Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla 820A - klidový proudy koncovýho zesilovače

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 25 z 25]

Re: Tesla 820A - klidový proudy koncovýho zesilovače

to, že hned nejdu udělat věci, který mu tu kdo poradí a budu je dělat postupně až se k tomu dostanu, neznamená, že si s vašema radama vytírám prdel

Re: Tesla 820A - klidový proudy koncovýho zesilovače

kaed napsal:

to  DaVidsob´s: Když vysíráš v každým příspěvku, tak se nediv. Ale k věci: pokud používáš tohle schéma: http://www.angelicaaudio.cz/wp-content/ … hema-2.jpg tak na první pohled jsou tam uvedený špatný napětí, netuším, proč by mělo být na bázi T2 -0.7V, to by byl úplně zavřenej. Tam by mělo být +- to stejný jako na bázi T1. A to, že je originál tenhle zes ve třídě B jsem netušil. Tím pádem na R17 a R18 nesmí být NIC, tj nějaký milivolty prosakující přes R16/R19. Zkontroloval bych napětí na R8, jestli je tam těsně pod 2V, tak zdroj proudu a VAS by měly být v pořádku.
Ostatně kdysi v mladších třetihorách jsem tenhle krám vlastnil, a byl jsem rád, že jsem to za nějaký drobný prodal. Rádio mizerný, nedrželo stanice, naopak AFC spíš přeskakovalo na silný místní,  šumící korekce a regulace hlasitosti s A273/A274, a tohle je asi poslední ojeb, co jsem ani netušil. Asi inspirace v transiwattu, ale nějaká špatná.
Takže moje rada je: do poličky, a utírat prach, vzhledově to má něco do sebe, jako ukázka své doby. Na muziku něco "normálního" třeba nějakou podobně historickou Yamahu AX... I ta nejnižší řada je jinde než toto a dá se pořídit za pár šupů, samozřejmě jsou i jiný značky...

LOL, tohle je uz asi trochu offtopic, ale hrozne me to pobavilo, protoze resim podobny problem. Uz nekolik mesicu shanim (zatim marne) 820A jako kus do sbirky, pripadne aby to clovek z nostalgie rozsvitil a zaposlouchal se do sumeni vodopadu reky A273 a jejiho pritoku A274 z NDR. A zrovna dneska jsem na FaceBooku taky narazil na povzdech na kvalitu A273/A274. big_smile

A na hrani jsem si v pondeli privezl Yamahu TX 930 RS. V kombinaci se zesikem AX 596 to vypada slibne. smile ...a pak jsem pri prolejzani fora narazil na tehle prispevek a malem jsem se pos*al smichy. big_smile

(upravil microlan 16. 12. 2020 7:44)

Re: Tesla 820A - klidový proudy koncovýho zesilovače

...

Re: Tesla 820A - klidový proudy koncovýho zesilovače

Zrovna nedávno jsem se probíral servisním manuálem od yamahy AX-392 a bootstrap z konce do budiče ve stylu transiwattu mě dost překvapil. Vyšší modely už mají proudovej zdroj, viz danwatt. Ale ta yamaha je aspoň ve třídě AB, na rozdíl od českejch výtvorů.

Re: Tesla 820A - klidový proudy koncovýho zesilovače

On ten bootstrap je v principu "pasívní" proudovej zdroj, navíc s bonusem vybuzení nad úroveň napájení, což klasický proudový zdroj neumí, ten končí o něco níže než je napájení. Jinak se chová hodně podobně a nepotřebuje žádné další tranzistory.

Příspěvky [21 až 25 z 25]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla 820A - klidový proudy koncovýho zesilovače

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£