Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 9)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Visaton Classic 200

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 163]

Re: Visaton Classic 200

Co tam nacpat trimr? big_smile big_smile

1watt hodně moc přemýšlí o Daytonech,ale ostatní jako by to neviděli..slyšel to někdo někde?

Re: Visaton Classic 200

Sklopení o 8 db na 10kHz je moc dobrá cesta..udělal jsem to tak v přehrávači,poslouchám to asi hodinu a zatim dobrý,občas mě to nutí to pořádně osolit smile akorát se mi všechno jeví strašně plochý.Basů je dost,až jsem musel přes 2dB ubrat na 100hz

(upravil Benazi 31. 12. 2020 13:14)

Re: Visaton Classic 200

můžeš nouzově přimotat na seriové cívce od středáku pár závítů a stahnout ten bordel,nutno odměřit abys viděl co děláš.
bass reflex máš nějak odměřený,nebo baj oko?
https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=13422

Re: Visaton Classic 200

1watt napsal:

A jako hodně moc mě lákají ty Daytony RS225-8 a RS125-8. Vážně o nich přemýšlím..ve světě i u nás mají kladné ohlasy,za to na Visaton 0.
Když už to budu překopávat,ať to stojí za to a nemusim to třeba za rok řešit.
Hořejšek zůstane KE25SC.

Ty Daytony má ve velmi dobře hodnocených bednách Soniqe11 http://www.repromania.net/forum/viewtop … 42#p111642

Ale to jsou regály. Chceš sloupy, ty Soniqe11 publikoval nedávno http://www.repromania.net/forum/viewtop … amp;t=8290

Dřív jsi psal, že to má být lepší než URS3100, takže potřebuješ někoho jako marcin, Kocour, TLU,.. kteří vědí, co dělají.

Re: Visaton Classic 200

Bassreflex je tam ten jejich visatoňáckej BR25.50 Je to roura jak hovado big_smile
To s tou cívkou a přimotáním určitě neklapne..celou novou cívku.Nebo rovnou nový bedny,to bude asi lepší řešení.
Ukřičený je to stále strašně moc.Začalo to dunět a hučet,musel jsem dost ubrat. Na 315hz o 9dB!!


Mechanik mi radí dobře smile


@xor: viděl jsem ty regálovky hned po zadání do google rs225, když je našel podle hmotnosti.Dávají je do menších beden.To ale vyřeší kýbl písku vysypanej do bedny big_smile
O sloupech jsem nevěděl,vypadají moc dobře.Mít takový bedny,tak se mi sem nevejdou sad bedna 26 na šířku je maximum


Pár dní si hraju se simulací těch daytonů. Vejšky jsou jen pro studijní účely  RST28A-4.
https://img40.rajce.idnes.cz/d4003/17/17107/17107630_05d19bb808b38ebae90aaec47c37477c/images/Beznzvu.jpg?ver=0

(upravil mechanik 31. 12. 2020 20:22)

Re: Visaton Classic 200

Ono je všeobecne známe že zvukový charakter tých malých stredákov býva trochu viac "jedovatý"... Ja by som možno skúsil trochu väčší stredák. Deličku výškač-stredák posunul nižšie. Na basy dal niečo čo fakt ide hlboko s poriadnym magnetom tak trochu sobwooferovo orientované... Nie ten dayton čo si si vybral... Myslím si že potom to bude hrať tak že budeš spokojný. Ale je to len môj názor (a nejake osobné skúsenosti) a nikomu to netlačím...

Re: Visaton Classic 200

Musím hlavně vybírat podle děr v bedně..nebudu zase kupovat bednu bůhví za kolik.Tuhle bych prodal tak za 500,bo za 5000 jí jistě nikdo nekoupí,aby se vrátilo aspoň něco..
Nic takového jsem nenašel,neznám správné značky a bo i obchody a tam kam jsem koukal nemaj moc pěkný věci..na pohled se mi líbila beyma,celestion,18 sound..ale nic co za to stálo...
Zas tolik s FS dolů jít nemohu,to prostě žádnej 8palec bez zkreslení nedá.Je to spíš reprák na basy od 80hz vejš big_smile do čtyř pásma s velkym basákem ideální 

A musím tě opravit,ale membrána má být co nejlehčí jsem se dočetl v TS pro reproduktory,proto v PA je papír bezkonkurenční..papír je tuhej a lehkej.AL 200 mají také velmi tuhou,za to lehkou membránu.Sice žádné zemětřesení,ale co chci po tak malym repráčku.
Basy chci tvrdé a silné a ne měkké bláto alá gumák..Ty kevlarové QLN měly hezké zabarvení.Nehučet to,tak je mám snad do teď

(upravil mechanik 31. 12. 2020 22:20)

Re: Visaton Classic 200

To čo si sa niekde dočítal treba brať s rezervou. Ideálny basák by potom nehral basy. Tiež tenká membrána by mala od ideálneho piestu daleko... Vlastne mám k tomu čo si napísal tolko výhrad že to nemá cenu vypisovať. To sú rôzne dojmy a ono to funguje inak... Keď sa pozrieš na drahšie 8" tak aj THD môže byť nižšie než pri lacnom a zle urobenom 12"...

Najlepšie ísť si niekam niečo vypočuť. Keď chceš objednaj daytony ale ja by som to napríklad nestaval. Možno potom budeš stavať tretie. Alebo budeš spokojný. To nikto nevie.

Ja som takto prišiel o bednu kde som frézoval asi 130 kruhových otvorov. Bolo tam 2x10" PAčko s lahkou membránou. Okolo 35g. Myslel som si že to bude super ale bolo to na prd... To že má niečo lahkú membránu ešte neznamená že to bude dobrý basák ale uplne isté je že nepôjde velmi hlboko...

EDIT: inak tá lahká membrána z toho visatonu nerobí nejake PAčko. Ono PA má aj poriadny magnet a velký priemer kmitacej cievky. To ten visaton nemá... Tieda je to relatívne. Fakt malý magnet majú také TVM smile

Re: Visaton Classic 200

Byl to audoiweb a repromania,pak nejaka bakalarska prace smile
Ale vem si potom tu vychylku jakou musi mit mensi reprak,aby zahral stejne nahlas.Repro s Xmax 10 a vic vypada fakt hrozne.
Ja ani nevim jak vypada takovej poradnej magnet. Oproti tesle,co jsem mel v ruce ma Al200 snad jednou tak velkej magnet.Scanspeak ma magnety nejaky hodne divny a neni v to sam.Plno repraku,velmi drahych ma "nenormalni" magnety.
Ted me napadlo,ze neni primo zadny TS se silou toho magnetu.
Uz jsem drive premyslel,ze bych si poridil neco jako polo PA,dole PA nahore hifi..ale co tam dat,nejakou beymu,selenium...?FS od 80 hz

Re: Visaton Classic 200

Mám dojem že nevieš čo chceš. Choď si vypočuť niekam nejaký projekt od kocoura s lepšími reproduktormi. Cesta niečo stojí ale je to lepšie než postaviť niečo čo sa ti zase nebude páčiť. Inak sa pozri na reproduktory od sb acoustics niesú až tak drahé a sú velmi dobré. Visaton za posledných 15 rokov hlavne zdražuje... Inak ktovie čo nerobia...

Re: Visaton Classic 200

Já už pár těch střeďáků našel podle velký cívky a hlavně musim vybírat podle velikosti díry v bedně,nechci zase kupovat bednu za takový peníze a kdo ví jak jí udělají..

Zatím jsem našel Peerless by Tymphany  NE123W-08
                         SB Acoustics  SB12NRXF25-8
                         Morel EM428 Elite

Ale to všechno je podle papíru,kdo ví jak to hraje...prostě to chce změřit

Basák se mi líbil kevlarovej v těch QLN,tak přemýšlím jestli nevzít taky kevlar.Třeba MONACOR SPH-225C..o tom kdysi dávno řekl "225 strašně tvrdá a nepoddajná což je asi daný právě tím ...a to já nemam vůbec rád... mam raději abych si chování měniče určoval parametry ozvučnice a jejím tlumením než aby to určoval převážně samotnej reprák... navíc mi dost připomínala svým projevem PA repráky což já přímo ten charakter zvuku nesnášim... takže pokud někomu ten zvuk sedí asi s 225 bude spokojenej."


Přemýšlím o tom,že koupim mikrofon a pak všechny ty repráky a prostě musim měřit a zkoušet...
A nebo už odladěnej projekt,ale nikde sem nenašel moc beden,které mají šířku těhle beden,aby se to sem vešlo..
Bo vyhrát ve sportce a postavit barák okolo poslechovky

Re: Visaton Classic 200

Hore píšeš že si uvažoval mať dole PA. V dalšom príspevku píšeš že monacor nechceš pretože hrá ako PA a ten charakter neznášaš. Tak z toho fakt neviem čo chceš. Meniť basák od visatonu za nejaky monacor mi nepripadá velmi rozumné. Ale kúp si mikrofon a skús to ale myslím že to bude ešte dlhá cesta... smile

Re: Visaton Classic 200

Neprijde mi rozumne hned kupovat jine menice atd. Kdyz je navrh v podste ve vsem spatne. To neni spravna cesta. Neni duvod aby to s dobrym navrhem a merenim nehralo dobre a nebasovalo.

Najdi nekoho kdo trochu meri a navrhuje, a musi se to dat dohromady.

ruzne DIY repro

Web

Re: Visaton Classic 200

Omluva,nepřečetl jsem si to po sobě..mě se zvuk PA všeobecně líbí..nelíbí se dawsovi. To on napsal vše co je v uvozovkách.

Basovat to basuje,s tím nějak problem nemám.Nečekam od toho zázraky,hlavně taky.Ale tak pokud by to se mnou mohlo pořádně zatřáct,tak proč ne smile   

Už mi nabídl Marcin měření.Snad už za měsíc k němu pojedu.Já s tím tedy počítám.
Nevěřím,že bych mohl vybrat měniče,změřit je a udělat pořádně  výhybku.Vím,že to není jen vybrat materiál z katalogu a nacpat ho do bedny,je tam i nějaké to know how.Už jsem to věděl před lety,když jsem se začal o tohle zajímat.Mě stačí jen ty parametry,co všechno člověk musí umět,dát si je do souvislostí..viz "motor" repra..cívka,vzduch okolo cívky,magnet,větrání,pak tam byla nějaká kopulka,zkracovací prstenec.

Ale aspoň teď o tom něco vim,naučil jsem se trochu se simulátorem,vim k čemu jsou ty věci na výhybce a více se orientuju v zapojení.Nemám obor elektro a dělají mi všeobecně problemy vvorečky,prostě mě hned vypadnou z hlavy..ohmův zákon si pamatuju max tak hodinu,když už se ho naučim. Je to pro mě vážně strašně těžký..Před těma lety,když jsem viděl těch parametrů repra,pak jsem si řekl "hmm,tak si nikdy nic pořádnýho nepostavíš"

(upravil TheLastUnicorn 1. 1. 2021 21:06)

Re: Visaton Classic 200

Na SB12NRXF25-8 bych se rovnou vykašlal. S RS125P-8 se pracuje podstatně lépe. Dělal jsem s oběma. A co se týče jedovatosti malých střeďáků: Jsou tak jedovaté, jak jim to konstruktér výhybky dovolí. Furt se to motá jen kolem vyzařovací charakteristiky. Jen ne každý to tam vidí...

Re: Visaton Classic 200

Díky za odpověď.
O Daytonech jsem četl,že jsou to ve směs dobré repráky

Re: Visaton Classic 200

Nestačí, aby někdo zkušený prostě udělal výhybku Visatonům na míru? Změří je, takže vyřeší první podmínku nedělat to z  marketingových hodnot a pak to odladí.

Re: Visaton Classic 200

Koukni na forum visaton, je tam toho hafo.

Re: Visaton Classic 200

No jo,tak já ty visatony hold nevyměnim.... big_smile

(upravil Benazi 3. 1. 2021 23:39)

Re: Visaton Classic 200

Koukni jestli tam není vytunena výhybka na to tvoje osazení.

Příspěvky [81 až 100 z 163]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Visaton Classic 200

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£