Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Výstupní úroveň zdroje signálu vs. vstupní citlivost zesilovače

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

Téma: Výstupní úroveň zdroje signálu vs. vstupní citlivost zesilovače

Po připojení DACu s výstupem 2Vrms na zesilovač se vstupní citlivostí 330mV jsem se dostal s volume na zesilovači příliš nízko. Regulace se odehrává na prvních deseti procentech natočení potenciometru a to mi neumožňuje přesné nastavení hlasitosti (s dálkovým ovladačem už vůbec). Digitální zeslabení v PC nebo na DACu mě nenadchlo - při téhle úrovni (cca-16db) už trochu degraduje zvuk. Nějaký typ jak to elegantně vyřešit?
a) kabel s útlumovým článkem (L pad ? do cinch konektoru na straně zesilovače)
b) zařadit pasivně potenciometr před koncák (zes má pre out - main in) a obejít tím předzes
c) stáhnout to v PC po brutálním oversamplingu abych neztrácel bitovou hloubku

(upravil orhore 6. 1. 2021 12:07)

Re: Výstupní úroveň zdroje signálu vs. vstupní citlivost zesilovače

Já bych volil za "A".
Nenapsal jsi jaký máš zesilovač. Nemá potenciometr v zesilovače náhodou lineární průběh místo logaritmického?

(upravil Hanzi 8. 1. 2021 10:08)

Re: Výstupní úroveň zdroje signálu vs. vstupní citlivost zesilovače

Potenciometr je předpokládám logaritmický, na začátku dráhy reaguje téměř skokově, s větším zesílením je plynulejší. Jde o NAD C352.
EDIT: Vyrobím teda kabel s útlumovým L článkem. Napsal jsem dotaz výrobci M200 DACu jaká je jeho výstupní impedance (nemám to čím změřit), tak snad se ozvou...

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Výstupní úroveň zdroje signálu vs. vstupní citlivost zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£