Téma: Almary na chalupu

Zdravím Vás všetkých,

Rozhodol som sa upgradnuť bedne na chalupe. Doteraz tam slúžili preosadené Vermony L9063. Na ich miesto plánujem v lete postaviť bedne inšpirované modelmi Lascala/Cornwall od Klipsch. Osadenie bude: RFT L3701(mám), Beyma CP380/m(mám)+MRH-200, MHD-190. Na basoch nebude zvukovod ale len bassreflex. To RFT si pýta veľký objem. Vonkajšie rozmery si predstavujem cca 120x75x50cm. Skriňa bude opticky predelená, ale objem prepojený. Cieľom je lepší zvuk, retro vzhľad a nahradenie poničených Vermon.

Otázkou je výhybka. Predstavujem si delenie dolu okolo 1k. Hore netuším... Alebo to nechať len ako 2 pásmo?
A vôbec, ako je to vymyslené v originále, keď je výškový driver voči stredovému posunutý v oblasti delenie vpred o niekoľko vlnových dĺžok?

+- predstava:   https://www.hifisentralen.no/forumet/at … -jpg.3918/

Re: Almary na chalupu

Dvojpásmo bude postačovať, MHD-190 by som vypustil. Výhybku ale prenechaj na odborníka, nie vzorčeky a nie streliť deliacu frekvenciu od brucha. Nato je potrebné korektné meranie reproduktorov osadených v ozvučnici.

Re: Almary na chalupu

Preboha, len nie inšpirácia modelmi Klipsch, to je úplná tragédia. Radšej sa inšpiruj týmto: http://www.repromania.net/domains/repro … amp;t=8058

Re: Almary na chalupu

Neviem, čo vedie ľudí k inšpirácii modelmi Klipsch. Možno tá monumentálnosť, mořžno PA vzhľad. Súhlas s Marcinom, že tam by som príliš inšpiráciu nehľadal.
A ani mi príliš "nereže" uvažované trojpásmo.
1. Nie som celkom presvedčený o kvalitách RFT L3701 ako skutočného basáku. Je to skôr také prerastené širokopásmo.
2. Ako písal penjo, koncipoval by som to ako dvojpásmo, s nejakým solídnejším zvukovodom a príslušným driverom, prípadne trojpásmo, ale koncepciu s klasickým priamovyžarujúcim streďákom a výškou v zvukovode.

Re: Almary na chalupu

Ok, presvedčili ste ma. Napriek tomu ten experiment urobím. Keďže reprá mám, nebude to stáť veľa. Vlastne len horny. Ostatné veci mám +- k dispozícií. Akurát musím počkať na jar.

@TLU: UAD3150-TB, pekný projekt. Asi by som teda išiel touto cestou. Dalo by sa to niekde vypočuť? Som z BN. A prosím, koľko by ma stála schéma výhybky?

Ďakujem.

(upravil TheLastUnicorn 6. 1. 2021 19:05)

Re: Almary na chalupu

Viem, že tie bedne v rámci trenčianskeho kraja staval ivako55 z Repromanie. Neviem presne odkiaľ je, ale však skús ho cez SZ kontaktovať. Ja už moje nemám.
Dokumentácia pre UAD3150-TB nie je za peniaze. Ale výkresy a schému poskytnem, až keď uvidím fotku zakúpených meničov. tongue