Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 9)

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Visaton Classic 200

  Stránky: 1 2 3 ... 9 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 163]

Téma: Visaton Classic 200

Zrovna s kamošom vyrábame tieto 3-pásma,

aktuálne objednávam meniče a riešim či výhybku objednať originál, alebo existuje nejaká modifikácia, alebo lepšia verzia?

Nemá niekto s týmto 3-pásmom skúsenosti?

(upravil Benazi 15. 12. 2020 16:04)

Re: Visaton Classic 200

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=21167
Ale to nebude asi tvůj případ.Pravděpodobně u těch origo tam budou kondy nic moc.

(upravil 1watt 15. 12. 2020 18:55)

Re: Visaton Classic 200

Ahoj,

já tyhle bedny mám už rok a hrajou super už při použití té jejich výhybky..kabely jsem použil tu jejich dvoulinku,jen jsem je zkrátil a nedal jsem délku podle toho jejich návodu,jinak jsou bedny stejný...udělal jsem je celý černý a krásně to kontrastuje s tim stříbrnym hliníkem (foto mohu poslat pak mejlem)

Na foru VISATONu dali střeďák (Al 130) a k němu upravenou výhybku,ale já bych výhybku bohužel nesestavil,jinak bych ho tam dal,vypadá to i líp s tím AL130 ..

Dej k nim nějakej lepší zesilovač..mam DPA 330Mk4,před tím jsem používal DPA 223 a rozdíl je opravdu znát..


                                                                                                      Tomáš

Re: Visaton Classic 200

U chlapíka s nickem Pavelst jsem byl na návštěvě a podle mě to hrálo dost dobře, nebál bych se okopírovat jeho výhybku, pokud se dodrží rozteče repro a +- rozměr předního čela. Ty oblý tvary vypadají pěkně, ale sám bych to dělat nechtěl...

Re: Visaton Classic 200

to kaed: díky , kopírování vyhybky +- u mě  není dost dobře možné ,  vlivem zúžení ozvučnice to chce úpravy na míru a ucho.
to 1 watt: titanový středobas a můj středák AL 130M hraje jinak, co je lepší , toť otázka, měl jsem možnost přímého srovnání,ale popsat to neumím
to Zdeno:hodně zdaru

Re: Visaton Classic 200

A nakonec si vybral AL 130? smile

Re: Visaton Classic 200

Vybral jsem AL130 M, citlivější, s kratší cívkou, Malá ozvučnice mi dovoluje dělení max. 300 Hz, ale mám cca 450 Hz a nahoře 2500Hz

Re: Visaton Classic 200

Střed mohl hrát míň, nemusí to být zrovna dlouho poslouchatelné, když to osolíš. KT 5/2005

https://i.postimg.cc/8zG24rFz/Visaton-Classic-200.png

(upravil 1watt 17. 12. 2020 17:56)

Re: Visaton Classic 200

výhybku potom pozměnili (tahle je už několikátá verze a od té doby zatím finální) 

https://www.vml.audio/fotky89122/fotos/_vyrp15_242classic200_w.gif

tady je původní

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0055/3592/4291/products/77e1a40995536a7575057335bc352617_1400x.gif?v=1539265432

a co jsem koukal do pozdějších KL a chárky dalších beden,pak jsou všechny vyrovnanější

Re: Visaton Classic 200

Mne tam chýba všade RC kompenzácia Le reproduktorov. Na basáku kompenzácia horného peaku Fs nad ladením BR. Na stredáku by sa možno tiež hodilo kompenzovať Fs. Možno si to nejako "sadlo" ale mne sa to zdá až príliš minimalistické... Ako si sadne fáza na deličke stredák a výškač keď jeden reproduktor má strmosť 12db/okt. a druhý 18db/okt.? Alebo sa na fázu kašle a stačí keď si to ako tak sadne na deličke frekvenčne bez zjavného prepadu alebo prevýšenia? Len taká úvaha...

Re: Visaton Classic 200

Ta kompenzace Le není vždy nutná. Spíš by to chtělo sixpack, přijde mi to přepálený na středech a na výškách. Vzhledem k tomu, že jsou reproduktory elektromechanický zařízení, tak ta mechanická část má taky poměrně velkej vliv na výslednou charakteristiku, tím pádem i na fázový posuvy. Ale pozor, tohle všechno platí jen v rovině měření, stačí kousek nahoru nebo dolu a je všechno ohledně fází jinak. Samozřejmě v "mezipásmu" kde jsou oba repráky od sebe do nejakejch 12-15dB je výslednej zvuk složenej ze zvuku obou, a ten fázovej posuv má nějakej vliv. Záleží, jak ty výhybky simuluješ, když je to v ose jak když střelí, neznamená, že to bude hrát dobře, protože mimoosově to bude třeba hrozně rozházený, takže pokud to neposloucháš z 0.5m, tak je potřeba spíš sledovat SPL/DI tj celkovej vyzářenej výkon a nejlépe rovmnoměrnou směrovost s kmitočtem. Tohle jsem párkrát zkoušel, a nejsem si jist, jestli by to někdo jinej nenaladil třeba trochu jinak. Ale vím o pár lidech, co to umí naladit a je pak radost si to poslechnout, i když je to třeba sestava i z nepříliš drahejch měničů...

Re: Visaton Classic 200

Ta výhybka určitě není ideální,basová část je stejná pro více reproduktorů,o tom já vím..
ale pokud by se udělala správná výhybka a ty se bedny přiblížily zvuku VMA SL nebo EVO,pak tu výhybku mohli zprznit ještě klidně pětkrát víc big_smile (totiž VMA minulej rok na výstavě HIGH END ,pro mě,nejnudnější zvuk a bylo to spíš za trest to slyšet)

Já do těhle beden šel hlavně kvůli většímu basáku.Před tím jsem měl http://www.troelsgravesen.dk/CA18RNX.htm a bylo to nic moc,basy nic moc,celý takový rozharašený v celym pásmu a občas to byl jeden velkej gumák,prostě strašný(ano,vybíram bedny,aniž bych je před tím slyšel..no taky,kde si všechny ty DIY bedny poslechnout že jo).
Teď už je to super,žádnej gumák,žádný rozharašení a celý se to zklidnilo,já jsem s tím spokojenej minimálně na pár let

Re: Visaton Classic 200

Ono až na VMA 5 sú všade lacné až extremne lacné reproduktory... Ten IRB20 nemá ani odvetraný magnet. Vyzerá to že je uplne uzatvorený... O takej konštrukcií je známe že má dole vyššie THD. Drahšie peerless sls10 majú stále lacný plechový koš. Vetranie už aspoň má diery pod vrchlíkom v membráne. Ten SB29 ktorý mám zatial tiež doma je už dobrý reproduktor v cene okolo 160e. Čo tiež nie je zase nejaky tažký high end a wavecore za 230e má THD uplne inde... Ja by som lacnejší basák než to SB ani nepoužíval. Na VMA 5 sú reproduktory za 1050e. Bedne stoja 5000e. Kto si kúpi mikrofon a potrápi sa ak je aj manuálne zručný tak tú bednu do 2000e postaví.

Re: Visaton Classic 200

Největší průser jsem viděl v tom,že je to až příliš neutrální a ta hlasitost byla taky o dost méně,než ve vedlejších pokojích.Jinak věřim,že kdybych to neslyšel a koupil to a doma zapojil,určitě by zdálo,že to hraje pěkně

Re: Visaton Classic 200

VMA majú aspoň kompenzovaný baffle step. To môže byť dôvod prečo hrajú tichšie.
Tá originál výhybka (aj tá novšia) visaton je des. Nielen, že bedne nemajú vyrovnanú výkonovú charakteristiku a pri vyššej hlasitosti budú ukričané, ale chýba im aj spodok.

Re: Visaton Classic 200

Tak hlasitosť hádam majú v prvej rade podla toho akú nastavia na volume. Keď im to hralo tichšie než v iných miestnostiach...

Re: Visaton Classic 200

Jasné a tiež tam asi nehrala tá istá skladba. Chcel som len povedať, že pri priamom porovnaní by hrali tichšie ako väčšina komercie.

Re: Visaton Classic 200

Tak už všichni víme,jak je to na hovno..zbývá jediné a to dát sem správnou výhybku

Re: Visaton Classic 200

Tak tú správnu ti sem nikto nedá, pokiaľ to nemá navrhnuté v rovnakej bedni.
Jednu dobrú výhybku máš hneď na začiatku v projekte od pavelst. Tá ale nebude použiteľná na klasický tvar Visaton Classic.

Re: Visaton Classic 200

Tak jsem si s tím chtěl pohrát a při zadání defaultních hodnot vyšlo tohle..což je asi nějaká chyba někde..je to soft přímo od visatonu

https://img40.rajce.idnes.cz/d4003/17/17107/17107630_05d19bb808b38ebae90aaec47c37477c/images/obrzek_2020-12-25_072340.jpg?ver=0

Příspěvky [1 až 20 z 163]

  Stránky: 1 2 3 ... 9 »»»

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Visaton Classic 200

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£