Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Z flacu v PC si porobíš výbery - ak nepočúvaš cielene celé CD, prípadne si rýchlo pustíš práve to, na čo máš náladu.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Já teď vše pouštím z PC. Ale těch CDček je mi líto. Tak přemýšlím že je nějak využiju. Ale stejně to asi skončí na hadru..

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

for stiglitz :
Je jasné že grabování 24 bit výslednou nahrávku na CD neovlivní (převodem na 16 bit CD formát se vyšší rozlišení 24 bit záznamu znehodnotí nebo sníží zpět na 16 bit). Nebo si myslíš že mp.3 z 24 bit nahrávky bude hrát lépe než z 16 bit? Proto je za B správně, vypadá to lépe a čím víc pruhů tím víc adidas. Jiná věc je DR. Staré nahrávky mají okolo 11-13 a supr remaster, 24 bit a nevím co všechno, max 6-7 a to je na dynamice nahrávky sakra znát ( ve prospěch starých CD ). Některé takto upravené nahrávky se nedají na trochu lepší aparatuře poslouchat. Nejhorší na tom je to že takto zmršené se dnes nabízejí i nová alba a to i v HI-RES.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Na porovnání DR starého a nového masteringu doporučuji CD Dire Straits - Brothers in Arms v původním vydání a jeho 20th Anniversary Edition (vyšlo i na SACD a 24bit 48kHz DVD-Audio). Tam je ten rozdíl obrovský - původní nahrávka z roku 1985 má průměrný DR 13 a maximum 20, remastering v 20th Anniversary Edition má průměrný DR 6 a maximum 11. Velký DR je na kuchyňském rádiu nebo mobilu neposlouchatelný, proto to jeho snižování. Mládež jakožto hlavní konzument neposlouchá hudbu v křesle v obýváku ze sloupových beden.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Zaregistruj se na nějaké forum,a postahuj SACD je tam toho celkem dost,sice starší věci ,ale kvalita úplně někde jinde,přehraješ to přes foobar.

(upravil stiglitz 15. 12. 2020 17:30)

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Hippo007: Jedna k zamyšlení: Mládež poslouchá Knopflera? ne, dobrý, to byl žert. Já jsem si DS, Brothers... koupil v osmdesátém sedmém, když to vydal v licenci Opus, který se na přebalu chlubil nálepkou Digital Recording, nebo něco podobného musel bych to vylovit... A pak takhle označená vyšla taky Tublatanka, a Titanic, z toho, co mám doma.

(upravil Benazi 15. 12. 2020 19:11)

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Co tak obměnit aparátek.Zaměřit se na BD audio, zatím vydal jen Neil Young (vydává stále i DVD-A a HDCD, v tom formátu se už dají sehnat koncerty
klasika i lehčí žánry.

(upravil TheLastUnicorn 15. 12. 2020 22:09)

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Bratr mi podaroval Denon DCD1500-II a Marantz CD-67, které už nějaký ten rok nepoužívá. Tak jsem je zapojil, poslechl, srovnal to se zvukárnou, co mám v multimediálním centru a...poškrabal se za uchem a strčil ty vykopávky do skříně. big_smile

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Pokud nemáš kvalitní nahrávku tak multak tě nezachrání. Je to zřejmě pan co by multak nechtěl, nekdo chce fyzicky strčit placku do klasického přístroje.

(upravil mechanik 16. 12. 2020 21:38)

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Denon DCD-2560 a mnohé iné. SONY ES... Boli to krásne mašiny ale už majú cez 30 rokov. Mnohé veci sa v tej dobe robili kvalitne. Pekné robustné mechaniky. Tie dnešné PC mechaniky sú hnus. Tie TOP modely mali aj kvalitné prevodníky, často dva v mono režime. Ale mnoho vecí sa dnes robí lepšie, SMD, jitter, regulátory... Z dnešného pohladu je to len iný kompromis. Harman kardon HD970 je presne ten plastový skaredý hnus. Ale je moderne a na svoju cenovú kategoriu velmi slušne urobený a radšej by som počúval cez neho. Neuveritelné že stál necelých 400e. Ak dobre pozerám. Občas je aj lacná vec urobená dobre. Asi šetrili na dizajne a materialoch. No a dnes je lepšie voliť nejaky kvalitný DAC čo bude mať vo výbave viac rôznych stupov. Už asi pred 10 rokmi som prekúpený SONY esprit vymenil za ESI juliu a hrala lepšie...

Konečne už ludia začali chápať že aj iné zdroje ako disk môžu hrať dobre. Za tých 10 rokov uplne zmizli predsudky voči audiu cez PC. Mne to bolo pred 2010 tiež pre smiech. Nakoniec sme najväčšou brzdou pokroku my sami. Ja si myslím že do 10 rokov bude na trhu drahšieho audia a high end tak 50% Dčok a až ich budete počuť rozhodne nebudú hrať zle... Je to už poznať kam to smeruje keď sa porozprávate s ludmi z HiFi študií.

EDIT: pardon HD990 som myslel

(upravil Benazi 15. 12. 2020 23:18)

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Někdo nepochopil podstatu sporu, zde nešlo o nic jiného než o rozdílné stroje v ceně technics 277 za 320 DM nebo denon 1290 za 800 DM.Případně zakoupit přijatelný přístroj co Sacd umí. Pokud nezaznamenal rozdíl, pak je otázka co za médium tam dal. Posun byl ve volbě CD versus Sacd. Pokud má kvalitní počítač tam to přehraje přes foobar,to je zas jiné téma.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

dolly j napsal:

... Jiná věc je DR. Staré nahrávky mají okolo 11-13 a supr remaster, 24 bit a nevím co všechno, max 6-7 a to je na dynamice nahrávky sakra znát ( ve prospěch starých CD ). Některé takto upravené nahrávky se nedají na trochu lepší aparatuře poslouchat. Nejhorší na tom je to že takto zmršené se dnes nabízejí i nová alba a to i v HI-RES.

Ja nedavno kritizoval znameho, ze digitalizuje stary LP z 80 let. Ale kdyz mi pak ukazal ty vysledny zaznamy a porovnal je s tim co ma z CD, tak jsem pochopil proc. Je to vsechno o DR a dnesnich remasterech zprznenych kompresi a normalizaci, aby to v radiu nezaniklo. Bohuzel je smutny, ze i LP z ty doby po protazeni AD prevodnikem je lepsi, nez CD remaster, ktery ma "papirove" mit mnohem lepsi parametry.
Mozna to zbytecne sampluje 24bitama, protoze na dynamiku LP mu 16 bitu bohate staci. Ale to je zas trochu jiny tema.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

K otazke ci sa oplati drzat doma CD prehravac ked tu mame PC a streamery...mzslim, ze oplati...netreba investovat tisice a desattisice ak nemas doma japonske alebo prve vydania CD.
Za rozumnu cenu podla mojej skusenosti by som siel do Harman Kardon HD990...vselijake reci sa siria o kazovych mechanikach, nepotvrdene keci...velmi sa mi pacil zvuk Pioneer PD-30A  , pozor nie noveho AE nepodarku. Hralo na tom velmi solidne aj SACD...zatial to naj co som mal moznost vlastnit bola Yamaha CD-S1000...zazracny stroj ked ho kupis za dobru cenu. Ja som ho zohnal za 500€ a musel som menit mikrospinace v mechanike, ale zvukovy zazitok v tej triede z aktualnych strojov neskutocny. Nevyhoda je snad iba pomala mechanika a absencia stand by rezimu...stastni to ludia co nakupili poctive masiny z 80 a 90 rokov...

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

A co takhle streamer postaveny na Rasperry a kvalitni soucasna CD mechanika?K tomu slusny DAC a hotovo...streamer s moznosti prehravat disky...

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

kudlibabka: Nějaký typ na kvalitní současnou CD mechaniku?

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

big_smile big_smile big_smile

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

To ještě někdo vyrábí? Podle mě se dají koupit už jenom platovo plíškový mechaniky do PC, nejčastěj ve slim provedení, kde k solidnímu mechanickýmu provedení chybí hodně moc.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Tak. Byl jsem v kontaktu s někým z Aukra, který nabízel tohle.
https://www.electronic-star.cz/HiFi-a-T … Cerna.html
Vyhnout se tomu? On tvrdil, že to překvapivě ujde.
Já jsem tedy nahlodaný investovat do něčeho dražšího, a doufám lepšího. Něco staršího jsem koupil na S bazaru, a laser je v loji, asi po půl roce. Už nechci střepy, ale novej kus.

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

AUNA...
Nebude lepšie ripnúť CD do FLAC?

(upravil stiglitz 25. 2. 2021 22:17)

Re: Je vůbec slyšitelný rozdíl mezi CD přehrávači?

Ne. Mám tu sbírku, mám ve zvyku si k tomu sednout, listovat bookletem, jsou to originály. A pak taky dost cd ve formátu mp3. Dívám se spíš po něčem takovém. https://www.yamaha-shop.cz/www-yamaha-a … 5005-cerne
Ale to je ranec, za to. Asi ale budu muset.