Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 34 z 35)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

  Stránky: ««« 1 ... 32 33 34 35 »»»

RSS

Příspěvky [661 až 680 z 687]

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Dej si tu destičku na delší kšandu a zjisti, jak je to citlivé na polohu a vzdálenost od trafa.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ono sa to blbo rozoberá a skladá + vyrobiť dlhú plochú viacžilovú kšandu so zarezávacími konektormi. Neviem či tento všetok materiál mám vôbec doma.

(upravil laco 13. 12. 2020 14:22)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

kup si jadro toroidu, 200-300VA a pouzi tie plechy, stacia 3 zavity (alebo nejaky bazarovy toroid, odmotat cievky a mas), izlovat, nasadit a hned bude lepso

(upravil jmd 13. 12. 2020 20:29)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Potreboval by som layout dosky. SGND, +PGND a -PGND sú každá zvlášť vedená po doske a potom každá zvlášť prepojovacím káblom do materského zosilňovača.

Premeral som to aj osciloskopom, nič nekmitá, hoci teraz tam mám tie 100pF paralelne k 2k2 spätnoväzobných  R11 a R12.

SGND opravná prepojka je v poriadku, je potrebná len pre opačnú zrkadlovú inštaláciu, ktorú teraz nemám zapojenú. Vedenie signálu a SGND je popri sebe niekam pod relé a vstup prvého U1. Čo je v poriadku a nedá sa to lepšie kratšie viezť.

Čo ma trápi ten kolotoč napájania teraz už +/- 16,2V a jeho +/-PGND.

Môžem to hodiť na laboratórny +/-32V/4A zdroj, aký to má vplyv bez trafa.

Na laboratórny zdroj zmizne 100Hz brkanie ale ten 50Hz vrtuľník tam zostal, možno je slabší. Mám to nepohodlne, pripojené priložením káblikov na nohy súčiastok a nie výstupný konektor. Takže s reproduktorom nemôžem manévrovať, vzďaľovať sa alebo krúžiť okolo zosilňovača, či sa niečo mení. Je to tým, že mi nepritiahne výstupné relé, keďže +/- prívody mám zavesené na poistky, tak nedostane logika impulz zo striedavej zložky alebo aspoň + napätie, aby pritiahla výstupné relé.

Teraz počkám, kým deti dohrajú game / match, potom skúsim vypnúť Wifi a vyskúšam znovu.


Danhard, teraz pozerám na staršie príspevky z vedľajšieho fóra a zisťujem, že si to s tým 100R//100nF myslel trochu inak než sa na prvé prečítanie zdalo. Telo RCA konektoru sa má pripojiť na SGND v PA04B cez 100R//100nF a ďalej už má ísť cestou SGND až k spojeniu s SGND+PGND pred hl. zdrojom v koncovom zosilňovači. To je prípad ak je koncový zosilňovač bez medzi zemného odporu, resp. R39=0ohm. Ak je použitý medzi zemný odpor R39=10ohm, tak je lepšie telo RCA prizemniť cez 100R//100nF na +/-PGND v PA04B a ďalej už ísť cestou +/-PGND až k spojeniu do hl. zdroja v koncovom zosilňovači.

https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.p … 212#287212
https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.p … 278#287278

V inom vlákne som sa dočítal, že by sa dal využiť aj ten medzi zemný odpor R39=10ohm, ale potom vstupný odpor na koncovom zosilňovači R2=12k oprieť nie o SGND ale o PGND. Akurát neviem či +PGND alebo -PGND, keďže predpokladám že sú rozdelené aj v koncovom zosilňovači. Rovnako asi potom už aj telo RCA v PA04B sa má pripojiť na +PGND alebo -PGND a ďalej už má ísť cestou PGND až k spojeniu do hl. zdroja v koncovom zosilňovači.

https://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.p … 796#287796

(upravil laco 13. 12. 2020 20:38)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

ad bal/unbal doska

co je lepsie riesenie ? RCA prehnat cez operaky tiez alebo rovno switchnut na vystup dosky

(upravil DJ_Rix 13. 12. 2020 20:50)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

danhard napsal:

Dej si tu destičku na delší kšandu a zjisti, jak je to citlivé na polohu a vzdálenost od trafa.

Toto jsem zkousel, viz moje mereni, otoceni desticky o 90° vuci trafu a polozeni na dno skirnky zesilovace to "temer" vyresi.
Otoceni desticky o 180 aby sla namontovat a byla tim bliz ke koncaku a dal od traf to zlepsilo jen nepatrne, ale rozdil tam byl take.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Já osobně mám RCA přes kousek stíněnýho kablíku do desky dpa a nevidím v tom žádnej problém.

(upravil danhard 13. 12. 2020 20:58)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ten bal/unbal vstup řeší ty zemní proudy přes SGND.

Trafo vyzařuje magneticky i elektricky, pokud to té destičce vadí, tak jí správně zadrátovat.
Čím víc je tam pičurinek, tím je to plošně větší a citlivější na vnější rušení.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

danhard napsal:

Ten bal/unbal vstup řeší ty zemní proudy přes SGND.

Rozumiem tomu správne? Všetko z PA04B pri 14 pinovom konektore presmerujem zo SGND na jednu z +/-PGND (2 prepojovacie kábliky so SGND vycviknem) a tým sa ďalej vyhnem SGND na doske koncového zosilňovača, tak dosiahnem lepší výsledok, ako keby som šiel pôvodnou SGND a to aj napriek tomu, že už po novom SGND nie je oddelené od PGND t.j. R39=0ohm?

To ako to vo svojich zosilňovačoch rieši PMA má nejaké nedostatky? Uzemňuje cez 47nF kondenzátor len vstupný RCA konektor o chassis, pričom na chassis je aj PE. Všetky SGND a PGND sa stretnú pred hl. zdrojom, ale nikde inde sa nespájajú s chassis.

XLR konektor pin 4 priamo na chassis s pripojeným PE a pin 1 obdobne ako studený pól RCA konektoru cez 47nF kondenzátor o chassis s PE.

Ospravedlňujem sa, 50Hz VRTUĽNÍK je 2 kanálový wifi router a možno aj 3 kanál Philips Hue. Keď wifi vypnem, tak vrtuľník pristane na základni a je kľud;-)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Ale to znamená, že ti do toho leze vf nebo spíš vyšší harmonický z napájení...

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Použité operáky jsou citlivé na vf rušení a nesmyslné 3 země protažené "drátkama" to dělají vf zcela průhledné.

(upravil jmd 14. 12. 2020 11:20)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Syn dal router hneď pod môj pracovný stôl a ja som si to uvedomil až teraz. Ono sa to zlepší, keď sa skriňa uzavrie a budem ďalej od routra. Preto sa tomu menila intenzita, keď som chodil rukou okolo. Je však pravda, že tieto OZ asi budú jedny s citlivejších, resp. OZ s bjt na vstupoch majú túto vlastnosť.

Danhard, správne chápem 2 RCA vstupné konektory sú každý cez 100R//100nF na PGND a zároveň PGND patričného P/L kanálu musí byť tvrdo pripojené čo najbližšie pri vstupných konektoroch na chassis, ktoré je zapojené aj na PE niekde blízo, v tomto prípade dual mono napájania v strede pri napájacom sieťovom 230V konektore?

Len upresním v oboch dual mono kanáloch R39=0ohm a PGND nikde inde nesmie byť pripojené na chassis. Zosilňovač bude pre istotu zapojené v I. triede, ak to nie je potrebné alebo veľmi výhodné aby bolo v 2x izolovanej triede II. A to aj keď má zosilňovač vnútornú inštaláciu a komponenty pripravené pre izolovanú II. triedu zapojenia.

Ďakujem pekne.

(upravil laco 14. 12. 2020 14:44)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

moja predstava  B2U dosky : XLR konektor, prepinac, 1x dual-opamp, bistab rele, 2xLM3xx, dierovo kompatibilna s PA04B

https://i.ibb.co/Ytx7cGj/bal-unbal-doska.jpg

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Laco, veď ty máš zeme pospájané inak než tu odporúčajú Danhard, BV, PMA, Douglas Self a Bruno Putzeys....
+ neviem či sa ti nevytvorí slučka medzi LBR a vstupom

(upravil mechanik 14. 12. 2020 11:42)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Mohli ste pre DPA XLR vstup založiť vlastnú tému. Nech tu nie je bordel ako na slovanete big_smile a pre tie úpravy DPA tiež. Toto bola téma o rýchlom preosadení DPA od opampa. Ja len že v tých 35 stranách sa bude zle orientovať...

Inak ako som písal inde. Mne uniká zmysel používať XLR doma na maximálne 1m vzdialenosti keď to vyžaduje operáky, zdroje a je to spojené teoreticky s dalším degradovaním signálu. Tiež neviem k čomu je celodiskretny preamp s nejakym nízkošumovým zdrojom keď sa za to potom hodí operák s klasickým. HiFisti asi chcú byť klamaní big_smile

EDIT: tiež sa nemá písať viac príspevkov za sebou. Tu sú pravidál fora:   https://www.audioweb.cz/misc.php?action=rules

(upravil laco 14. 12. 2020 14:24)

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

jmd napsal:

Laco, veď ty máš zeme pospájané inak než tu odporúčajú Danhard, BV, PMA, Douglas Self a Bruno Putzeys....
+ neviem či sa ti nevytvorí slučka medzi LBR a vstupom

GND ampu nemoze plavat voci skrinke  musis nejakym sposobom ich spojit. bud ako na obrazku alebo odporom 10R-22R priamo na vstupnych RCA.  Co v tom druhom pripade a aktivny bude XLR vstup ? GND v lufte. Musel by si pripojit SGND na PIN4(sasi).

kuk sem http://forum.vegalab.ru/attachment.php? … 1544256663
fig 24
alebo https://www.aes.org/standards/comments/ … 21-cfc.pdf

edit:
https://www.diyaudio.com/forums/diyaudi … ction.html

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Benazi napsal:

A co na to tvoje uši?

Tak ti poviem, že veľmi dobré. Neporovnávam, nechce sa mi prehadzovať komponenty a aj tak pochybujem že by som niečo v tých prestávkach počul a nie len dojmami horel, ale dojem je fakt očarujúci, dobre sa mi to počúva.
Keby že to mám mať doma dlhšie, tak to zoberiem na zraz alebo k niekomu na prepínač AB/BA. Do sviatkov som sľúbil trpezlivému novému majiteľovi, že mu to pripravím v rýchlej verzii s PA04B na vstupe. S utŕženými peniažkami spravím prekvapenie rodinke LV pred sviatkami. Zaiste im dobre padnú v tejto nepríjemnej situácii. Ďakujem pekne za pomoc to dotiahnuť do tohto stavu.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Prosím nějakou dobrou duši,vím,že se to už někde řešilo,ale nechce se mi to hledat.
Nevíte,jakou hodnotu dát na pozici R1,4,7,12,17,22 a R3,6,11,16,21,24,to jsou ty na těch korálkách na +- 15V,když nepoužiju vstupní destičku PA04B?
S destičkou to byla hodnota 3k a bez destičky 3k3,ale nejsem si jistý.

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

ono je jednodušší se zeptat, někdo to v tom 10 stran pdf najde za mě, že jo. Ale co až tady nebudu?
"Poznámka: Nezamýšlíte-li použít symetrický vstupní zesilovač, volte hodnotu srážecích rezistorů před
Zenerovými diodami (D1 a D2), tj. R1,4,7 atd., 5K6 (viz rozpis materiálu). Chcete-li tento vstupní
zesilovač použít (je vyvíjen pro TYA a bude pinově kompatibilní i s 222), volte hodnotu těchto rezistorů
3K3)."

Re: DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Kaede návod samozřejmě mám,ale prováděli se tam změny a listovat na slovanetu v těch 200 stránkách,tak na to opravdu nemám čas.Jinak bych se neptal.
Prosím k věci.

Příspěvky [661 až 680 z 687]

  Stránky: ««« 1 ... 32 33 34 35 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » DPA222 Mk2 s rychlými trandy

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£