Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 6)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 101]

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Kudlibabka, celý ten reprodukčný "aparát" je niečo ako pingel v reštaurácii, ma iba priniesť a predložiť jedlo tak, ako ho " šéfkuchár" pripravil. Keď ti nevadí, že ten "pingel" cestou z kuchyne nasype do jedla hrsť soli, alebo ako Baloun polovicu "porcie"cestou zožerie, to je tvoja vec. smile. Pre niekoho je dôležitá zase tá originálna "chuť".

(upravil TheLastUnicorn 1. 1. 2021 19:09)

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Jo, čekal jsem, kdo první vytáhne nějaký 50-70L bedýnky s citlivostí 92dB a víc. Akorát, že to nejsou žádný super bedny, protože to nezahraje s citlivostí 90dB ani 40Hz. Proč? No protože to nemá objem. Abychom zahráli opravdový spodek s citlivostí 90-93dB rozhodně nebude stačit 70L. Děkuji za pozornost, skončil jsem. smile Cívkače dál komentovat nebudu, mám na to po letech jejich servisu a nějakýho toho stavění cívkačů svůj neměnný názor.

tatko Tom: DF stačí bohato 40-50. Všetko navyše je už len k dobru. smile

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

2TLU:mam i 200l basovy bedny s 15" alnico basaka,to skutecne zahraje spodek lip nez ta 70l uzavrena bedna,ale i ta mensi bedna je velice slusna,ne kazdy ma prostor pro velky bedny,navic  neni to jen o tom spodku,vetsinou jde hlavne o sredni pasmo,tam se toho v muzice,kterou posloucham deje nejvic...nevim jaky si stavel civkace,mě už zustal jen Revox A77 a Jansen 101,vetsinu nahravek mam na pulstopou 19,kvalita dostacujici...
2BV:vetsina aparatu se ve skutecnosti chova jako pingl,kterej ti jidlo nese pres pul zemekoule a pak ti to cestou jeste dováří abys to nepoznal (tak nejak funguje zpetna vazba)...

(upravil BV 1. 1. 2021 19:47)

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Keď to stihne rádovo za nanosekundy, tak mi to ani nevadí. Za tú dobu sa nič v audiopásme nezmení , práve naopak nič " nevychladne" , udrží presne pôvodnú " teplotu a chuť". Inak je to totálne nepochopenie fungovania NFB a obvyklý " argument". Ale však " proti gustu žiadny dišputát"  .

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

2BV:doslo mi,v cem to tvoje prirovnani pokulhava...nejslabsim clanken v celem retezci ziva produkce versus reprodukce je nemoznost presneho zaznamu...pokud je v retezci neco,co priblizi virtualni realitu skutecne realite,je vhodne toto pouzit,je pak jedno o co se jedna...tak hodne zdaru vsem

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Někde jsem tu četl - maximálně věrný zvuk. A co to je? A začíná to ve studiu. No. Jinak analog vs. digitál - Je to o pocitech. V mém případě - a já už to tu napsal - dávám v poslední době přednost originálům, tedy těm z vydavatelství. No, je to o pocitech, těšit se z toho, a je mi kupodivu docela jedno, jestli LP, nebo CD, vždycky z toho mám ukrutnou radost, když to můžu rozbalit, a položit na gramofon, nebo dát do přehrávače, a listovat bookletem. Teď jsem koupil mj. CD Warlock - Triumph And Agony. Dal jsem to do poličky, a koukám na ty hřbety, tam uvedeno Stereo. Říkám si, proč to tam zmiňujou, samosebou, že stereo, dneska není něco stereo? Tak jsem vytáhnul to CD, koukám, prohlížím - Made in West Germany. Ale proč, od roku 1990 je Německo sjednocené... Tak strhávám celofán, a otvírám krabičku: Potisk samotného disku je stejný, navlas, jako na tom úplně prvním CD, který jsem krátce po vojně držel v ruce! P1987 Vertigo! Sakryš, to někde přes třicet let leželo? Nevím! Nebo to bylo vyrobeno nedávno? Tak se vracím do doby, kdy jsem řešil muziku víc, než všechny ty aparáty, co jsem nasyslíl.

(upravil TigiGold 2. 1. 2021 17:36)

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Stiglitz: Zřejmě nejde o "ležák", ale o zbrusu nové CD. Je běžnou praxí vyrábět CD s popisky, které odpovídají starým vydáním, včetně retro označení jako "Made in West Germany" nebo "Digital Recording". Ve sběratelském žargonu se takovým CD říká "repress". Oproti skutečným CD z 80. let se takový "repress" může lišit jen v drobném detailu, jako je třeba trochu odlišné logo vydavatele nebo nějaký kód přímo na disku nebo na zadní straně obalu.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Tak jsem včera nahrál několik lp. Když jsem vypínal gramofon, zjistil jsem, že lehce bzučí trafo. Ne moc, ale při zvednutém víku to bylo slyšet, když jsem sundával desku. To jsem to měl rozebraný, a něco jsem tam s tím před víc, jak rokem provedl, a ten lehkej hukot zmizel. No, zpátky k problému; gramo vychladlo, a nic není slyšet, vůbec nic. Tak to budu muset zase rozebrat, ale netuším, co s tím budu dělat. Měli, by jste, pánové nějakej tip? Děkuju.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

jaký gramofon to je ?

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Trafo přímo v gramofonu? Po zahřátí hučí? Proč se vůbec zahřívá? Po zahřátí povolené plechy nebo závity?

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Zalakovat..

Web

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

To je dobrá rada, ale řešení není jednoduchý, nejlíp zalakovat ponořením do laku ve vakuu, pak vakuum vypnout a vytáhnout trafo z laku. Trochu složitý ale řešitelný.
kámoš měl něco jako tohle https://youtu.be/LTHAL0udCyA?t=187 ,  cívku měl položenou uvnitř "na poličce" a až bylo vakuum aspoň 0.99 tak s hrncem pohnul a tím cívka padla do laku. Měl s tím údajně lepší výsledky, než když to v tom laku leželo od začátku.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

To už bych si raději nechal u pana Kyprého udělat fungl nový toroid smile.
Někdy pomůže i pouhé nalakování plechů zvenku, to bych zkusil (po dotažení šroubků, má-li je trafo) jako poslední zoufalý pokus před jeho vyhozením.

(upravil stiglitz 15. 11. 2021 19:26)

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Je to Telefunken TS850. Koupený tady, přes bazar od Ondry ch, s tím, že nevypíná na konci, což bylo nastavením clonky, a dál, že hučí trafo. Trafo je aktuálně tichý, jako pěna. A přehraju tři, čtyři alba, a už je slyšet, potvora. Já jsem původně zvažoval, že ho dám úplně mimo. Jenže má další fousy, odbočky, a to je na pytel. Takže to bzučení , jak jsem to z vašich příspěvků pobral, je mechanická záležitost? Tohle jsem měl u jednoho kazeťáku, ale to je holt kazeťák, to mě tak nepálilo, neřešil jsem.
Trafo šroubky nemá.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Podle toho, jaký je to trafo a jak jsou přístupný sloupky - kdysi dávno jsem jedno utišil tak, že jsem do středního sloupku naklepal jeden další plech navíc, před tím jsem mu na straně, kterou jsem to cpal dovnitř, srazil hrany. Ztichlo dokonale. Ale samozřejmě nevím, co je to za trafo, jestli by to šlo i tady.
Pouhé zalakování plechů zvenku jsem zkoušel myslím dvakrát nebo třikrát, nikdy to nepomohlo.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Díky za tip, já už si to ne zrovna dokonale vybavuju, takže to budu muset odpojit, a rozebrat. A pak uvidím.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Něco jako 860?
http://bilder.hifi-forum.de/max/930906/telefunken-ts-860_907380.jpg

(upravil reeb 15. 11. 2021 20:28)

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Tady tyto levne cinske trafka jsou obvykle tiche smile Akorat pomerne dost vyzaruji..

Web

(upravil stiglitz 15. 11. 2021 20:43)

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

jardag69 - vypadá to podobně. Dost možná už se k tomu do Vánoc nedostanu, pořád teď něco mám.

(upravil jardag69 15. 11. 2021 21:20)

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

No, už jsem to  sikovkama z boku utahoval ten plech. V jiném zařízení. Sice je vystlaný silným papírem, ale asi se časem vymačká nebo co.
Kde je přepínání 110/220V? I těch 220 by dneska mohlo být málo, pokud by trafo mělo sycení na hraně.

Příspěvky [81 až 100 z 101]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£