti v reklamě od Alzy za 226,- Kč.

Je nepředstavitelné jaké jsou rozdíly v cenách viz třeba toto :

https://www.uschovna.cz/zasilka/GZS6J7PJIU82Y6Z9-7D7/

Zcela stejný ampérmetr ale za cenu 388,- Kč

Já měl nakonec docela štěstí. Podařilo se mně ten ampérmetr koupit za nejnižší cenu 150,- Kč v obchodě který je v Praze takže budu platit jen oněch 150,- Kč. Omluvte mě ale jak nespím tak se mně začaly vracet vzpomínky z dětství. Tenhle ampérmetr mně připomíná oranžový ampérmetr který jsem měl v onom dětství. Vybavují se mně vzpomínky jak jsme na tom elektrotechnickém kroužku rozebírali vyřazený ruský „super“ počítač. Vrátilo se mně plno vzpomínek. Myslím si že tenhle ampérmetr mně pro začátek bude zcela stačit. Napětí s ním změřím. Proměřím odpory, diody, kondenzátory a tranzistory.

Tak jsem snad nekoupil špatně.

MULTIMETR DIGITÁLNÍ YATO YT-73080
Multimetr, je měřič umožňující měření elektrických veličin.
Tento měřák umožňuje měření střídavého a stejnosměrného napětí, proudu a odporu. Navíc je tento multimetr vybaven testovacím slotem pro kontrolu tranzistorů a zároveň umí testovat i diody. Mezi jednotlivými typy měření se přepíná pomocí otočného voliče, kde lze rovněž nastavit požadovaný rozsah u jednotlivých veličin.
Naměřené hodnoty se zobrazují na přehledném LCD displeji odolného, plastového těla přístroje. Tělo je navíc umístěno v sundavacím silikonovém obalu, který zajišťuje částečnou ochranu před vlhkostí, nečistotami a v neposlední řadě chrání přístroj před vibracemi. K měřiči jsou přiloženy kvalitní kabely s měřícími hroty.
O napájení se stará doporučená alkalická baterie 9V 6F22. Přístroj je vybaven pojistkou 5 A.

Technická data

rozsah střídavého napětí    200 - 500 V
rozsah stejnosměrného napětí    0,2-500 V
rozsah odporu    0,2-2000 kOhm
rozsah stejnosměrného proudu    0,2 mA - 5 A
test diod    ano
test tranzistorů    PNP, NPN
test průchodnosti (bzučák)    ano
napájení    9 V 6F22 baterie
automatické vypínání    ano
rozměry    126 x 70 x 24

wimshurst : Dnes dopoledne by mně měly přijít na 99% peníze takže rovnou udělám objednávku z toho Alixpressu jak jsi mně doporučil. Ještě nevím přesně co vyberu abych se vešel do těch 22 euro. Teď si můžu dovolit objednat zatím jen jeden ten zesilovač.

A už řeším ty zdroje od notebooků a LCD. Dnes nebudu asi už spát jak mě to chytlo. Aspoň se podívám po nějaké zajímavé sadě šroubováků.

Je zajímavé že jsem se díval na ty ampérmetry na Bazoš a nevím. Buď jsem špatně hledal ale viděl jsem tam samé ceny cca 300,- Kč až 400,- Kč. Samozřejmě vím že jsou mnohem dražší ampérmetry ale to by pro mě teď bylo zcela zbytečné.

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

https://aukro.cz/el20-digitalni-multime … 6967642194

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Chtěl bych Vám všem moc poděkovat. Vím že některé mé příspěvky se netýkají až tak zcela tohoto vlákna ale za tu krátkou dobu jste mně pomohli se značně vrátit k této skutečnosti. A mě primárně zajímají zesilovače a chtěl bych proniknout k jejich základní charakteristice.

Zjistil jsem teď že hezké mikropájky se dají koupit za cca 130,- Kč až 180,- Kč. Zcela nové se zárukou. Já byl nějak fixovaný na onen Bazoš a ten moc nechápu. Samozřejmě jsem teď zjistil že jsou mikropájky třeba i za pět nebo deset tisíc korun ale to co jsem našel na Heurece mně musí bohatě stačit. Bohužel tu mám omezený internet na cca 5 KB za vteřinu a u těch mikropájek je opravdu velký výběr takže mně došla trpělivost a zajdu si přes den na WIFI a rovnou si objednám z Prahy nějakou hezkou mikropájku. Díval jsem se že jsou tak od 40 wattů do 120 wattů i s LED osvětlením v této cenové kategorii. Myslím si že pro začátek by mně oněch 40 wattů mělo ale bohatě stačit. Potom již stačí kalafuna a cín a můžu se pustit tady do toho zesilovače z oné vyřazené televize. Dnes už bych měl mít v zásadě jak onen ampérmetr tak i onu mikropájku. Uvidím jak to budu stíhat. Ráno musím jít ještě na policii podat jedno podání. Alza mně v reklamě nabídla v Google na prvním místě pájku Vorel 40 wattů za 169,- Kč ale myslím si že tady v Praze seženu něco zajímavějšího za cca 150,- Kč podle toho jak jsem to zběžně prošel.

Tím mám tedy už vyřešenou v zásadě téměř již i onu mikropájku.

Wimshurst : Láká mě tenhle zesilovač za 16.18 dolarů který jsi mě doporučil

Ghxamp TA2020 Digitale Stereo Eindversterker Boord 20W * 2 Klasse T Audio Versterker Voor 4-8 Speaker audio Accessoires Diy 1 Pcs

Ale musím být teď opatrný s penězi a objednám dnes nejspíše za 11.82 dolarů tenhle zesilovač s Bluetooth

Bluetooth 5.0 Digital 50W+50W TPA3116 Audio Power Amp For Speakers 30W~200W HiFi Stereo TPA3116D2 Aux Amplifier Board

Příští týden mně ale přijdou další peníze a ten dražší zesilovač objednám.

A rovnou k tomu dnes vezmu i ten regulátor.

Můžu se zeptat jaký je rozdíl mezi těmi zesilovači s Bluetooth kdy jeden stojí 11.82 dolarů a druhý 8.91 dolarů? U toho dražšího je v popisu navíc akorát HiFi Stereo TPA3116D2 Aux Amplifier Board oproti Module Home music 502C

Ten dražší vypadá že je výkonnější ale v tom popisu je to takové matoucí protože u obou je údaj 30W - 200W

V tom se moc nevyznám. Když bych opominul že ten dražší je výkonnější tak má i kvalitnější zvukový výstup nežli ten levnější?

Děkuji předem za vysvětlení. Mně to bude určitě několik měsíců trvat nežli se do této problematiky více dostanu. Tak se omlouvám za neznalost 

danhard : moc děkuji za odkaz. Tenhle digitální multimetr vypadá mnohem lépe. Už ho mám v Aukru v košíku. Já na Aukru dříve poměrně hodně obchodoval. Mám tam zcela 100% hodnocení viz zde :

https://www.uschovna.cz/zasilka/GZTY36BL557CXUU2-Z7S/

Ale přijde mně že Aukro v poslední době hodně upadlo. Díval jsem se na tenhle digitální multimetr na Heurece a všude tam jsou ceny 300,- Kč až 350,- Kč. Vypadá opravdu moc hezky. Našel jsem na Heurece ale jeden jediný obchod kde ho mají za 165,- Kč i s baterií v ceně. Je to elektroakce.cz jenže jak tu mám ten pomalý internet tak se nemůžu dostat k poštovnému. Na tom Aukru chtějí 75,- Kč. Kdyby byl tady ten obchod třeba z Prahy ale já ten internet mám totálně zabržděný. Těch 300,- Kč co tu chtějí jim nedám ani omylem. Jsem rád že nemrhám časem na YouTube. Já jsem takový idiot že jsem si v létě nekoupil od O2 tu předplacenou kartu v akci se 100 GB na měsíc za 300,- Kč. Lidi ty karty teď prodávají kolem dvou tisíc korun. Mně ten omezený internet tady nevadí. Na emaily to stačí ale když potřebuji něco řešit tak je to k zešílení.

danhard : já ho vezmu. Je opravdu moc hezký. Děkuji za radu. Na tom webu elektroakce.cz to s tím poštovným bude podobné a neli horší. Z Prahy se mně ten internetový obchod nezdá takže to vezmu přes to Aukro jak jsi mně poradil. Těch cca 92,- Kč navíc není tolik protože na první pohled je tenhle multimetr o třídu lepší. Ještě jednou díky.

Tedy o 97,- Kč. Přepočetl jsem se.

Tak jsem zrušil objednávku multimetru YATO YT-73080 za 150,- Kč a objednal jsem z webu elektroakce.cz multimetr DT 9205A v akci s baterií zdarma za 165,- Kč. Zásilkovna na tomto webu stojí 50,- Kč a tedy mě tento multimetr vyjde celkově na 215,- Kč. V oné akci na Aukru byl za 172,- Kč a zásilkovna tam vyšla na 75,- Kč. To by byla celková cena 247,- Kč a tedy jsem ušetřil 32,- Kč. K onomu multimetru bych chtěl napsat že onen červený YATO YT-73080 za 150,- Kč jsem vybíral asi dvě hodiny a myslím si že nyní by mně splnil zcela stejnou funkci jako onen dražší multimetr ale s odstupem času oněch 65,- Kč navíc nelituji a danhardovi děkuji za skvělou pomoc protože časem mohu ony funkce navíc které má tento lepší multimetr využít a obrazně se mně oněch 65,- Kč navíc může vrátit. Nehledě na to že je bez diskuze že tenhle dražší multimetr je mnohem lépe vizuálně zpracovaný. Tedy danharde ještě jednou Ti děkuji za skvělý tip. Pro ostatní musím řešit každou korunu a proto toto řešení.

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Mám už objednanou mikropájku ZD-707NL 30W s LED osvětlením za 163,- Kč. Výhoda je že firma je z Prahy a odběr mám tedy zdarma. Jen se trochu bojím jestli oněch 30W není málo. Když ona firma prodává mikropájku tak ale pájet musí. Tak jsem zvědavý jak bude fungovat.

Ještě v onom obchodě mají mikropájku FKZD-723N(A) hrotová 25-130W 4731568 za 199,- Kč. Nemá ale LED osvětlení ale zase to vypadá že v ceně je možná náhradní hrot BITC30DPN a nebo lze onen hrot dokoupit.

Když tak můžu objednávku změnit ale já teď budu pájet zcela minimálně a to delší dobu. Později bych si když tak třeba koupil kvalitní mikropájku. Co si myslíte? Na to trocha pájení. Třeba vyřešení onoho zesilovače z televize Thomson by mě přeci měla ona mikropájka za 163,- Kč bohatě stačit.

(upravil danhard 13. 1. 2021 12:41)

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

To Ti můžu přenechat za kilo https://www.gme.cz/pajeci-pero-solomon-sh815b
Použil jsem to snad 2x někde v terénu.
40W stačí, nahřívá se to asi minutu, ale potom by to chtělo do šňůry redukci diodou na 20W, jinak se to hřeje moc.
25W verze se ohřívá 2 minuty, ale přehřívá se méně.
Jsou to nouzovky ze sítě bez regulace, na nějaké sofistikované pájení to není.

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

xor : Děkuji velmi za onu věž Aiwa NSX-430. Když jsem ji přinesl domů a zapojil ji tak normálně fungovala. Na kousek drátu jsem naladil rádio. Zkusil jsem kazetovou mechaniku ale bohužel audiokazeta se mně tam zasekla a nakonec po vyndání kazety mně z mechaniky vypadla takováto mechanická součástka a dvířka nelze dovřít. Ale vypadá že nic není poškozené a že to opravím.

https://ulozto.cz/tamhle/Cznyrz63F9RU/n … v-19-08-11

Jinak ale všechny tlačítka fungují. Mám doma dva reproduktory 0,5W a tak jsem jeden k věží zapojil a na rádiu naladil na kus drátu stanici. Již mám objednaný z Mironetu kabel 2x cinch – 3,5 Jack a zítra v 11:00 ho budu mít k vyzvednutí a otestuji vstup skrze telefon. Tak nevím jestli tou cestou a zimou se ona věž oživila ale na mě působí zcela funkčně až na ony kazetové mechaniky a CD mechaniku jsem neměl jak odzkoušet. Ale o to mně nejde. Jde mně o to propojit onu věž s mým telefonem a věž na mě působí zcela funkčním dojmem v této oblasti. Tak ještě jednou děkuji a zítra dám echo jak funguje onen vstup skrze můj telefon.

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Přítlačná kladka.

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Tak to musela zasáhnout vyšší moc smile  Snad to tak vydrží co nejdéle. AUX vstup (ty cinche u potenciometru) určitě funguje. Ty druhé cinche bez popisu jsou dodělaný výstup.

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Tak já se zrovna chystal že toto téma celé edituji a promažu aby zde byly skutečnosti jen k tématu a koukám že to někdo udělal za mě. Velmi děkuji. To bude také tím že doktorka mně teď předepsala jeden typ léků a mně to nedělá dobře. Jsem po tom upovídaný až to není normální. Už tu mám poslední dvě tablety a tohle v životě už nechci takže si myslím že se to u mě teď zásadně změní.

Ale tedy k tématu. Mám doma tyto dva staré nejspíše širokopásmové reproduktory.

https://ulozto.cz/tamhle/5IOPiDAE6kRL/n … -v-9-15-02

https://ulozto.cz/tamhle/JvgEPyGUvfQ5/n … -v-9-16-31

Vím že jsou to asi reproduktory téměř o ničem. Včera jsem si z Mironetu přinesl kabel 2x cinch – Jack za 23,- Kč a nouzově jsem propojil tyto dva reproduktory s věží a telefonem. Při zapojování kabelu do telefonu v těch reproduktorem hrozně prská ale to bude asi normální a dražší kabel by to nejspíše nevyřešil. A výsledek? Přes to všechno úžasný. Jak jste tu psali tak je to skutečný zesilovač. Nahrávka paní Hegerové ve FLACU úchvatná. V té nahrávce nejsou tolik basy. Ty reproduktory basy jinak až tolik nezvládají.

A o co bych Vás chtěl poprosit. Ty kabely u těch reproduktorů jsou otřesné. Příští týden si jdu pro mikropájku, cín, kalafunu a odsávačku cínu. Už to mám vše objednané. Kde bych mohl koupit levně kabely abych si to přepájel? Tohle asi na Heurece moc nenajdu. Hornbach bude drahý a tohle nevím jestli tam budou mít. Tak GES?

Já už ve vláknu reproduktorů řeším výhybky k těm reproduktorům z televize Thomson. Ale to bude trvat. Na úřadu práce jsem se s nimi nějak nepochopil a ono to jde na nějaké oddělení kde to schvalují. Potom na účtárnu takže více peněz budu mít bůh ví kdy a mně zatím tyto dva malé reproduktory stačí. Hraje to rozhodně lépe nežli reproduktory v mém telefonu. Ještě nevím na kolik mně ty výhybky vyjdou a hlavně si chci na ty reproduktory postavit bedny a to nebude až tak úplně levné. Určitě cca 200,- Kč a takové peníze teď zatím navíc nemám. Ale to budu řešit v sekci reproduktorů.

Já si teď vzal předposlední tabletu toho léku takže budu psát trochu mimo téma ale mám z té věže takovou radost že nemůžu spát. Je 2:00 a zítra to vložím do diskuze a slibuji že to potom edituji a vše nepodstatné vymažu. Aby jste mě pochopili. Táta nebyl úplně svatý a sehnal mně práci kde jsem měl na smlouvě 6.000,- Kč a peníze jsem dostával stranou. Byl jsem ještě vlastně dítě a neuvědomoval jsem si tu chybu. Od mámy táta byl voják podplukovník a poctivý člověk ale táta mně lhal a těmi lži si mě získal. Pracoval jsem tenkrát v jedné vyhlášené firmě specializované na notebooky. Měla pobočku nahoře na Václavském náměstí. Dělal jsem tam servisního technika notebooků a potom prodej. Ale to je již dvacet roků nazpět v minulosti. A když táta umřel tak mně důchod vypočítali z toho co jsem měl na smlouvě. Snažil jsem se ušetřit a bydlel jsem teď tři roky na sdíleném čtyřlůžkovém pokoji ale to nejde. Romové mně tam potom poradili to s těmi příspěvky. Člověk nemůže přijít na úřad práce a říct že chce příspěvek na bydlení. Já se přeřekl když jsem tam přišel a ta paní mě pomalu vykazovala pryč i když jsem jí říkal že mám dokument z ústředí úřadu práce. Člověk musí říct že chce doplatek na bydlení. A já si našel samostatný pokoj jenže na měsíc mně zbývalo cca 400,- Kč. Musel jsem prodat většinu mých věcí. Úřad práce mně už téměř čtyři měsíce zadržuje peníze. Za to může ale ten nouzový stav. Může za to i že nejsou brigády. Ale už se to lepší. Počítal jsem si teď peníze a vychází mně to. Tak z toho mám radost. Že si příští týden budu moci koupit mikropájku, kalafunu, cín a odsávačku na cín. Volal mně pán z té firmy ohledně toho multimetru že ho nemají skladem a že ho budou mít až ve čtvrtek. Byl moc sympatický a domluvili jsme se že mně počká protože na to by mně teď peníze nevycházely.

Já potřebuji nyní akorát přepájet ty staré reproduktory abych si tam dal kvalitnější kabely a byly dlouhé abych si to tu mohl v pokoji rozmístit. Mně to zatím takto stačí. Hraje to moc hezky a ta věž hraje obzvlášť dobře.

Jinak aby jste mě pochopili já teď do toho nechci dávat moc peněz ale později do toho dám více peněz. I třeba z hlediska toho abych to pochopil a proniknul do této problematiky. Proto chci vyjmout ten zesilovač z té řídící desky od televize Thomson. Objednám si ten zesilovač z Alixpressu abych si ho poslechl a prozkoumal. Můžu ho tu potom třeba prodat. Je mně jasné že všechno něco stojí a nic není zadarmo a člověk do určitých skutečností musí investovat třeba i peníze navíc aby ty skutečnosti pochopil.

Proto si chci postavit ty bedny z těch reproduktorů z televize Thomson. Vím že někdo by namítl že je to zbytečné a že dobré reprobedny koupím třeba za 500,- Kč. Ale to má u mě svůj čas.

Zvedli mně teď o něco důchod a s těmi penězi za tu plasmu mně to finančně vše vychází. Pečlivě jsem si to počítal. Mikropájku, cín, kalafuna a odsávačka cínu se mně podařilo na Heurece sehnat za 163,- Kč plus 19,- Kč plus 24,- Kč plus 54,- Kč což se rovná 260,- Kč.

Budu teď v diskusi reproduktorů řešit ty výhybky.

Doufám že se na mě Danhard pořád nezlobí. Mně by se ten 30 roků starý zesilovač od něj moc hodil. Ta věž má výstup na subwoofer a já bych si chtěl pro začátek levný subwoofer postavit a myslím si že ten zesilovač od Danharda by na to mohl být ideální. Podle mého názoru v tom spodním zvukovém pásmu až tak o kvalitu nejde. Reproduktor na subwoofer půjde sehnat velmi levně. Nepotřebuji nic extra. A potom stačí nechat si v Hornbachu na míru nařezat polaminované dřevotřísky. To na moc peněz nevyjde. A asi k tomu bude potřeba nějaká výhybka. To budu už ale řešit v sekci reproduktorů.

Mrzí mě že jsem poškodil u té věže tu jednu mechaniku ale myslím si že to opravím. Nezdá se mně že by to bylo poničené. Pouze ten mechanismus podle mého názoru vypadl. To má ale čas. Úřad práce mně nemůže zadržovat peníze do nekonečná a koupím si potom sadu šroubováků a celou tu věž pečlivě pročistím a tu mechaniku opravím.

Já si myslím že je to takto všechno. Večer to edituji a celé promažu a nechám tu jen podstatné skutečnosti k tématu a nyní by jste mně moc pomohli kdyby jste mně poradili kde bych tady v Praze mohl koupit levně kabely na míru délky.

Xorovi ještě jednou moc děkuji. Ta věž je bezvadná a myslím si že až si dořeším ty bedny s reproduktory z televize Thomson že to bude hrát úžasně. Samozřejmě pro mé nynější potřeby 
------
Byl jsem nyní v Hornbachu a mají tam omezený provoz. Říkal jsem si že bych si koupil dva metry slabého kabelu. Že by ho tam mohli mít. V Globusu bych si sehnal kartonovou krabici a v papírnictví koupil lepidlo a již dnes si postavil z těch starých reproduktorů provizorní bedničky. Na těch starých reproduktorech jsou u kontaktů očka a tak bych to mohl vyřešit provizorně bez pájení. Bohužel jsem měl ale smůlu. Tak kdyby někdo věděl kde bych v pondělí mohl koupit slabý kabel na míru délky tak by mně to moc pomohlo. Jak jsem napsal večer tento příspěvek edituji a vše nepodstatné vymažu a všem děkuji za rady a pomoc.

Příspěvky [21 až 30 z 30]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£