Téma: SHOW PSA 3600

Zravim chlapi.
Nejde mi ted bohuzel diakritika, tak se omluvam.
Mel bych dotaz nejen asi k tomuto zesilovaci.
Pokud jede zesilovac naprazdno a bez zateze, nemel by asi moc topit. Tedy spis vubec pokud vim. Tomuto se po par minutach rozjede ventilator na plny otacky a vzduch je mozna na 40 stupnich.  V cem je tedy problem? Spatne nastaveny klidovy proud? Nebo by to mohlo byt i necim jinym?
I jako amaterovi se mi to totiz nejak nezda. Podle me to neni standardni.
Za pripadny nazor dekuji
Tom

(upravil Otas 24. 12. 2020 12:55)

Re: SHOW PSA 3600

Nedávno jsme to tu řešili u nějakého Crowna.
Je dobré si zkusit ověřit spotřebu zesilovače jako celku, měl by se vejít do cca 40 W (já jsem u svých QSC PLX2 1804 naměřil mezi 25 až 28 W). Měl by tudíž lehce zahřívat chladiče. Důvodů vyšší spotřeby může být více, ale klidový proud bych skutečně dával na první místo toho, co ověřit.
Je pravda, že bych u tohoto zesu (2*300W/4) očekával, že bude ještě ve třídě AB (nikoliv už v H), což může klidovou spotřebu mírně navýšit.
U levnějších zesilovačů může být i problém s odstupňovanou funkcí ventilátoru. Pokud má ventilátor jako klidový základ pomalý chod (jak doufám), zkontroloval bych čistotu filtrů (jsou-li tam nějaké) a čistotu chladicích ploch.

Re: SHOW PSA 3600

Ahoj. Diky. Spotrebu asi nezjistim, ale dovezu to znamemu aby mrknul na ten klidak.
Mam totiz jeste druhy takovy, jen silnejsi PSA 31500 a ten se takhle nehreje. Proto mi to prijde divny. Ten je taky H trida?
Jinak uvnitr je to cisty a vetrak ma promenlivou rychlost. Po zapnuti je to potichy a treba po dvaceti minutach uz huci jak trouba.

(upravil Otas 24. 12. 2020 16:46)

Re: SHOW PSA 3600

Já si myslím, že PSA 31500 je v H třídě (a ta PSA3600 v AB).
Ono uchladit přes kilowattu ztrátového výkonu (2500 W výkon v můstku do 4 ohmů) není v 2U snadné, chladič chce svůj prostor.
Proto je ve třídě H snížené napájecí napětí (kdy je ztrátový výkon nižší), které se až s vyšším požadovaným výkonem přepne na vyšší.
Nicméně stejně bych nečekal, že se PSA3600 bude hřát významně více, chce to prověřit.

Re: SHOW PSA 3600

Neřeš problémy místo konstruktéra ... smile

Re: SHOW PSA 3600

Otas ted se v tom trosku ztracim.  Kterej je tedy AB a kterej H trida.
Uchladit to v tunelu se dvema vetrakama by myslim nemel byt moc problem. Jsou i daleko silnejsi zesilovace preci. Ten 3600 ma jen jeden vetrak vzadu. Mohu tam pridat i druhy dopredu, o tom zadna, ale tady mi jde o to,  ze ta teplota by tak jako tak nemela takhle vystoupat. Mohu to jeste vyzkouset za provozu se zatezi.

kazzatel : ja predpokladam, ze konstrukcne je to spravne, ale co kdyz se v tom nejakej imbecil vrtal a ne/umyslne si hral i s klidovym proudem? Nemohl bys k tomu rict neco konkretnejsiho prosim?

Re: SHOW PSA 3600

To je sice možný, ale ne jediný...hřát to bude i tehdy, když bude interně něco kmitat ( někde hodně vysoko )...obojí jde bez problému změřit klidovým odběrem ze sítě a kontrolou škopkem...

(upravil Thomas 24. 12. 2020 20:29)

Re: SHOW PSA 3600

Kazzatel: Diky. Ten clovek osciloskop ma, tak to necham proverit.
Ja na to znalosti nemam.

Re: SHOW PSA 3600

Já děkuji za nápovědu.
Problém vyřešen. Byl to opravdu klidový proud. Jeden kanál kolem 5 mV? Druhý kolem 15, 16 mV. Nevím jak to má být nastaveno správně, ale snad ví co dělá.
Topit to ale přestalo a větrák už nehučí jak blázen.