Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 9)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Visaton Classic 200

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 9 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 163]

Re: Visaton Classic 200

ja k tomu mam vyskac Audax,zitra se kouknu jakej...:-)
na spodku mam 15´´ kiňák...slusna sestava...

Re: Visaton Classic 200

Stačí se domluvit a přijedu...snad to ten covid dovolí

Tak já vzal celou sadu i s výhybkou..umět aspoň sestavit výhybku,vzal bych ten AL130M,fakt to s ním líp vypadá.

Tu fázi jsem trochu vyřešil..bylo tam něco zapnutý a dělalo jí takhle hnusnou,pak už to vypadalo,jako fáze,které jsem viděl u ostatních beden,třeba i u těch URS.
Ale snad půl dne jsem se trápil se simulací výhybky pro AL200..vyzkoušel jsem všechny možný strmosti,s kompenzací i bez..vzorečky jsem počítal na kalkulačce a ani bohovi mi ta chárka nepadla pod dělící kmitočet.. s tim programem je něco špatně,bo i hodnoty počítané v tom programu pro propusti nedostali chárku na správné místo..pro ten basák by měla stačit dolní pásmová propust se strmostí 12dB /okt. Pilně jsem studoval dneska smile

Ten zvuk jsem popsal,jak jsem řekl o VMA,že mají nudnej suchej zvuk..všude vedle v pokojích,až vlastně na velkej pokoj,kde byli focal (utopia?), byl zvuk víc zábavnější,hudba mě bavila..nejvíc se mi líbilo v pokoji,kde hrály bedničky KEF a u toho věci od emotiva

(upravil marcin 26. 12. 2020 22:59)

Re: Visaton Classic 200

Visaton program nepoznám, každopádne vždy som z neho videl simulácie iba osových charakteristík a to je trochu málo.

Ak sa ti páčili KEF tak potom OK, to patrí k tomu lepšiemu z komerčných bední.

Podrobnosti môžeme dohodnúť cez správy/mailom. Bedne máš už hotové? Doniesť stačí jednu bedňu a repráky.

Re: Visaton Classic 200

Budem to sledovat ako to dopadne. Ta TI100 je hnusoba.

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Visaton Classic 200

Skrotiť sa dá všetko, ale bude to zložitejšia výhybka. Nižšia citlivosť to ešte viac komplikuje vzhľadom k zaťažiteľnosti.

Re: Visaton Classic 200

Stydím se,jak jsem hloupej..to už líp hrála hudba z mp3 na cd přes pochybnej cd přehrávač,zesilovač z bazaru za 300 a dělaný bedny s repro tesla,které měly na vejškáči kondenzátor.Dalo se to poslouchat hodiny a nebylo to natolik ukřičený.Takovejch peněz jsem mohl ušetřit ..
Takže pokud tomu správně rozumím..když pustím punk a bo nahrávku bez dynamiky (DR 6-7),pak nebude nahrávka ukřičená,ale plochá? Budu si moct pustit album Kabát - Corrida (DR4) na plný pecky aniž bych ohluchnul a nahrávka bude pouze jen plochá,středová?
Přijde mi to pak jako zvuk střeďáků,které člověk poslouchá v potravinách,když jde pro rohlíky.. 14 let slepé cesty,aneb všechno je jinak. big_smile

A proč to za těch 14 let nikdo,ani jeden jedinej člověk, nikde nenapsal? Člověk slyšel jen "správně nahrané věci jsou nádherné" , "vše se zklidnilo" a "musel jsem vyhodit spoustu CD,které se teď nedají poslouchat".Do toho ještě něco o loudness war..To pak jednoho sakra zmate.
Mám chuť bedny spálit a elektroniku zanést do sběrného dvora,koupit za dvojku bedýnky k pc,pod stůl kopnout "sub woofer" ,určitě by to bylo méně ukřičené a dala se na tom poslouchat jakákoli hudba i nahlas...

Na bedny Visaton poslouchám už rok.
Výhybku budu potom muset zničit,abych jí vůbec vyndal.Neprotáhne se dírou pro AL200

Tak líbil se mi zvuk KEF..Já to moc popisovat neumim,všude to hrálo velmi podobně(o VMA nemluvim,ty byly právě ploché,nudné),ale přišel jsem do pokoje,kde měli KEF, bylo tam spoustu lidí,stál jsem vzadu vedle těch židlí,na obrazovce byla nějaká ženská, začala zpívat a já měl okamžitě husí kůži po celým těle a úsměv na tváři..

(upravil marcin 27. 12. 2020 22:02)

Re: Visaton Classic 200

Počúvať nahrávky s DR pod 6dB pri vyššej hlasitosti je vždy po čase unavujúce, to nezachránia žiadne bedne.
Výkonovú charakteristiku klopím v pásme 300Hz - 10kHz minimálne o 6dB v závislosti od toho, aký má basák prenos v bedni pod 300Hz.
Takto ladená bedňa nie je potom ukričaná. Samozrejme tá výkonová charakteristika musí byť vyrovnaná.

Tu je príklad lowcost bedne, upgrade ktorý práve robím (zmena na výškach, nová výhybka, zmena ladenia BR):
basák na boku bedne: Conrad DS-080i
stred: Beyma 5MP60N
výška: Peerless OC25SC65-04 + WG148R
https://i.postimg.cc/0KNzX60m/v3-Six-pack.png

Edit: jak si tam ú výhybku dostal, keď nejde vybrať cez otvor basáku?

(upravil mechanik 27. 12. 2020 22:13)

Re: Visaton Classic 200

Unavujúce môže byť ale bedna by nemala nejako zjavne tahať za uši. Tam je niečo zle a ja myslím že aj elektronika. Ak je použité DPA222 speed s jefetmi na vstupe zameral by som sa na kvalitnejší DAC. Taká ESI julia má tiež hnusne studený a neprirodzený zvuk. Nemá to ktovie ako dobre urobené napájanie... Keď som ju používal tak som si tiež myslel že niektoré nahrávky sú nepočuvatelne zlé...

marcin, tiež by ma zaujímalo. Čo používaš ako zosilňovač a DAC k tým pasívnym reprobedniam kde sklápaš charakteristiku?

Re: Visaton Classic 200

nahrávky s DR pod 6dB pri vyššej hlasitosti...sa podľa môjho názoru nedajú dlhšie počúvať ani pri pomerne malej, ak si človek zvykol na kvalitu. smile

Re: Visaton Classic 200

marcin napsal:

..
Výkonovú charakteristiku klopím v pásme 300Hz - 10kHz minimálne o 6dB v závislosti od toho, aký má basák prenos v bedni pod 300Hz.

Rozepsal bys, jak ladíš podle basáku? Na tohle téma je málo informací a přitom je to zásadní, to jsou rozdíly v několika dB, ne honění nesmlyslů jako DAC.

Re: Visaton Classic 200

Vypadá že si budeme rozumět,bedny od tebe budou laděné,aby to mělo (nevim,jak to přesně popsat..zvuky jako v basech,zvuky obklopený basama) "basovej charakter" ?

Ten AL200 s TI100 se klidně může dělit někde nad 200hz a nahoře asi okolo 1500hz - 2000hz co jsem tak koukal mým amatérským okem 

https://img40.rajce.idnes.cz/d4003/17/17107/17107630_05d19bb808b38ebae90aaec47c37477c/images/20200123_172018.jpg?ver=0

DPA 222 jsem neslyšel,ani rychlou,ani pomalou..mam 330MkIV se kterou jsem nahradil rychlou 223.

Julinu jsem měl před hodně dlouho a před ní ještě asus xonar essence. Asus měla pěknej "teplej" zvuk,to ano,měl jsem tam jiný operáky. AD 797 ?

Před týden jsem tady poslouchal DAC s lampama na výstupu..Atmosféru a zvuky to mělo fakt pěkný,oproti DAC 1 NG tomu chyběly detaily na výškách a celkově výšky byly o dost méně.Jako když bych zapnul 223 místo 330(DAC 1 NG).Dokázal bych si to tady dost dobře představit,kdyby to mělo více detailů na výškách. Byl to ale jen základní typ na půjčení,tak určitě více potuněný to musí hrát vážně skvěle. Tímto ještě jednou děkuji za půjčení Mirku smile 

Ty nahrávky s DR 6 a míň to už bylo přehnaný,takových moc neni wink šlo mi o opravdu zničený nahrávky,jako třeba ten Kabát.Škoda jich,v autě si je rád  poslechnu v radiu.

(upravil mechanik 28. 12. 2020 1:10)

Re: Visaton Classic 200

Asus xonar essence ST/STX/STX2 je lepšia na počúvanie rozhodne než ESI julia. Myslím že AD797 sú single a tam pasujú dualy. Mohol si tam mať LM4562 alebo LM49720. LM6172 tam neboli tušim stabilné.

Podla mna ak kričí stredák tak sklopená charakteristika nepomôže. Potom možno kričať nebude ale tiež ubudne dosť výšok ktorých je možno akurát.

Ten stredák má malú kmitačku, plochu aj výchylku. Ja by som ho na 200Hz určite nedelil. Naopak skúsil by som to trochu vyššie než originál. Deličku stredák a výškač z 2,5kHz možno skúsiť zase trochu nižšie.

Re: Visaton Classic 200

LM49720 to byly.Pak nějaký kondíky jsem v měnil..ale kde jsem měl potom ty ADčka? big_smile

TI100 je teď vlastně přetíženej,proto tak křičí? Proč se vůbec dělá takovej šmejd?Bo je určen spíš do 4 pásma,kde má pod sebou další dvě pásma?

Výšky mohou být klidně i menší.Spíš bych raději,aby basy byly dominantní.Samozřejmě bez hučení a dunění hlasů a nástrojů..Jak se říká "basů není nikdy dost"  smile   Ostatní pásma mohou být v pozadí..dobře čitelná,bez ztráty detailů,ale v pozadí

(upravil mechanik 28. 12. 2020 18:46)

Re: Visaton Classic 200

Ten AL200 nie je na nejake úžasné basy. Vidieť to z TS parametrov. Mal si ísť aspon do TIW200 má tažšiu membránu a nižšiu citlivosť. Aj to je 20 rokov starý model a zle funguje v malom objeme. Dobre sa dá vybrať v produktoch sb acoustics alebo drahší wavecore.

V pasive zázraky nejde čakať. Skôr než ten basák donútiš hrať nízke mäkké basy tak bude práve hučať od 50Hz vyššie. Sklopenie charakteristiky skôr pridá basy celkovo ale charakter zostane ten čo majú...

EDIT: to sklopenie charakteristiky si môžeš vyskúšať cez foobar 2000 ak používaš pre prehrávanie PC.

(upravil pslava 28. 12. 2020 21:09)

Re: Visaton Classic 200

:DD TIW200 tam mám já a kdybych věděl jaká s tím bude patálie, tak bych do toho nešel, tenkrát jsem o tom věděl houbelec a předělávat už to nebudu big_smile  Vyhybku jsem upravoval asi čtyřikrát, ta na fotce je nějaký pokus staršího data.
https://pslava.rajce.idnes.cz/visaton_classic_2010/

(upravil 1watt 28. 12. 2020 22:57)

Re: Visaton Classic 200

Pokud je to hodně o té hmotnosti,pak jsem našel jeden,kterej by vyhovoval..Hliníkovej Dayton Audio RS225-8 má 35,8 gramu smile) není ani drahej,koš má pěknej,magnet taky,Qts taky (já mam tak co mluvit co je pěkný big_smile ) Jsou k němu i rovnou středy Dayton Audio RS125-8 (musel bych zvětšit díru v bedně asi o 2mm)...na part-express jsou soubory do VituixCAD.To bych si mohl zkusit to splácat do sebe a aspoň se trošku něco naučit..No a vejškáč by se snad ani kupovat nemusel.

(upravil dhaman 28. 12. 2020 21:51)

Re: Visaton Classic 200

jj asi tak. Doba pokrocila a tym, ze je dostupne meranie reprosustav v domacich podmienkach. Uz si vie kutil postaveny kit overit a nie len slepo verit a pride sa na to ze tie ich krasne rovne grafy nie su az take rovne smile

OB 4 pasmo aktiv 15" H frame ala Linkwitz | rpi4 moode + CamillaDSP | ESI GIGAPort eX | 4x HYPA10 (pasiv KEF LS50 meta | CW DAC1 | HYPA17)

Re: Visaton Classic 200

V jakém programu měříte DR?

Re: Visaton Classic 200

Ve FOOBARu..musíš si do něj stáhnout Dynamic range meter

(upravil marcin 29. 12. 2020 17:39)

Re: Visaton Classic 200

@mechanik: teraz neviem či sa pýtaš na nejaké konkrétne bedne, ale charakteristiku sklápam vždy bez ohľadu na to, na čo budú bedne pripojené. A ako som písal tá charakteristika musí byť zároveň aj vyrovnaná! Ono potom dobre vyjde aj charakteristika listening window, ktorá v podstate zodpovadá charke v uhle 20-30°. To ako vyjde osová charakteristika ma nezaujíma.

@xor: zohľadnením basáku som mal na mysli to, aby celková výkonová charakteristika (v celom prenášanom pásme reprosústavy) bola sklopená o cca 9-10dB. Pri basákoch, ktoré nezahrajú v plnej sile pásmo 40-60Hz, je na ucho príjemnejšie ten sklon v pásme 300-10kHz zvoliť o niečo viac ako 6dB, povedzme 8dB. Tiež závisí či ten basák/stredobas má pri konkrétnom ladení nejaké prevýšenie v pásme 60-150Hz (prejav TS parametrov, stojaté vlnenie) a či je to nejako kompenzované, alebo nie. Ten väčší sklon zvoliť iba v prípade, že tam prevýšenie nie je výrazné.

@1watt: ohľadom delenia TI100 nedelil by som ho nižšie ako 400Hz. Hore podľa toho, ako sa ho podarí skrotiť a ako bude vychádzať naviazanie na výškač.

Příspěvky [41 až 60 z 163]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 ... 9 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Visaton Classic 200

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£