Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla MC911 - údajně fungoval, teď si dělá, co chce?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [3]

(upravil JirkaRC 10. 12. 2020 19:51)

Téma: Tesla MC911 - údajně fungoval, teď si dělá, co chce?

Ahoj, obracím se na vás zkušenější s žádostí o pomoc s opravou MC911. Chtěl bych jí dát dohromady do funkčního stavu do svojí sestavy, protože je to krásný kousek, displej v tomhle konkrétním kousku netrpí (zatím) na nefunkční segmenty, žádné škrábance, nic. Závad se objevilo ale hned několik, tak popořadě:
č.1: nevyjede mechanika, musím jí ven pomoct rukou (ještě včera ale vyjížděla lehce sama), zpátky zajede bez problémů, CD se roztočí, načte počet skladeb a celkový čas, ale to je všechno. Když dám Play, tak to chvíli točí a pak napíše ERR. Skladbu nikdy nezačne přehrávat. Občas chybně načte počet skladeb jako 99.
č.2: Na desce zdroje a dekodérů něco bzučí, jakoby 50Hz, těžko posoudit kde, ale řekl bych, že v okolí SAA7220 nebo TDA1541. Je to slabě slyšet i v reproduktorech.
č.3: stabilizátory B3370V (IC10, IC11) se na můj vkus hodně hřejí, stejně tak i SAA7220 a TDA1541.
č.4: čtecí optika občas vydává při pohybu docela pištivé zvuky, většinou to pak končí nárazem do jedné z krajních poloh a na displeji ERR.

Udělal jsem několik měření a zjistil jsem, že:
Napětí na výstupech všech čtyř stabilizátorů odpovídá schématu, namátkou jsem vyndal a změřil několik elektrolytů TF a všechny se zdají být v kondici, tak jsem je vrátil zpět. Na desce pod CD mechanikou byl vadný axiál 33u  u trimru pro laser (ESR měl hodně přes 5ohmů), tak jsem ho vyměnil, ale žádná změna. Měřil jsem úbytek napětí na odporu pro laser (podle servisky by to mělo být 50mV, já naměřil 49mV).

Optiku jsem vyčistil, ale beze změny. Mohl by mě prosím někdo zkušený nasměrovat? Myslel jsem si, že když jsem dokázal udělat z vraku SM261 relativně slušný funkční stroj, tak že dokážu zprovoznit i tohle, ale zatím tomu tak není. Já to CD vlastně nikdy neslyšel hrát sad Díky JirkaRC

schéma desky zdrojů a dekodérů : http://royalsound.sweb.cz/schemata/mc911a.jpg (bez těch dokreslených úprav samozřejmě)

EDIT: Tak jednu závadu se mi podařilo opravit, mechanika už vyjíždí sama, krásně jako po másle. Šel jsem po H můstku pro motorek pojezdů, ale tam bylo všechno ok. Byl to tranzistor na malé destičce připájené k desce řízení. Na schémátkách co mám ale tenhle tranzistor vůbec není?? https://i.postimg.cc/Vvqj4fFM/Inked2020 … 649-LI.jpg

Re: Tesla MC911 - údajně fungoval, teď si dělá, co chce?

mohlo by pomoci SM?

https://elektrotanya.com/tesla_mc-911_s … ad.html#dl

(upravil JirkaRC 12. 12. 2020 0:01)

Re: Tesla MC911 - údajně fungoval, teď si dělá, co chce?

Díky, tenhle se dá dokonce líp přečíst. Nicméně je to jenom pro uživatele, ne k servisu. Servismanuál jsem zatím nikde nenašel, a to už jsem prolezl snad všechny internety. Schémátka mám jak k 911, tak 902.

EDIT : závada č.2 odstraněna. To bzučení vydával keramickej kondík v napájecí větvi pro TDA1541, že by se z něj časem stalo piezo? Byl to 47nF (Nq). Vyměnil jsem rovnou všechny keramiky na desce, stabilizátory už se taky tolik nehřejí, nejspíš jak to přestalo kmitat. Nicméně pořád trvá situace, že po vložení disku načte informace o délce a počtu skladeb za cca 2 sekundy, ale při play se jenom chvíli točí a pak stop, ERR sad Díval jsem se osciloskopem na vstup SAA7210 a signál tam z mechaniky nějaký leze, ale mám osciloskop jenom do 5MHz, tak jsem toho moc neviděl.

Příspěvky [3]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla MC911 - údajně fungoval, teď si dělá, co chce?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£