Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 6)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 101]

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Mohl by jsem to vedení k vypínači motorku vést z opačné strany , ale po celém obvodu gramofonu. Myslíš, že by to mělo smysl i efekt, nebo by to ještě situaci zhoršilo ??????

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Smysl by to nemělo žádný, opravdu stačí jen tu signálovou trasu něčím odstínit - pokud to budeš dělat, měl by to být tvar uzavřené trubičky (tzn. tvořící závit nakrátko).

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Myslím, že brum nějakou trubičkou neodstíní, to už je lepší ty drátky zkroutit, zkrátit a vést co nejblíže sobě, aby nevznikala smyčka, do které se to naindukuje, odstínění tomu moc nepomůže.

(upravil scoop 29. 12. 2020 12:14)

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

220V musis vies po opacnej strane a skrutit zily signalovych kablov prenosky a plosak vyhod ako pisu. 220V nesmie vobec ist okolo signalovych kablov z prenosky. osobne by som nechal odpojeny aj PE kabel a vsetko kovove zemnil na skrutku zemnenia, aspon tak som to robil ja.
ratam, ze ten 220V kablik ide k vypinacu...toto iste som mal s DUALom...musel som uplne prerobit vedenie 220V kablov mimo ramienka...toto su nedokonalosti starych gramcov...

EDIT: ak mas moznost privodnych 220V daj na opacny kraj gramofonu...netvrdim, ze to mam dokonale, ale aj zemniacu skrutku som presuval mimo signalovych kablov, lebo mi utlmilo zvyskovy brum...vid foto:
https://i.postimg.cc/yDmXWZG5/IMG-0031.jpg

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Bobeš1 napsal:

Myslím, že brum nějakou trubičkou neodstíní, ....odstínění tomu moc nepomůže.

Blbost.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

To je tedy težký Fi-Fi smile
Zkus přehodit fázi a nulák na přívodu, nebo zjisti, jestli jde fáze na ten vypínač, to tam musí rušit el. polem ty nestíněný drátky od přenosky.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

scoop- Dobre urobené. Zkusím to. Zítra nebo pozítří bude výsledek. Zatím díky.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Zkroucení kablíků od přenosky stínění moc nepomůže, lepší přes to natáhnout stínění z koaxiálu a to na kostru, nebo na ty černý, stínění raménka.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Nějaký hustý stínění z koaxu by bylo ideální, jen aby tě nenapadlo tam dát tu tenounkou punčošku z pár drátků, kterou je omotaná ta stínící fólie na dielektriku!

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Dnes je zaujímavé doba. Na jednej strane tu máme celoplošné pokrytie internetom a streamovacie služby s takmer neobmedzeným výberom na jedno kliknutie a často s 24bit nahrávkami. Na druhej sa tu niekto serie s brumom gramofonu big_smile Aby potom mohol počúvať rovnakú digitálnu nahrávku ako ponúkajú tieto služby vydanú na analogovej platni so všetkými obmedzeniami analogu za šialené peniaze. Alebo aby mohol vytiahnuť obohrané 40 rokov staré platne.P retože tie novšie už mali záznam z digitálneho pásku... Aby sa mohol hrať na skutočného HiFistu ktorý vie čo je dobré a čo je pravá kvalita zvuku big_smile

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Mechaniku, je to trochu OT, stejně jako tvůj příspěvek, ale nezdá se ti, že se stavíš úplně stejně do role skutečného odborníka, který ví, co je dobré a pravá kvalita zvuku? big_smile A nezapomněl jsi, jak ty se "serieš" se svými budiči, buffery a topologiemi při hledání THD pod jednu miliontinu? big_smile
Žij a nech žít... wink

Omlouvám se tomkatka68 za OT, ale nedalo mi to... smile

Web

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

https://i.postimg.cc/0zrMFDhG/IMG-20201229-184813-3.jpg https://i.postimg.cc/m1bhwHQH/IMG-20201229-184827-4.jpg https://i.postimg.cc/CdYZYWWx/IMG-20201229-184937-6.jpg

Zdravím. Tak provedeny úpravy dle vašich rad a příspěvků.VIZ NÁHLEDY VÝŠE. Gramofon zcela bez brumu. REKLAMA NA TICHO!!!!! Super!!!! Síťový přívod jsem přemístil vlevo a vede kolem motoru na vývody pl. spoje. Vpravo jsem otočil mikrospínač motorku kontakty od signálové cesty a vodiče od něj jsem vedl po celém obvodu gramofonu, kolem motoru na plošný spoj. U signálové cesty tedy nejsou žádné vodiče napájení. Plošný spoj pro připojené signálových vodičů jsem zmenšil a umístil více k okraji gramofonu. Cinche jsem odstranil a použil původní káblík s cinchi. Signálové drátky z přenosky jse zkroutil k sobě a odstínil měděnou punčochou. Spojil jsem všechny země co tu byly a vyvedl jsem je ven černým káblíkem. VŠEM MOOC DĚKUJI.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Máš to pěkně udělané. Já jako známý puntíčkář bych si ještě kouskem tenkého plechu z Cu nebo z konzervy překryl tu DPS s propoji a připájel ho na ten zemní bod, nicméně fakticky to už asi není potřeba.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Super, uzivaj posluch smile

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Zdenek00- no taky jsem o tom uvažoval, ale zatím to není potřeba. Možná se časem k tomu dokopu a překryju to, ale teď už se mi do toho nechce po tolika rozborkách. Jinak ti dík za zájem. Toto je dobré fórum. Na dalších dvou takový zájem nebyl.

scoop - díky, dneska je drahá polovička do večera v práci , tak to osolím. Mám spoustu nenaposlouchyných desek(rock). A tobě tak dík za zájem. T

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

No mně šlo o to, že původně ta destička ležela na plechu a ten v podstatě tvořil závit nakrátko pro elmg. pole, stačilo by ji aspoň podložit kouskem plechu a uzemnit ho. Ale jak už jsem psal, možná to ani není potřeba.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

tomkatka68 sam som sa natrapil s DUAL kym som optimalne vyriesil vsetko a tahal som aj nove CARDAS kable s tienenim z ramienka, co som sa natrapil kedze ma snimatelny headshell a nejde len tak tu spojku vybrat...

Mna skor sokoval brum ked som kupil tento gramec:
https://www.bisaudio.sk/produkty/Prehra … tudioDeck_
Musel som odpojit PE vodic aby som odstranil brum, ale kedze je gramo v zaruke nerozoberam ho, dojde vsak aj k tomu...

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

scoop - vypadá to super. K tomu já se nikdy nedostanu. Možná někdy nějaký PRO-JECT na zkoušku. Já mám rád audiozařízení z 80-90 let a teď frčím na AKAI(před ním Kenwood) a jen zesík mám Renkforce HVA-8050 a nedám na něj dopustit.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

tomkatka68 - užívej poslech, to je to nejdůležitější smile Místo PRO-JECT gramce raději investuj do nějakého staršího kousku nebo zůstaň u AKAI, pokud funguje dobře. Víc je to o vložce a preampu, zesilovači a bednách. Všechny články řetězce hrají tak, jak hraje nejslabší z nich...

scoop - to, že se něco jmenuje STUDIO a stojí to hromadu peněz ještě neznamená, že je to nutně nejlepší. Někde se platí za značku, někde za design a někde za kvalitu. Dopředu to bývá těžké odhadnout sad

zdenek00 - ano, asi bych taky ten kousek cínovaného plechu vložil, neuškodil by a mohl by pomoct. Ale aspoň tomkatka68 ví, že pokud bude mít v budoucnu nějaký problém s brumem při změně v sestavě, ještě je nějaká možnost ke zlepšení.

Web

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

pzwak - dík. Dneska si to budu užívat. A jinak jsem kousek od tebe, z Bartovic!!!

Příspěvky [41 až 60 z 101]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£