Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Receiver Yamaha RX-V 479

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [5]

Téma: Receiver Yamaha RX-V 479

Zdravím, nemáte někdo nějakou zkušenost s receivrem Yamaha RX-V 479 a aktivním subwooferem?? Koupil jsem aktivní subwoofer s výkonem 150w a i když mám hlasitost u subwooferu naplno, jen si tak brouká - zcela neadekvátně svému výkonu. Subwoofer je v pořádku - vyzkoušen na jiném zařízení. Na můj receiver jsem zapojil i jiný subwoofer půjčený od kolegy, a taky hrál strašně potichu, jemu doma hraje tak, že puštěný naplno mu vysypal sklo ze dveří. V nastavení mého receiveru jsme s kolegou zvukařem vyzkoušeli vše, a výsledek je takový, že prostě z receiveru leze slabý signál. Nevíte prosím někdo, jestli Yamaha má nějaké zvláštní nároky pro připojení subwooferu?? Byl bych vděčný za jakoukoli radu.

(upravil ivako55 1. 12. 2020 21:24)

Re: Receiver Yamaha RX-V 479

Tento reciever nemá žiadne zvláštne nároky na aktívny subwoofer.

Napadajú ma tieto možnosti  :

1. Receiver má aktualizáciu software cez sieť - aktualizovať, ak je k dispozícii nový .
2. Nastaviť všetky reproduktory ako " Small"
3. Nastaviť na subwooferi hlasitosť na polovicu a delič frekvencie na maximum
    (If the volume and crossover frequency are adjustable on your subwoofer, set the volume to half and crossover  frequency to maximum.)
4. Nastaviť silu výstupu na subwoofer na +6.0 dB:
   (Subwoofer Trim (SW.Trim) - Fine-adjusts the subwoofer volume.
    Setting range - 6.0 dB to 0.0 dB to +6.0 dB (0.5 dB increments))
5. Crossover nastaviť na 80 Hz
6. Prípadne zapnúť Extra Bass
7. Myslím, že tento receiver má automatické nastavenie zvukového poľa cez mikrofón - nastavoval
    si bez subwoofera ? Ak áno, tak treba zopakovať so subwooferom .

   
   Ak tieto nastavenia nepomôžu - tak je to hardware problém...  sad

Re: Receiver Yamaha RX-V 479

Díky moc za radu, zkusím ještě aktualizovat software. Výstup na subwoofer lze nastavit ručně dokonce až na +10db, při nastavení přes mikrofon ale zase spadnul na +3db. Ale přes mikrofon jsem to zkoušel jenom jednou a asi nebyly ideální zvukové podmínky = hluk z okolí. Vyzkouším a dám vědět, díky.

Re: Receiver Yamaha RX-V 479

Ivako55, po aktualizaci software přibylo poměrně dost hodne nových možností nastavení receiveru včetně nastavení subwooferu a konečně jsem došel k názoru, že ty prachy za subwoofer nebyly zbytečně vyhozeny. Díky za nakopnutí, časem bych možná taky došel k tomu , že software je starý a zkusil ho aktualizovat, ale tvou radou jsi to urychlil, a jelikož je již dost pozdě, tak na "power" testy dojde zítra odpoledne, jelikož dneska již bych byl sousedy asi vynesen před barák, a dneska tam je ku.....y zima, nebudu pokoušet osud.

Re: Receiver Yamaha RX-V 479

OK, rád som pomohol, uži si domáce kino smile smile smile

Příspěvky [5]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Subwoofery, kino a sestavy » Receiver Yamaha RX-V 479

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£