Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Reproduktory v TV

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

(upravil Bobeš1 20. 11. 2020 11:44)

Téma: Reproduktory v TV

Tohle jsem našel v TV Panasonic - jedna z posledních CRT obrazovek 16:9, 81 cm úhlopříčka. Bassreflex krabička - subwofer, střeďáky se zúženým zvukovodem vytaženým vedle obrazovky a uvnitř před membránou vestavěné mikrofony z kterých se asi zaváděla zpětná vazba a k tomu uzoučké papírové výškáčky. Tenkrát si s tím vyhráli, však taky ta TV stála přes 100 000 Kč. K tomu to mělo výstupy na 4 repro a dekodéry DD a DTS.
Teď ještě umět vložit fotky, snad se to nějak povede.

https://i.postimg.cc/gnwCbtNB/IMG-20201117-161327.jpg https://i.postimg.cc/YjD5VBfW/IMG-20201117-161210.jpg https://i.postimg.cc/rRsvmfcs/IMG-20201117-161333.jpg

Re: Reproduktory v TV

Dnes by sa to do TV hlavne nevošlo. Ale pri CRT bolo množstvo volného objemu.

Inak v nastaveniach je fotoaparát a tam je možnosť "vypnúť vodoznak". Ak by ta prestalo baviť robiť reklamu xiaomi smile

(upravil Bobeš1 20. 11. 2020 14:12)

Re: Reproduktory v TV

Jo díky, už jsem to vypnul. Ono se to dalo vypnout i na hotovém snímku, ale vždy na to zapomenu, takhle se to tam už nebude objevovat.
Co říkáš na tu zpětnou vazbu z mikrofonů?
S tím rozměrem TV mě dostává rozměr současně nabízených centr kanálů, který mají stále hloubku jako pro CRT TV. Já jsem si vyrobil centr hluboký 8 cm, méně to nešlo bo se tam nevešly reproduktory - přesto asi 2 cm vyčuhuje před obrazovku a to je namontován přímo na zdi. Šířku mám 145 cm, jako je TV a výška je 12 cm, zase jak to umožnily reproduktory.

Re: Reproduktory v TV

mechanik:

Bobeš sice píše o promyšleném řešení zvuku samozřejmě těžícím z objemu, který je u CRT televizorů k dispozici, ale také mimo jiné zmínil výstupy pro externí reproduktory..

Mluví mi celkem z duše a já už hodně dlouhou dobu říkám to stejné. Tím spíše by měli výrobci, vědomi si velikých kompromisů zvuku dnešních televizorů, osazovat televizory právě výstupy na externí reproduktory. Pro masy zákazníků by stačily dva. Jsem naprosto přesvědčen, že ti nejběžnější zákazníci by tohle uvítali. Záměrně píšu nejběžnější, protože my tady na Audiowebu umíme tuto problematiku řešit samozřejmě jinak a nějaké výstupy pro nějaké externí repro nám tady zase tolik nechybí. Mluvím o těch masách průměrných zákazníků. I ten největší laik na kvalitní zvukový přednes říká, že zvuk z moderních televizorů je víceméně hrozný.

A nikdo mi neříkejte nic o katování kostů v téhle problematice. U svorkovnice na repro je toto bezpředmětné zvláště u různých jiných vstupů, které televizory mají a ve většině případů zůstávají u lidí nevyužity VGA, DVI, (zbytečné množství HDMI a já nevím co ještě, třeba zbytečné funkce v menu, které nikdo nevyužije, i tohle vznáší obvodové nároky na čipy...). Dokážu si přestavit reklamní oznámení ve smyslu "náš televizor obsahuje výstupy pro externí reproduktor, stačí si je u nás zakoupit jako příslušenství", nebo ve smyslu "stačí připojit vaše reprobedny" atd.

Re: Reproduktory v TV

Ono minimálne výstup na sluchátka tam je vždy a použiť ide. Problém je že to potrebuje ešte zosilňovač. Dať tam výstup rovno pre reprobedne by bolo super. Výborný nápad a nechápem prečo to ešte nikoho nenapadlo a prečo sa to tak už dlhšie nerobí.

(upravil scoop 2. 12. 2020 0:03)

Re: Reproduktory v TV

dnes je to vsetko digital a vsetko audio sa taha cez HDMI kvoli velkym datovym tokom...da sa kupit prevodnik HDMI na cinch a tak pripojit repro...pripadne kazdy moderny SMART TV ma bluetooth a moznost pripojenia bezdratovych reproduktorov, tu vsak samozrejme treba ratat straty podla pouziteho kodeku, ale tiez nechapem tento moderny postup vyrobcov...

Re: Reproduktory v TV

Problém výstupu na repráky je ten, že se kvůli němu prodá míň receiverů případně  soundbarů... kapři si rybník nevypustí.

Re: Reproduktory v TV

Co by to výrobci přineslo?
Vyšší náklady zvětšením složitosti zapojení / prodrátování.
Řadu problémů
- jsou dnes nějaké reproduktorové konektory u kterých po připojení vnějšího reproduktoru se odpojí vnitřní? Mimo DIN repro konektorů, které dnes už nikdo nepoužívá, žádné neznám.
- nechat na BFU, aby při připojení vnějších repro softwarově odpojil vnitřní? Na to nelze spoléhat. Takže zohlednit konstrukci.
- minimální (nebo spíše žádné) zvýšení prodeje, protože se jedná o požadavek pár nadšenců.

Re: Reproduktory v TV

Jedině otevřít a nainstalovat staré repro konektory sám.

Re: Reproduktory v TV

Proč by to kdo dělal? Kde kdo má kino a zvuk žene optikou, ať to má nějakou úroveň.

Re: Reproduktory v TV

Po HDMI to nemá "nějakou" úroveň. Myslíš, že je nějaký rozdíl mezi optikou a HDMI?

(upravil Benazi 2. 12. 2020 10:24)

Re: Reproduktory v TV

Vycházím s toho že někdo má ještě starší přístroj kde HDMI není, pakliže má novější pak je možnost i to Hdmi.případně jedeš stereo plus převodník tak zas koax nebo optika.

Re: Reproduktory v TV

Akorát já jsem divnej. Všechno jde z PC , video do "TV monitoru" video přes HDMI, a zvuk přes usb zvukovku do 5.1 vstupu postaršího, hodně analogovýho 5.1 receiveru, kterej se používá jenom jako zesilovač s dálkovým ovládáním... Uvažoval jsem o upgrade receiveru na něco, co si zvuk vezme z HDMI, ale v dané situaci nevidím žádnej přínos tohoto řešení, spíš vidím v těch modernějších receiverech mizerně řešený koncový stupně (a to prosímpěkně zesilovače třídy D propaguju gde se dá smile).

Re: Reproduktory v TV

Prečo "divnej" - ja to mám úplne rovnako ako ty, mini PC s Win10 ako multimediálne centrum vedľa TV, myš na wifi pri sebe, externé zvukovky  mám 2 , jednu na 5.1 a optikou do receivera Sony a druhá s cinch výstupmi na stereo do zosiľovača - u mňa spokojnosť, skúšal som doma aj nové  prijímače s HDMI a nepresvedčili ma ...zatiaľ žiaden upgrade !

Re: Reproduktory v TV

Též jsem takto jel po staru analogově, ale v loni jsem pořídil novou TV a ta nemá žádný analogový výstup zvuku a přes sluchátkový výstup jsem jet nechtěl (nehledě na to, že na něm mám připojen vysílač dálkových sluchátek - poslouchá manželka) a nezbylo mně než vyměnit AV reciever a vše propojit HDMI. A teď už jen blbnu s bednama - receiver je 7.2.

Re: Reproduktory v TV

Nevim jak vnimate elektroniku, ale TV je predci spotrebni elektronika.
Vimm ze nova stoji penize, ktere boli.
Ale ja osobne nemam slitovani, stejne je to kus srotu, ktery starne, nejenom ze usychaji condy, ale meni se i technologie, treba jen prechod DVBT a DVBT2 a pod.
Na novem TV u mamy, me od prvni chvile nesmirne vytacel zvuk, ja z kapesniho tranzistoraku.
Vubec sem nevahal a vnitrni repraky odpojil, udelal svorky a pripojil externi.
problem je uplne jinde.
Vnitrni PA, nebyl odruseny a v celem spektru KV a take VKV, se objevovalo tvrde ruseni.
Mozna i toto je duvod, proc nedavaji beznym TV vystupni svorky na ext. repraky, ponevac odruseni, tedy pouziti katalogovego EMC filtru na vystupu PA, prodrazuje levnou vyrobu smeti.
Ja sem filtry samozrejme doplnil.
ale vyrobce to neresi, proste natahne kabely ku reprakum v TV a prelepi je hlinikovou folii.

Re: Reproduktory v TV

Je to fakt, je to třeba i v datasheetu u tpa3116, že emc filtr neřešit když jsou krátký kabely k repro...
To Bobeš1 - Já jsem díky přechodu na DVBT-2 přišel o jeden ze zdrojů nasrání, a to zpravodajství v televizi, takže jenom dobře. Už  to není TV, je to jenom monitor dostatečné velikosti.

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Reproduktory v TV

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£