Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 30]

Téma: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Nevím přesně jestli je toto téma v korektní kategorii. V dětství jsem chodil na elektrotechnický kroužek a chtěl bych se k tomuto vrátit. Již je to ale cca 30 roků zpět a tak bych se charakterizoval jako začátečník. Chtěl bych si postavit zesilovač z vyřazené televize Thomson. Bavil jsem se o tom s jedním člověkem který se celý život aktivně věnuje mechanické technice Tesla a opravoval i televize. Říkal mně že to je možné ale že se to nevyplatí. Já jsem teď v invalidním důchodu po tom co mně zemřel táta a beru to jako takovou výzvu. Nejde mně o to že to bude složitější nežli si třeba postavit vlastní zesilovač. Zde je základní deska z oné televize :

https://ulozto.cz/tamhle/75NbGIUllBmY/n … ew=gallery

Zatím vím že budu muset na té desce najít řídící obvod. Trafo s čímž by mohl být problém že bude sdílené. Napište mně prosím jestli jsem v korektní kategorii a pokud ano jak se na to díváte. Zda to bude možné. Času na to mám hodně. Musím si stejně nejdříve ještě koupit mikropájku a měřák. Tedy by mě zajímal zatím jen Váš předběžný názor. Děkuji za odpovědi a případné rady.

(upravil zdenek00 2. 1. 2021 13:29)

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Neměl by to být problém pro člověka, který se léta pohybuje v elektronice, ví, co přesně hledat a zná funkci jednotlivých součástek, ale bez nějakých znalostí a zkušeností bych to alespoň já osobně nedoporučoval. Zase tak úplně jednoduchá věc to není. Samozřejmě bude víc různých názorů, ten můj znáte.

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Vykuchat to asi půjde ale nevyplatí se to, dají se z číny koupit různé moduly, za pár korun..případně final zesilovače.. (pominu-li bazoš, aukro..). Zvlášt když člověk musí teprv kupovat vybavení jako pájka..

Web

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

OK, postni sem čo najpresnejší názov/model TV. Skúsim pohľadať servisný manuál. A čo sa týka zmysluplnosti... Výkon 2x5-10W/ak je to stereo TV/ a kvalita zvuku za to chirurgovanie, myslím, nestojí. Plošný je iste zdieľaný a mne pripadá veľký. Súčiastok pre zosilovač bude zopár... Postaviť bude treba nejaké korekcie, ovládanie, vstupy a výstupy.. Niečo viac zmysluplnejšie si nechceš nájsť? smile

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Děkuji moc za odpovědi. To je složité. Mám na to podobný názor. Kromě zájmu v elektrice jako takové jsem velký fanda do zvuku ale nechce se mně v tom utopit s finančního hlediska. Chodím na výstavu Audio Video Show Praha. Trochu se to u mě v životě teď pokazilo. Měl jsem Sound blasterx G5 a BOSE companion 2 III. To jsem musel prodat. Teď mám telefon Sony Xperia XZ premium a sluchátka Sennheiser za cca tisíc korun a ta G5 dávala lepší zvuk nežli dokáže tenhle telefon Sony. Čekám teď na peníze z úřadu práce a budu mít možná jednu brigádu kterou mám rozjednanou a přemýšlím že koupím sound blasterx G6 a půjdu asi do Logitechu Z625. Chtěl bych toto vyzkoušet. Jenže podpora z úřadu práce mně přijde až příští týden. Díval jsem se na ceny mikropájek na Bazoš.cz a byly tam ceny tak cca kolem 500,- Kč. Myslím že bych mohl sehnat mikropájku levněji. Na to by mně peníze z úřadu práce mohly stačit a mám tu onu desku z televize Thomson. V brigádách jistotu nemám. Je to přesně televize Thomson 28DK24E type 431/ICC17 EN. Právě mě překvapilo jak to tam je u sterea. Z televize mám tabulku s nápisem Virtual Dolby surround. Ty středy jsou v monu na 100%. To jsem poznal podle zapojení. Výškové reproduktory by měly být nejspíše ve stereu. Samozřejmě bych si na Bazoš.cz mohl najít reproduktory za cca 500,- Kč ale to by byla jiná cesta. Mě by to bavilo vyřešit. Myslím si že ten zvuk z téhle televize by nemusel být až tak špatný a když seženu levně mikropájku tak je mně jasné že bych potom potřeboval dokoupit jen několik součástek a to by nebylo drahé. Tak čas na přemýšlení mám. Já bych do toho asi chtěl jít. Mně je samozřejmě jasné že člověk který se v tomhle vyzná by to vyřešil poměrně rychle.

(upravil lacikamo 2. 1. 2021 16:38)

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

https://elektrotanya.com/showresult?wha … p;kat2=All

Nezmýlil jsi se v číslech?
- teda, že ne : Thomson 28DK24E
- ale : Thomson 28DK42E

Přesný typ se mi na první nepodařilo nalézti, ale skouknul bych první download a čtvrtej-mohou býti hodně podobné. když vycházíme z předpokladu, že tvé číslo je cca správně. smile Pak možná nebude správné hledání mé... Desky se dělaji dost shodně a v zapojení budou malé rozdíly, i když možná ani
to ne. Pro orientaci postačí. Když nebudeš vědet, jak stahovat - napiš.

(upravil wimshurst 2. 1. 2021 17:36)

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Je to mozne vyndat, ale je to zbytecne.
Potrebujes k tomu nejaky zdroj, krabici a bude to strasny bastlenec.
Vyrezavani toho kusu desky, na starem a strouchnivelem cartitovem plosnbem spoji, to bude vypadat uplne hnusne.
Kvalita toho zesilovace, ale take jeho vykon je horsi, jak z nejakeho autoredia. Je to obvykle low cost, ktery nekdy ma akorat VF ochranu, kvuli blizkosti spinaneho zdroje anodoveho napeti a nekdy impulzni ochranu pres "mute" kvuli demagnetizaci, aby nebrumeli repraky po zapnuti.

jakykoli modul AF PA z ciny, treba jen TA2020, bude na daleko lepsi urovni, navys pokud nebude odrbany a na vystupu bude mit zapojen vystupni filtry, na vstupu svitkove condy, bude to skutecny Hifi zesilovac, ktery kdyz dostane dobry zdroj, potenciometr hlasitosti a nejakou rozumnou krabicku, bude hrat daleko lepe.
A to nebudu radeji psat o velmi vydarenem, ale mnohokrat spatne klonovanem TPA3116D2, ktery pokud se vybere vhodny modul, nebo dokonce cely zesilovac z externim zdrojem, ti budeslouzit daleko lepe.

https://www.aliexpress.com/item/4000636 … web201603_

https://www.aliexpress.com/item/4000178 … web201603_

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Určitě to je Thomson 28DK24E

Našel jsem k tomu na internetu nějaký manuál :

http://www.circuit-encyclopedia.com/sho … 993-0.html

Mám ještě fotografii když jsem to na začátku na internetu dohledával

https://ulozto.cz/tamhle/FCYGdESHPUxp/n … v-17-32-48

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Sběrný dvůr by mohl být lepší zdroj. Kdyžtak tu mám (Praha) za odvoz nefunkční AIWA NSX-430, zůstává ve standby a nejde zapnout. Servisní manuál je ke stažení. Je v ní Sanyo STK a hrála dobře. Nejdřív v ní umřel tuner, pak CD a pak i kazeťák. Zesilovač fungoval dalších mnoho let, až se minulý rok odmítla zapnout.

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

xor : Děkuji za nabídku. Jednu Aiwu si pamatuji z dětství a hrála velmi dobře. Nefunkční rádio, CD přehrávač a kazetová jednotka by mně nevadila. Propojil bych si to skrze telefon nebo notebook pokud by se mně podařila opravit. Díval jsem se na tenhle typ na internetu a vypadá velmi hezky. Když tak mně napište na Mercirius007@outlook.cz

(upravil danhard 3. 1. 2021 9:54)

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Rozhodně bude lepší si oživit něco, co už zesilovač je.

Taky tu mám jednu Aiwu za odvoz a ta snad i funguje, je 30 let stará a nemá se tam co pokazit smile

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Danhart : Děkuji za nabídku. Rád přijedu protože bych si ji mohl propojit rovnou s telefonem a poslouchat hudbu. Kupodivu na telefonu Sony Xperia XZ premium není špatný stereo zvuk ale samozřejmě se to nemůže vyrovnat něčemu takovému. Nevím kdy koupím mikropájku a měřák. Můžete mně napsat na Mercirius007@outlook.cz a domluvíme se. Čas mám teď kdykoliv.

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

To mi napiš tady do SZ, netuším odkud jsi a jaké máš možnosti.

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

wimshurst : moc děkuji za odkazy. Zaujalo mě to. Hned jak budu mít peníze tak si oba zesilovače objednám na odzkoušení. Pokud jsem to pochopil korektně tak budu potřebovat zdroj. Doporučovali by jste mně nějaký profesionálnější zdroj s regulací který by se mně mohl hodit i na jiné skutečnosti? Kolik by takový zdroj stal nový a nebo použitý? Stačí orientační ceny a nemusí to být nic extra.

Potom jestli jsem to pochopil korektně tak každý zesilovač má čtyři výstupy. Na dvě reproduktory. Jenže k tomu nemůžu z oné televize připojit výškové reproduktory a středopásmové reproduktory. Musel by si postavit výhybku. Je to složité?

Dále mě velmi zaujala u jednoho toho zesilovače funkce Bluetooth. Neočekávám od toho nic extra ale zajímalo by mě to prozkoumat.

Jinak jsem o všem hodně přemýšlel a když už mám doma onu řídící desku z televize Thomson tak do toho chci jít. Vyjmout z ní zesilovač. Jak psal wimshurst tak vím že to bude něco bastlení ale já už se rozhodl a chtěl bych do toho jít. Ale až později. Nejdříve si objednám ony dva zesilovače které mně wimshurst doporučil. To bude trochu času trvat ale myslím si že do měsíce bych to zvládnul.

Na Alixpress mně nabízejí pro nováčka slevu 2 až 3 dolary. Nevíte jak je to tam s poštovným do České republiky?

Děkuji předem za odpovědi.

Omluvám se za hrubky. Píšu to na Android 9 a mám to tu nepatrně rozhozené. Včera jsem se zaregistroval na odběr plasmy a 14.1. jdu již na první odběr ale z toho si chci koupit Xiaomi Mi Band 5. Měl jsem Xiaomi Mi Band 3 a je to bezvadná skutečnost. Myslím si že do měsíce ale na ty zesilovače peníze mít budu. Třeba z druhého odběru plasmy když by mně nevyšly brigády. Akorát mně dělají starost ty výhybky. Vložím Vám sem ony reproduktory z předmětné televize Thomson.

https://ulozto.cz/tamhle/E3Q1UFgbBsYI/n … v-16-45-31

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Jako zdroj, ti postaci funkcni zdroj z notebooku, nebo podobne spotrebni elektroniky. dost dobre je take mit zasobu zdroju z monitoru LCD a pod. tam byvaji obvykle 12V, notebooky maji napeti vyssi, nektere 15V, nektere az 22V
Rid se tim, na jake napeti je staven ten ktery modul.
Pro bezne pouziti na domaci poslech, modul z BT, je fajn vec.
kuprikladu neco takoveto.
https://www.aliexpress.com/item/4001195 … web201603_

Vzhledem na nove celni predpisy, z aliexpresu do CR se nebude clit a danit, ani po zavedeni procleni  a dph na drobne balicky z krajin mimo EU.
Je to v podstae novinka, Cinane vyvrtali diru do EU systemu novych buzeraci a za drobak promitnuty do postovneho, nemusis resit celni konani a tp.

O tomoto toto vlakno neni.
Pokud najdes nekde nejaky funkcni zdroj z notebooku, tak pomoci modulu zapojeneho na vystup, dokazes vytvorit vcelku dobry regulovatelny zdroj.
Pro pokusy a napajeni ruzneho doma bastleni. Treba pri ozivovani toho vyrezaneho zesilovace z TV.
https://www.aliexpress.com/item/1005001 … web201603_

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

wimshust : děkuji velmi za přínosné informace. Mám několik dotazů.

Prvně do jaké částky z Alixpressu mohu objednat aby to nikdo neřešil. Mám to objednávat jednotlivě a nebo najednou.

Za druhé u mě je to tak že jsem měl tak trochu povedeného tátu který si našel na staré kolena o 45 roků mladší manželku. Koupil mně byt ale nenapsal ho na mě a já v dědickém řízení téměř o vše přišel. Třeba ten byt vyvedli mimo dědické řízení a protože jsem měl tátu moc rád tak jsem neměl sílu to všechno řešit. Vyšel jsem jim ve všem vstříc abych měl klid. A teď mám adresu na městském úřadě kde klasické nedoporučené zásilky vzásadě vyhazují. Doporučenou poštu si mohu přebírat. Jak je to s oním Alixpressem. Posílá to skrze Českou poštu? Bydlím teď na jednom velmi solidním hostelu ale jsem už značně neduvěřivý a nemám tam adresu kterou mám v občanském průkaze.

Potom bych se chtěl ještě zeptat na ty výhybky k reproduktorům. To bych měl řešit asi v jiném vláknu a ne tady u zesilovačů jestli se nepletu. Psal mně teď zaměstnanec z úřadu práce že byl týden nemocný a že tenhle týden se mně na to podívá a už bych tento týden měl mít snad peníze. Budu si muset koupit taky sadu šroubováků. To je mikropájka, měřák. Ale já to dám nějak dohromady.

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

zatím ještě do 22E vč. poštovnýho je to bez dph a cla.
Aliexpres ti to pošle,tam, kam chceš. Jestli to bude ke kamarádovi na adresu, na tvoje jméno na adresu hostelu nebo do PO boxu na poště je jedno. Chodí to všelijak, pošta, ppl, zásilkovna, nikdy nevím, kdo to doveze nebo jestli budu muset do pobočky zásilkovny. Holt nelehká životní situace, ale snad bude mít dobrý řešení...

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Jak to vyvedli mimo dědické řízení, jestli byl byt psanej na tátu ?

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

https://www.cnews.cz/ceska-posta-aliexp … -rychleji/

Česká pošta začala spolupracovat s čínským internetovým megatržištěm AliExpress. Vzájemná dohoda by měla znamenat, že zásilky dorazí k příjemci do deseti dnů od objednání. Nejpozději do dvou týdnů. To by mělo platit od příštího roku, ale už zítra (na čínskou obdobu černého pátku) své schopnosti Česká pošta otestuje v rámci pilotní akce.

Balíčky budou odeslány přes speciální celní překladiště v Belgii a k zákazníkům se mají dostat rychleji. Zásilky také nebudou zatížené žádným dalším clem. Česká pošta bude spolupráci postupně rozšiřovat.

...............
Skratka je to dira do velkeho danoveho a celniho pekla EU, ktere melo byt zavedeno od letosniho roku.
Pokud si nekdo myslel, ze Cina neudela nejake optreni, na nove celni a danove peklo, tak byl na omylu.

Re: Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Já se z vás poseru , tohle je dikuse o plácání hovna s pískem...

Příspěvky [1 až 20 z 30]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Vyjmutí zesilovače z vyřazené televize Thomson

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£