Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 8 z 9)

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Leach_2016 - free

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [141 až 160 z 176]

Re: Leach_2016 - free

Asi myslel antisériově.

BV uváděl, proti jakému odporu jdou ty elyty.

(upravil Dohnalik 27. 12. 2016 2:33)

Re: Leach_2016 - free

Zkuste si někdo změřit impulzní odezvu elektrolytu v cestě signálu do definované impedance s citlivostí alespoň těch 100dB (doufám, že se semnou nebudete hádat i o tom, že lidský ucho je schopný tenhle dynamickej rozsah slyšet)...až uvidíte ten nádhernej efekt dielektrické absorbce, tak může diskuze pokračovat. Jen je třeba aby pokračovala správným směrem...FFT do 20 kHz nám tady řekne prd (obrázky od BV se mi nezobrazujou, ale předpokládám, že zkouší to jeho klasický "není to vidět na FFT ze shit ADC, tak to nejde slyšet").

Napsal jsem to mnohokrát, osobně THD pod 0,1% neslyším (ESL repro, běžný měniče jsem tak nízko nedostal) a frekvenční charakteristika se změní masivně pouhým otevřením okna v místnosti, takže ji vážně neberu za něco co má vypovídající hodnotu. Impulzka způsobuje ohromný rozdíly ve zvukové kvalitě pouhým přepínám digitálním filtrů a úpravou gain/phase marginu zesilovače.

(upravil BV 27. 12. 2016 7:22)

Re: Leach_2016 - free

2 Dohnalík
Ešte raz, hovoríme o  väzobnom kondenzátore (nie o filtračnom!) a audiopásme.Takže aby diskusia pokračovala správnym smerom.. Nejde o prenos 10ns hrán do impedancie 50R. A všetko, čo je v audiopásme (hudba, sinus, IMD, CCIF, šum , bursty, pulzy obmedzené na audiopásmo..) ten "sprostý" elyt prenesie do obvyklých impedancií (600R-100k a viac) v audioceste bez straty kytičky..Stačí dostatočná kapacita. Skús si zmerať prenos ľubovoľného signálu s kmitočtovým rozsahom v audiopásme napr. cez elyt 220uF do záťaže 1k a viac. Nezmeriaš NIČ. Toto som skúšal pred viac ako 10rokmi..Nakresli si náhradnú schému kondenzátora s reálnymi parazitnými vlastnosťami a skús si prenos ľubovoľného signálu do záťaže 600R a viac aj v simulácii, tam máš rozlíšenie "nekonečné". Uvidíš, čo sa stane.
Znovu k DA - aby sa mohla prejaviť, musí byť na kondenzátore zmena napätia (AC). Prenos napr. jedného DC skoku nie je signál v audiopásme. Nakoniec to neprenesie ani reproduktor, ani ucho..Nemôžeš to porovnávať s impulznou odozvou filtru DACu, žiadny pre alebo post ringing ten elyt nespôsobí.
2 Dawsoo
Z toho pdf, na ktoré sa odvolávaš si prečítaj kapitolu 11: "The capacitors were conected as low-pass filter"..
22uF do 1k.

Re: Leach_2016 - free

Hazys napsal:

BV uváděl, proti jakému odporu jdou ty elyty.

To bylo k obrázku jak zkresluje 22uF Panasonic.

(upravil danhard 27. 12. 2016 9:33)

Re: Leach_2016 - free

Dohnalik napsal:

Zkuste si někdo změřit impulzní odezvu elektrolytu v cestě signálu do definované impedance s citlivostí alespoň těch 100dB (doufám, že se semnou nebudete hádat i o tom, že lidský ucho je schopný tenhle dynamickej rozsah slyšet)...až uvidíte ten nádhernej efekt dielektrické absorbce, tak může diskuze pokračovat.

A co by jsi chtěl analyzovat na tom malém kousku exponenciály ?
A citlivostí jsi zřejmě myslel rozlišení ?
Dalo mi dost práce udělat srovnávací měřák na dielektrickou absorbci differenční metodou pro výběr kondů do integračních převodníků. Kromtoho pro ac signál je dielektrická absorbce lineární problém, ta zkreslení nezpůsobuje.

Re: Leach_2016 - free

Take se mi to s tou absorpci nezda.. hodte sem aspon obrazek..

Web

(upravil danhard 27. 12. 2016 12:51)

Re: Leach_2016 - free

BV napsal:

Nejde o prenos 10ns hrán do impedancie 50R.

Na to jsem dělal jednoduchý testík
http://oldcomp.cz/viewtopic.php?f=39&am … p;start=24
Elektolyt nemá žádnou zvýšenou indukčnost, kterou je zapotřebí blokovat něčím jiným.
Indukčnost je podstatně závislá na délce přívodů a minimum impedance na ESR.
Jak to může vylepšit to dodatečné "vylepšení" jsem modeloval tady
http://oldcomp.cz/viewtopic.php?f=39&am … p;start=38
je to sice pro jinou frekvenční oblast, ale důsledky jsou stejné.

(upravil Hazys 27. 12. 2016 15:13)

Re: Leach_2016 - free

Pěkné počtení a měření, díky.


//EDIT: Koukám, že už i TME vede speciální odpory pro hifisty: http://y61.imgup.net/asdasasfasd1b0.png cool

(upravil divnypocit 27. 12. 2016 17:17)

Re: Leach_2016 - free

Rezistory z  funkcí pojistky?

Re: Leach_2016 - free

Jsou to poláci.  Na Mousru byly třeba do nedávna "paměti blesk" nebo jiné lahůdky...

(upravil jmd 29. 12. 2016 16:29)

Re: Leach_2016 - free

Je škoda, že Tubamusic nevedel prijať cenné rady od BV a zobral diskusiu v tomto vlákne veľmi osobne ako útok na jeho prácu. Ťažko sa vo vlákne orientuje, keď si vymazal svoje príspevky.

Tak isto aj Danhard sem dal pekný odkaz v ktorom som si našiel zaujímavé čítanie od strany 34. Aby to nezapadlo, tak to sem postnem...

http://www.semach.cz/pdf/metodika.pdf

(upravil tubamusic 30. 12. 2016 15:16)

Re: Leach_2016 - free

Editován první příspěvek a možno stáhnout, ale již bez souboru brd.
Něco jsem pozměnil, něco zůstalo, protože to tak chci. Nic víc, nic míň.

Web

(upravil Lukáš33 31. 12. 2016 1:07)

Re: Leach_2016 - free

Paráda, moc děkuji. Zrovna jsem vyštrachal novej Toroid 4x36V 400VA. big_smile

Re: Leach_2016 - free

Přidány náhledy do první příspěvku. Kdyby to někdo stavěl, dejte vědět.

Web

Re: Leach_2016 - free

Zdravím,
Chystám sa na stavbu tohto zosilňovača, bola mi odporučená verzia DPS od BV : http://www.bvaudio.sk/TEMP/Leach_2016.pdf
Avšak ani na pôvodnú DPS som nenašiel rozmery, aby som si ju mohol vyrobiť. Podľa toho, čo som pozeral, označenia komponentov na oboch DPS sedia, ale k tej verzií od BV nie je predloha na výrobu. Ak by ju BV našiel, bol by som vďačný, takisto aj rozmery.
Ešte jedna vec, v zapojení sú dva bipolárne elektrolyty, avšak nie je dané na aké napätie, na TME som našiel jedine na 25V čo je na sklade, bude to stačiť?
Vďaka

Re: Leach_2016 - free

MARKYS
Ja som ten zosilňovac nikdy nerobil, iba som upravil vedenie zeme v súboroch, čo sem dal pôvodne tuším kudlibabka. Ak chceš, môžem poslať súbory .sch a .brd ( Eagle), upravené zeme. Z toho si môžeš vygenerovať všetky podklady pre výrobu DPS. Najlepšie cez mail ( SZ).

(upravil BV 14. 1. 2021 11:42)

Re: Leach_2016 - free

Ešte jedna vec, v zapojení sú dva bipolárne elektrolyty, avšak nie je dané na aké napätie, na TME som našiel jedine na 25V čo je na sklade, bude to stačiť?

Ešte k tým elytom, tie bipoláry tak ako sú nemajú zmysel.. Daj tam dva normálne elyty cca 470uF/16V do série, + pólmi k sebe a "pre istotu" túto dvojicu premosti dvomi antiparalelne zapojenými 1N4148. Menej miesta na DPS, lepšie vlastnosti, lacnejšie.. Takže asi úprava DPS.

(upravil danhard 14. 1. 2021 15:15)

Re: Leach_2016 - free

Zbytečné komplikace, s jedním ! unipolárním 220uF/6,3V/LESR to bude chodit líp i bez diod smile

(upravil BV 14. 1. 2021 15:39)

Re: Leach_2016 - free

Ale však to musí byť aj "opticky" pekné, symetrické..  A na DPS je miesto na dva elyty, tak aj dve diody smile
Je tam viac zbytočných komplikácií, ktoré nič neprinášajú, len viac súčiastok.. Toto je pôvodné zapojenie.
https://www.youspice.com/wp-content/uploads/2015/04/onechannellowtimsecondversionmarshallleachamplifier.jpg

(upravil Elox 14. 1. 2021 19:00)

Re: Leach_2016 - free

Odhlédnuto od této konkrétní konstrukce, co je lepší? Jeden bipolární kondenzátor, nebo dva normální proti sobě ?
Teď neřeším cenu, velikost, složitost atd. Mám na mysli pouze a výhradně elektrické parametry.
A co dva normální proti sobě, které by měly nějakým velkým odporem přivedeno na společný bod polarizační napětí ?

Příspěvky [141 až 160 z 176]

  Stránky: ««« 1 ... 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Leach_2016 - free

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£