281

Re: Očkování za socialismu a dnes

Až naduto big_smile
Mám pol roka pred 60-kou. Bolo všeliako za tie roky. Aj obdobie, kedy som bez držania sa zábradlia nezišiel po schodišti. Problém bol psychický alebo psychologický. Posledné roky chodím hore schodmi cez dva-tri. Pochopiteľne sa tomu veľmi teším.

282

Re: Očkování za socialismu a dnes

stiglitz napsal:

... Myslíš si třeba, že genetika je nadřazená životnímu stylu? Já ne.

A já zas jo. Ta přednastavená ROM se těžko mění. Určuje startovací pozici a i výkon aparátu. Z traboše nikdy lambo nebude smile

283

Re: Očkování za socialismu a dnes

Tak to samozrejme áno, no s istým úsilím sa dá dosť vytuniť.

284 ...editoval Otas (5. 12. 2020 11:56)

Re: Očkování za socialismu a dnes

Já tu genetiku vnímám tak, že máme dánu určitou pravděpodobnost dožití za obvyklých podmínek okolí.
Přičiněním vnějších podmínek (životní a pracovní prostředí) i přičiněním vlastním (kouření, alkoholismus apod.) si tuto dobu můžete dost zkrátit. Pokud znáte slabiny svého nastavení, pak jim můžete trochu pomoci (tedy "vytunit").
Vnější prostředí mi moc šancí nedává (kraj, kde žiji, má nekratší dobu dožití mužů a srovnáním měst tohoto kraje je na tom nejhůře právě to, kde žiji sad), dosti chmurná situace, daná i úrovní zdejší medicíny s absolutním nedostatkem lékařů.
Tak se to snažím nějak sanovat, čistit tělo od bordelu, povzbuzovat imunitní systém a pomáhat mu tam, kde se jeví problém. A jsem nekuřák a alkohol piji jen na úrovni jedno pivo, nebo dvě decky červeného denně.
Ano, i do kopců chodím ostrou chůzí bez zadýchávání, což mým 64 rokům neodpovídá, mám z toho radost a užívám si to smile, dokud tomu tak je. Vím, že na mne dojde špatný čas a nemusí to dlouho trvat. 
Jak kdysi říkával jeden můj šéf: Stáří je hnusné smile.

A jinak odbočka k tématu: Zjistil jsem si, že standardních očkování jsem dohledatelně absolvoval téměř 40, očkování do ciziny asi 12. Jedno očkování navíc mne snad nezabije, spíše posílí.

285 ...editoval stiglitz (5. 12. 2020 20:21)

Re: Očkování za socialismu a dnes

Mám pantátu. Je mu 77let. Nikdy nijak extra manuálně nepracoval. Denně vykouří tak 40 cigaret. Pravidelným kuřákem je od svých třinácti let. Nehýbe se, celé dny sedí u tv, a "vyšetřuje", což znamená, že kouká na německé a rakouské kriminálky typu Doktor z hor, a Komisař Rex. Do toho vyláme tak osm kusů. Kafe se pije s chladičem. Před rokem jsme tam byli, něco jsme ugrilovali. Ve dvě hodiny v noci jsem ho tahal od ohně domů spát, protože už jsem měl dost. Pantáta nechtěl, že si dá ještě pivo. Ráno v sedm hodin se štrachám na záchod, slepenou držku po chlastu, a on už si chystal snídani. Divil se, že jdu ještě spát. O půl desáté ráno už měl v popelníku sedm vajglů. Byl teď u doktora. Dělali mu všemožné vyšetření. Není mu vůbec nic. Jediná věc, kdy "marodil", bylo, když mu dělali laserem oči. Mám i panímámu. Je na tom zdravotně už dost zle. Neuropatie v noze, páteř, veškeré neduhy stáří. Nikdy nepila, nekouřila. Maximálně dvojku bílého, nebo červeného. Přidává se pomalu Alzheimer, dělá nepochopitelný věci. Je o sedm let mladší, než pantáta. Nevykládejte mi nic o zdravým životním stylu. Je to nesmysl. A takových příkladů mám z okolí fakt hodně.

286

Re: Očkování za socialismu a dnes

no já nevím, když se tak dívám na pana prezidenta a pak ho srovnám s jeho předchůdcem, tak bych řekl že o životním stylu to je dost ...

a to že existují výjimky neznamená, že je špatně pravidlo wink

287

Re: Očkování za socialismu a dnes

No, a nebo jde o to, že kdyby Zeman nelil, jestli by tu vůbec ještě byl.

288

Re: Očkování za socialismu a dnes

Jo, kamarád DJ pil nezřízeně. Před dvěma lety jsem mu byl na pohřbu, 47 let.
Mimochodem pohřbu se zúčastnila jeho babička, máma, přítelkyně, dcera a vnučka. Vidíte ten rozdíl? Jak to říká kamarádka: Chlapi jsou poruchový big_smile.

289

Re: Očkování za socialismu a dnes

Životní styl má jen dílčí vliv. Zásadní jsou vrozené dispozice, přičemž upozorňuji, že se nemusí jednat jen o hereditární přenos. Svůj stín prostě nepřekročíte.

290

Re: Očkování za socialismu a dnes

Jo, tak s tímhle souhlasím.

291

Re: Očkování za socialismu a dnes

Co třeba Winston Churchill?

292

Re: Očkování za socialismu a dnes

https://scontent.fprg4-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/129579782_10223822099323364_4026141125534563522_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=2&_nc_sid=8bfeb9&_nc_ohc=H-rofDFfnTkAX9jM5V-&_nc_ht=scontent.fprg4-1.fna&oh=18c3b68bb3e473db2b281f422f419dd6&oe=5FF18C34

293

Re: Očkování za socialismu a dnes

Hmm, ja chripkovou vakcinu dostal mnohokrat, vcetne praseciho H1N1. A jako pokusny kralik jsem spokojenej. Nepamatuju si, ze bych za poslednich cca 25 let chripku dostal. A myslim, ze i to pravidelny setkani s virem v podobe vakciny na to ma nejaky vliv.