Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 9)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Visaton Classic 200

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 163]

Re: Visaton Classic 200

Na foru visaton stavi hlavne classic gt( jinej basak).S AL200 dávají AL130.
Furt nechapu,ze me odrazujete od tech daytonu.Kdyz uz se mi Marcin nabidl,ze me ty bedny zmeri a vymysli vyhybku,neni pak rozdil zmerit a vytvorit vyhybku na daytony.To je ten visaton opravdu tak dobrej,bo je spis neco s tim daytonem?
S KE25SC problemy nejsou.Tomu jsem ve foobar nakonec pridal a asi od 5000hz vys je na -3db.

Re: Visaton Classic 200

Ja by som sa tých Daytonov nebál. Osobnú skúsenosť mám s ND16FA, ND25FW, DC28F-8, DC160-8, DC250-8, DC300-8 - žiadne negatíva mi nenapadajú. Čo si zaplatíte, to dostanete.
Dvojpásmo DC28F-8 s DC160-8 si úplne perfektne sadlo, až som bol sám prekvapený. Vo výrobe mám teraz dvojpásmo s rovnakým basákom, ale hore chcem skúsiť RST28F-4. Ďalej robím maličké dvojpásmo so 4" DA115-8 a hore bude Peerless by Tymphany BC25SC06-04. Malé lacné PC monitory.

Kamarát má zase 3 pásmové monitory s 8" osadené radou RS a nedávno dokončil veľké 4-pásma, kde je dole 12" z rady DSA.

(upravil Kocour 4. 1. 2021 12:13)

Re: Visaton Classic 200

Ja to vidim spis tak, ze je lepsi vyuzit, co je doma, a co uz je v bedne, a dat tomu co je potreba.
AL200 jsem hodil do Basty, 40-50l BR vypada akorat. Zna nekdo ten reprak? Je tam nejaky hacek proc by to nemelo slusne basovat? Sedi tomu TS parametry rozumne?

Jde o to, ze zmenou na Daytony si nijak extra nepomuzes. Zatim jsi ty Visatony neslysel hrat ani na procento jejich potencialu.

ruzne DIY repro

Web

(upravil dhaman 4. 1. 2021 13:52)

Re: Visaton Classic 200

Ja som po uprave vyhybky s Visatonom spokojny.
1watt - Kludne by som ti ich zapozical len to mas na SK trosku odruky sad

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Visaton Classic 200

Chápu,nemá cenu to měnit.Jsou to kvalitně podobné repráky a vyšlo by mě to dráž smile už dám s tím pokoj konečně big_smile

@dhaman díky za nabídku. smile Budu mít doma svoje akorát s jiným basákem a výškou,chtělo by je to dát k sobě a pak si vybrat..třeba bych si vybral ty tvoje a ty ty moje big_smile samo až po úpravě výhybky myslim..   Ono tady v plzni nic moc není lidí s bednama a když už doma mají bedny,pak za 5000...lepší je to na moravě a bo právě na slovensku,tam jsou lidé,kteří mají stejné postižení smile

Re: Visaton Classic 200

Z Plzně je pokud jsem viděl správně popisek dustin neboli phofman.

Re: Visaton Classic 200

zkusil bych oslovit  Aleše Bílého , je z Tábora, pod nickem Alexej, jeho práce jsou velmi pěkné.
Musím souhlasit s Petrem , když už je máš , tak je koukej využít, moje první představa byla 50 litrová ozvučnice na AL 200, je to hodně , snižoval jsem na 40  litrů .
Zaph tenhle basák taky dobře hodnotí-
http://www.zaphaudio.com/8test/

(upravil 1watt 5. 1. 2021 18:19)

Re: Visaton Classic 200

Ten Dustim se mi zdá,že spíš dělá do zesilovačů,než beden.
Nerad po někom něco chci,Marcin se nabídl sám a kdyby někdo jiný chtěl,určitě by se už ozval..
Ten test repráků jsem neviděl a to jsem AL200 hledal poměrně dlouho na netu.Díky za něj,hned si ho jdu pročíst smile

Re: Visaton Classic 200

Já to chápal tak, že si chceš ty bedny porovat s jinejma.

Re: Visaton Classic 200

Hodnoti ho nejak moc dobre a ani to zkresleni nevypada nejak spatne,v porovnani s ostatnima.jen je spatne,ze tam neni vice repro ve +- stejne cene

@xor o porovnani vubec nejde..

(upravil marcin 6. 1. 2021 0:44)

Re: Visaton Classic 200

Úplne súhlasím s Kocourom a penjom. AL200 nepoznám, ale nevidím žiadny dôvod prečo ho nepoužiť, hlavne keď už ho máš. S RS225 som robil 3-pásma a sú to kvalitné meniče, pokiaľ nenatrafíš na vyslovene vadný kus, viď môj bazár. Toto sa mi stalo ale aj u iných výrobcov.

K úprave blbej výhybky pomocou reglerov sa radšej nebudem vyjadrovať.

Re: Visaton Classic 200

Tak si hovorím, nechodí mi žiadna notifikácia, idem sa pozrieť či naozaj nikto nič nenapísal, prihlásim sa a vidím 111 príspevkov big_smile

Tak som to nejak prečítal a dočítal sa že by som TI100 mal možno vymeniť za AL130?

Repráky už mi prišli komplet, ale ak je tam ozaj prínos, tak objednám AL130 a TI100 predám..

Takže kit výhybku nestavať? Dať to zmerať? Marcin? Doveziem ti to keď to bude komplet?

Ďakujem chlapi wink

Re: Visaton Classic 200

Bedny se dneska změřily a ani s visaton výhybkou to není žádnej průser..

Re: Visaton Classic 200

Nechcem do toho vstupovať. Niesom žiaden macher na výhybky. Keď tak mi to vyvráťte. Ale keď stredák "kričí" zaujímalo by ma čo za problém sa bude hladať vo výhybke. Ak by bolo málo najvyšších výšok a nejaka velmi velká kalota iste by sa vyvodil záver že mimo os to vyžaruje výšky s velkým poklesom oproti zvyšku spektra. Keby tam bol 7" stredák delený na 3kHz a nehralo by to vyššie stredy tak záver by bol asi rovnaký. Ale toto je dosť bezproblémová kombinácia. Ten stredák je 4" a nie je delený extremne vysoko. Tušim má nejaky peak tá kovová membrána ale ten je podstatne vyššie než delička. Keby podstatne nesedela fáza tak tam bude skôr prepad a hralo by to "ako z prdele". Veriť že mimo os tam výrazne vystupujú stredy oproti zvyšku a robí to taký drastický rozdiel nie je velmi pravdepodobné.

Re: Visaton Classic 200

Žádnej hrb tam při měření nebyl..Ještě nemám měření..jak bude,tak dám sem

Re: Visaton Classic 200

https://img40.rajce.idnes.cz/d4003/17/17107/17107630_05d19bb808b38ebae90aaec47c37477c/images/139211725_1345728085777443_6667636796992204479_n.jpg?ver=0

Re: Visaton Classic 200

A smerovky?

(upravil Benazi 17. 1. 2021 14:38)

Re: Visaton Classic 200

Použij do rohu Bass trap, a po stěnách absorbery, základ dobře vytlumena místnost.

Re: Visaton Classic 200

Pěkně jste se rozjeli. Tady ten pán dělá z Visatonů, tak pro inspiraci, že to jde.
https://www.audio-visual.cz/produkty/reprosoustavy/

Re: Visaton Classic 200

Nikde sem nenašel měření, ale to, jaký používá kabely je hned na začátku. Asi bych si zrovna  tohle nebral za vzor...

Příspěvky [101 až 120 z 163]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Visaton Classic 200

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£