Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zamena repro ve Vecteur seconde

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Zamena repro ve Vecteur seconde

Ahoj, tak jsem zjistil, že moje basove repro s tzv plastovou membranou doslouzily, tudiž přemýšlím čím je nahradit, jsou 8 ohmové a typ AM130 Z2, resp. prumer 118 mm, venkovni 136mm. Poradite co vybrat, čím je nahradit ? Děkujpi.

Re: Zamena repro ve Vecteur seconde

http://www.loudspeakerdatabase.com/sear … ze_in_7.0.
vybrat se toho dá hodně.
Vzhledem k tomu , že je to francouz a docela mi  to připoíná Audax, zkusil bych se podívat přednostně na něco z jejich sortimentu. Pokud budeš něco dělat ,rozhodně.. vyměnit v obou bednách, bud system pokus omyl nebo změřit a upravit vyhybku. Nějakej Audax se dá sehnat na hifionline.

Re: Zamena repro ve Vecteur seconde

pavelst: Dobré stránky! Dík

Ano, vypadá to na Audax i podle značení. Zkusil bych něco takového:
https://www.google.com/search?q=Audax+H … CZ921CZ922

(upravil gom556 23. 12. 2020 14:34)

Re: Zamena repro ve Vecteur seconde

Myslím že jsou tam Audax - hm130z4, dvojcívkové, ovšem byly určitě konstruktérem Leedh, Vecteur  Gillesem Milotem nějakým způsobem modifikované... . Minimálně středový nástavec je jinak pojatý. Známý to u svých Seconde měnil a hraje to stále velmi dobře.

https://www.toutlehautparleur.com/catal … gory/1416/

Re: Zamena repro ve Vecteur seconde

Děkuji Všem za příspěvky, jde o Audax a přemýšlel jsem o Visaton, super je ta selekce, ale nakonec poslední odkaz je přímo na stránky, co hledám originální a nové Audax, protože miluji jejich zvuk, jdu znovu do nich a navíc není třeba nic měnit, jen zaměnit:-). Děkuju moc.

(upravil dawsoo 31. 8. 2021 14:42)

Re: Zamena repro ve Vecteur seconde

Zdravím,o vecteurech leccos vím měl jsem je také.
Středobasy byly hybridy mezi středovým HM130Z0 (lehká aerogel membrána a závěs) a HM130Z4 z kterého byl použit former s dvěmi cívkami zapojenými paralelně a magnetický systém (Fs to mělo venku kolem 50Hz). Origo díl je pro vecteury byl značen jako HM130Z2. Takže nahradit ho nebude snadné bezezměny vyhýbky ,právě jejich charakteristický zvuk byl dán zejména tím středobasem a sériovým filtrem (dva kondenzátory a jedna cívka s velmi názkým Rdc) s výčkou AW010E1 s modifikovaným faceplate dělička 10mm výškáče byla velmi vysoko až kolem 5-6kHz.Prostá výměna za MH130Z4 je znouzecnost,která sice fungovat bude,ale zvuk ztratí zcela na své lehkosti a střední pásmo je pak jiné a hodně utopené.

Pár jsem jich opravoval a jedinné co by šlo udělat je použít klasický HM130Z12 (8R)  a udělat novou vyhýbku adaptovanou na jinou impedanci a parametry náhrady,jiná cesta k zachování původního charakteru bohužel asi není.

Není co dodávat...

Re: Zamena repro ve Vecteur seconde

Zdravím. Takže ak v mojich 30 ročných Vecteur Seconde mám stredobas s označením HM130Z4, tak od súčasne predávaných HM130Z4 sa líšia membránou a závesom, ktoré sú z HM130Z0? , alebo to platí len pre originál HM130Z2?.Inač napísané, sú pôvodné a súčasné HM 130Z4 identické pre výmenu?

(upravil dawsoo 22. 9. 2021 22:08)

Re: Zamena repro ve Vecteur seconde

Pokud je tam originál tento tak ano jde vyměnit 1:1 je stejný . V první verzi bylo osazení MH130Z2 + AW010E1 ve speciálním faceplate,pak byl možný další  model mkII s HM130Z4 a výškou TM025F1, což ale byla zvukově i vyhýbkou o dost jiná bedna. Zda byl ještě i nějaký hybrid mezi tím to bohužel nevím smile psal jsem jen o tom že HM130Z2 nelze nahradit HM130Z4 neb to jsou dost odlišné reproduktory ačkoliv vypadají hodně podobně.

Ta Z2 měla membránu a závěs ze Z0 ale zbytek ze Z4,byl to hybrid pro vecteur premiere a seconde první edice = takže vyšší citlivost,jiný průběh i vlastní rezonanci a TS parametry,vizualně na první pohled měla místo nábojového phase plugu ploché zakončení pólového nástavce.

Není co dodávat...

Re: Zamena repro ve Vecteur seconde

Na základe uvedeného som majiteľ asi " nejakého " hybridu s pôvodným osadením HM130Z4 a výškami AW010B1 s modrou bodkou na membráne. Výšky boli nahradené AW010E1, keďže o B1 som nenašiel ani zmienku . Pred polrokom som menil aj stredobas HM130Z4 , vizuálne jediná zmena oproti originálu  - nemal magnet na čierno.  Posluchom a prepísknutím sa po rozohrani zostava oproti originálu nelíši.  Je evidentné, že u Vecteur sa dosť experimentovalo...

(upravil dawsoo 22. 9. 2021 22:08)

Re: Zamena repro ve Vecteur seconde

No to asi jo,bude to zřejmě nějaký přechodný model a bude mít i jiný filtr, neb jsem měl verzi 1 a zkoušel jsem vyměnit ten středobas Z2 za Z4 a hrálo to opravdu dost mizerně...

u vyšších modelů Vecteur Tierce a řady Leedh Flirt, Psyche,Ica a Nazca změny prý žádné nebyly.

Není co dodávat...

Re: Zamena repro ve Vecteur seconde

Celkom by ma zaujímal rozdiel vo výhybkách oboch variant Seconde. Aj mojom prípade ,aj čo sa mi podarilo dopátrať v jednej variante Premiere, boli výhybky rovnaké, napriek rozdielnym reproduktorom s hodnotami 0,25,  6,8 a 4,7 ,ale doladené sériovym odporom na prepólovaný vyškáč.

(upravil dawsoo 23. 9. 2021 10:34)

Re: Zamena repro ve Vecteur seconde

V mých byly hodnoty 0,30mH masivním drátem cca 1,4-1,6 a stejné kondenzátory,sériový typ filtru. Viděl jsem i stejně osazenou variantu s 0,28mH. kondy stejné 4.7 a 6.8uF značky SCR (solen) na 400/600V. Měl jsem jedny z prvních v čr v dražší světlé verzi kupoval jsem je u Slance na žižkově v dýze s nízkým výr číslem (většina lidí kupovala tmavou levnější variantu). Vzpomínám na ně dodnes,měly velmi příjemný projev výborné střední pásmo a byly to mé první a jedinné highend bedničky koupené nové za plnou cenu cca rok 1995-6.

Není co dodávat...

Re: Zamena repro ve Vecteur seconde

Mám tmavú variantu . Otázka je, že pri výhybke s cievkou 0,30 hrali po výmene Z2 za Z4 Vecteur dosť mizerne uvažujem, či s cievkou 0,25 s rovnakými kondíkmi  a Z4 môže byť vo zvuku  výrazný posun?

Re: Zamena repro ve Vecteur seconde

obávám se že ne ,už jen optimální ladění BR bude výrazně jiné u těch dvou repro.

Není co dodávat...

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Zamena repro ve Vecteur seconde

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£