Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 6)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 101]

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Zatím jsem na nic nepřišel. Vše jsem proměřil ohmmetrem a je to ok. Všechna vedení jsem dal k sobě aby nebyly smyčky a opět jsem to zapojil. Nic se nezměnilo. Brumí to stéle stejně. Pak jsem odpojil PE vodič a zase to je stejné. Vyměnil jsem kondenzátor v obvodu motoru a zase stejné. Vyjmul jsem přenosku a zase stejné. Už tomu přestávám rozmět. U minulých gramofonu UNITRA a tesla NC-420  jsem to měl uděláno úplně stejně a bez problému. Vyfotím to a dám tady fotky i s popisem. JEDINÁ SITUACE KDY BRUM ZMIZÍ JE KDYŽ PŘEPÍNAĆ NA ZESILOVAČI DÁM Z POLOHY MM na MC!!!

(upravil scoop 28. 12. 2020 9:10)

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Skusal si aj vyskratovat na zosilnovaci vstupne cinche ? Ci nebude problem v preampe zosilnovaca mimo gramofonu ?
Este skus odpojit gramo  uplne z elektriky a tak vyskusat.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

A jakou máš přenosku MM nebo MC?

(upravil tomkatka68 28. 12. 2020 9:21)

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Přenosku mám MM!!

for SCOOP - Jak vyzkratovat vstupní cinche??? Co by to mělo dělat????  Když odpojím gramo z elektriky, tak brum zmizí!!!!!  JIný gramofon hraje bez chyby!!!!

Víte o někom z Moravskoslezského kraje kdo je machr na gramofony a podíval se mi na to??????

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Prepac, az teraz som precital tvoju prvu spravu kde to popisujes.
Idealne asi bude odfotit vnutro gramofonu a vidiet ako je uchyteny motor a ako su vedene kable vnutri.
Riesil som problem s gramom podobneho razu ako ty s brumom a 220v motor je nestastie.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Takže při zvýšení citlivosti vstupu brum zmizí? To je divné. Ale taky se mění vstupní odpor zesilovače - tam bude zakopaný pes.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

skusit ak mas po ruke este inu prenosku...

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Bobeš 1 - tak na co se zaměřit??? Myslíš, že je problém v tom zesilovači i když na něm jiné gramofony hrají bez brumu??? Zkoušel jsem gramofon zapojit i přes externí předzesilovač do jiných vstupů a pořád to stejné, z čehož jsem usoudil, že pes je zakopaný v tom gramofonu. No už fakt nevím!!

(upravil scoop 28. 12. 2020 10:38)

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

na akai som na webe nasiel pripady brumu ako mas ty a prvy sa tykal kondicie prenosky a druhy sa tykal kontaktov ramienka v spoji s headshellom...tam by som hladal chybu....s kablami si vyskusal skoro vsetko ako pises...skusil by som na tvojom mieste aj inu prenosku.

Este posledna vec: odpoj uplne PE a nikde nepises ci su kovove sasi gramofonu spojene s uzemnovacim kolikom , ktory prepajas so zosilnovacom, ak nie skus to prepojit.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Byly tu návody, co je špatně propojené, to jsi rozpojil ?

(upravil stiglitz 28. 12. 2020 18:45)

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Zkus jiný signálový kabely! Aspoň to zkus! Myslím Cinch.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

https://i.postimg.cc/1n769GLr/IMG-20201228-191450-5.jpg https://i.postimg.cc/62pnJj1Q/IMG-20201228-191432-2.jpg

Zdravím. Tak se nějak podařilo vložit náhledy obrázku. Po kliknutí se zvětší. A teď prosím do mně, co mám všechno špatně. Jo včera jsem měřil odpor na cinch a je to 433 ohm.  Přenoska Audiotechnica AT-3600L. Taky jsem rozebral celé ramínko a kontroloval uzemnění. Vše OK.  Za všechny rady budu velmi vděčný. Nebo obrázky jak to máte vy. Díky. Tom

JO. Dva tenké černé drátky je zem ramínka a silný černý drát je zem vyvedená ven z gramofonu na zemnící šroubek zesilovače. Není propojeno s vodičem PE!!!!!!!!!!

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Předpokládám, že vedle těch nestíněných kablíků z ramínka je silový přívod. Optimální řešení!

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Zdenek 00 _ No máš pravdu. Taky jak jsem na to čuměl, když jsem sem ty obrázky vlepil jsem si uvedomil, že jsem de....... !!! Dík

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

230V hned vedle nestiněného výstupu z přenosky...sila

Web

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Na co je tam ten plošnej spoj?

Na co je tam ten plošnej spoj? Není mně jasné, jak to mohlo přes ten minisystém hrát bez brumu - asi se to odečetlo?

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Na ten plošný spoj vedly drátky z ramínka a z druhé strany plošného spoje vedl rca s cinchy káblík ven z gramce.
Dobrá, jsemm Vůl s velkým V a dnes to dám vše do pořádku a děkuji.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Pokud to chceš mermomocí takhle, ty kablíky z ramínka by měly být v nějaké kovové trubičce nebo síťce, sahající co nejblíž k trubce ložiska přenosky a co nejblíž k cinchům. Odstínit nějakou naohýbanou Cu fólii (uzavřený spájený tvar) i živé konce cinchů a s trubičkou spojit. Toto stínění pak spojit s vývodem stínění ramínka. Pak už můžeš experimentovat s vzájemným propojováním zemí, kdy bude nejnižší zbytkový brum.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Tak to vrátím do původního stavu bez cinchů s vyvedeným káblíkem a silový přívod umístím jinde pokud to konstrukce gramofonu umožní. experimentovat se mi moc nechce. Drátky z ramínka odstíním nějkou punčochou co najdu a uvidí se. Zítra se ozvu jak to dopadlo.

Re: Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Udělej to pořádně, kousek od těch signálových tras je i vedení k vypínači motorku, sice je kroucené ale stoprocentní záruka to není.

Příspěvky [21 až 40 z 101]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Nesnesitelný a neodstranitelný brum gramofonu

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£