Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Ostatní technika » Gramofon Tesla NC450

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 45]

(upravil voltik 9. 3. 2014 9:46)

Re: Gramofon Tesla NC450

Rád bych se zeptal, jeslti jste někdo nedělal na NC450 nové uložení motorku a tím i případné snížení hluku objevující se ve výstupu signálu ?

Zkontaktoval sem se s jedním chlapíkem, který má uložení motorku upravené viz
https://www.email.cz/download/i/bIcNVW6 … 0k/007.JPG

Web

Re: Gramofon Tesla NC450

Podobně uložený motor používám na svém gramci Tesla již od roku 1987 a naprostá spokojenost.

Re: Gramofon Tesla NC450

... no a já se ptal, jestli se brum motoru po této úpravě ozývá v audio výstupu ... pray

Web

Re: Gramofon Tesla NC450

Hluk motoru se neozve ani náhodou, ale pozor, ať se neindukuje do přívodních vodičů brum ze sítě, to je jiná kapitola !

Re: Gramofon Tesla NC450

Výborně. Díky ! smile

Web

Re: Gramofon Tesla NC450

Zkontaktoval sem se s Litovlí a opravdu mi byla jimi tato úprava potvrzena, že tímto uložením motorku hluk značně klusne.

Web

Re: Gramofon Tesla NC450

Zdravim, nedávno jsem si pořídil také NC450ku v ořechové dýze a chci se zeptat z trošku jiného soudku. Jaké máte kdo zkušenosti s povrchovkou? Myslím tím, čím tu dýhu natřít. Uvažuji o lněném oleji s přídavkem včelího vosku, případně o šelakové polituře (z tou zatím zkušenosti nemám), nebo přidat šelak do toho vosku s olejem. Člověk, od něhož jsem gramec koupil mi potvrdil, že dýha je čistě přírodní, bez ošetření. Lak na to nechcu patlat.

https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/t31.0-8/10733766_911062522237187_167008306915659451_o.jpg

Re: Gramofon Tesla NC450

Podle té fotky to vypadá, že už to nějakou povrchovou úpravu má.Neošetřená dýha vypádá úplně jinak.

Re: Gramofon Tesla NC450

to bude namořený, ořech je přírodně světlejší, možná nějaká jednovrstvá olejová lazura, když je to takový polomatný...

Re: Gramofon Tesla NC450

IvoB:
Prosímtě, všechny ty materiály cos vyjmenoval jsou výborný, ale i u nich platí, že se při jejich použití musí přemýšlet. Top bezmyšlenkovité míchání všeho dohromady je nesmysl! Můžeš použít olej, a po jeho vyschnutí vosky, NEBO šelakovou polituru, ale na to musíš mít sakra zkušenosti a sakra umět, aby to k něčemu vypadalo. Pokud jde o oleje, buď lněný, nebo daleko lepší Tungový. Až po vyschnutí oleje, což je u té dýhy tak po cca 2 měsících můžeš teprve voskovat, a lepší než včelí vosk je směs včelí vosk a karnaubský vosk 1:1, rozpuštěné v 6 dílech terpentýnu. Vše chce svoje, a nevhodnýma kombinacema nic nezískáš, spíše naopak.
Jak se používají dřevní oleje a vosky na dřevo si můžeš přečíst na mém webu zde: http://www.radio-foto.eu/predovky/pazby.php

Web

Re: Gramofon Tesla NC450

Na pohmat a detailní pohled to vypadá, že je to jen obroušený dohladka (občas jsou na povrchu patrný rýhance po broušení) Ta tmavší barva může být způsobená světelnýma podmínkama - foceno večer za žárovkovýho osvětlení s bleskem odraženým od stropu a kompenzací blesku -0,7 EV vyvážení bílé na automat.
Sagitariusi, noc dík za info a odkaz. Stránky určitě prostuduju. Lněný olej se včelím voskem (VV) používám na střenka nožů. Olej ohřátý ve vodní lázni, do toho rozpustím VV a na cca hodinu ponořím střenko. Takto ošetřený nůž po užívám normálně v kuchyni, zavírák můžu dát do pouzdra i mokrý a krom otlačení od druku na něm nejsou stopy. S napouštěním dýhovaných předmětů nemám zkušenost. Předpokládám. že napuštění dýhy je podobný jak napouštěný masivního dřeva, ale dýha je přece jenom sakra tenký dřívko. VV + karnaubu jsem taky zvažoval, ale než na ten gramec něco naplácat a pokazit ho, tak se chcu prvně zeptat zkušenějších a zjistit co nejvíc informací.
Jinak samozřejmě veškerý postupy, který nemám prověřený, zkouším bokem na kousku dřívka.

Re: Gramofon Tesla NC450

Tak jsem se momentálně pustil do 450. Fotky "zrepasovaného" dřeva s novým tónem ZDE

Re: Gramofon Tesla NC450

Ahoj vespolek,
zítra by mi měla přijít NC 450, tak bych ji také rád postupně vylepšil jak jen dovedu.
Zajímalo by mě o jaké uložení motorku je výše řeč? Voltíkův odkaz na fotku je již nefunkční... můžete mi to někdo objasnit? smile

Re: Gramofon Tesla NC450

Ahoj,
tady je to uchycení motorku :

http://img20.rajce.idnes.cz/d2002/12/12253/12253408_be9d35c833efd08a22385c4cee468079/images/02_080.jpg?ver=0

Web

Re: Gramofon Tesla NC450

ondra Ch napsal:

No já jsem "restauroval podobně dodrbanou NC452 stálo to dost peněz a nakonec jsem jí za 2000 prodal sad a pořídil si místo ní Telefunken TS 850.............
Takže za mě: "zbav se toho"

Ahoj omlouvám se za oživení téma smile S manželem jsme koupili Tesla NC452 a potřebujeme pár rad, uživatel Onda Ch zmiňoval že ho restauroval

Re: Gramofon Tesla NC450

NC450 vrčí v reprácích a navěky (i po úpravách) vrčet bude (no možná trochu míň)
jediná účinná pomoc: 1. vytáhnout přívod ze zásuvky
2. prodat v bazaru (darovat příteli)
3. odvézt dvojkolákem na SD
tímto je problém vyřešen. navěky věků. PF2021

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil Liliseek 12. 1. 2021 13:52)

Re: Gramofon Tesla NC450

Bez boje se nevzdám, vyhodit to můžu vždy, ale teď se tím chci zabývat

(upravil Otas 13. 1. 2021 10:30)

Re: Gramofon Tesla NC450

A co byste s tím vlastně NC452 rádi udělali? Má nějaký zásadní problém k řešení? Má jinak vypadat? Jaké jsou ty problémy? Třeba budou řešitelné...

Re: Gramofon Tesla NC450

Největší problém je v tuto chvíli padání přenosky velkou rychlostí a silou a cesta nahoru je taky taková dost razantní... Někde prý má být nějaký olej, který bude brzdit pistek přenosky, ovšem jak ho tam dostat a jaký by to měl být... Další je že tak v 6ti případech z deseti jede ramenko přenosky až ke kolíku a tam by si vesele pokračovalo dál, kdyby mělo kam

(upravil Otas 13. 1. 2021 14:39)

Re: Gramofon Tesla NC450

Já bohužel nejsem kovaný v mechanice gramofonů, co se týká pístku, snad poradí kolegové, kteří tomu rozumí. Určitě to není nic na hranici současné vědy. Zde bych teď požádal kolegy zběhlé v gramofonech Tesla o pomoc.
Druhý problém (předpokládám že se jedná o pohyb ke středu desky) je podle mne rovněž jen věc seřízení, což kolegové rovněž určitě umí a ozřejmí. Já bych se to musel naučit z návodu sad. Nakonec: Viz sousední vlákno: Antiskating.
Tady bohužel mohu zaujmout jen pozici mediátora smile, gramofon (se zesilovačem) mám jen jeden a v podstatě ho nepoužívám pro snímání záznamu z desek.

Příspěvky [21 až 40 z 45]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Ostatní technika » Gramofon Tesla NC450

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£