Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 24 z 28)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

  Stránky: ««« 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 »»»

RSS

Příspěvky [461 až 480 z 553]

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Na ty cinche bacha, pekne me to vytrolilo u MC..podivne  prskance a zakmity a problem byl v tenke vrstve oxidu na povrchu. Stacilo parkrat osterchat a bylo to ok. Pritom ani lupou tam nic podezreleho neslo videt.

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

objednal som tieto originaly:
http://www.elecaudio.com/en/rca-sockets … -unit.html

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Konektory z čisté mědi se používají pro měření malých DC napětí, protože spojení měď-měď negeneruje žádné termoelektrické napětí, které by narušovalo měření. Ale pokaždé se musí dobře očistit, protože oxidy a jiné sloučeniny dělají velkou paseku. Vždycky je něco za něco. Pro audio, kde DC složku neřešíme bych viděl jako optimální kvalitní pozlacené konektory.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Moja hlupost ked som neprecital povrchovu upravu, uvidim ako dopadne reklamacia.

(upravil scoop 2. 2. 2021 12:17)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Mam na predaj DPS ... arduino ovladanie na prepinac vstupov , motora potenciometra a DPS prepinaca vstupov, upravena IS 2015 pre konektory do DPS...

(upravil scoop 2. 2. 2021 12:18)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

slubene obrazky z vnutra, menil som cinche a este musim dokoncit novy pekny kabel od zdroja do prepinaca a asi zamenim aj kabel pre rele 24V dispre.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Pani, dva dni si vychutnavam dispre, spokojnost velka, hraje s jfet krasne. Podarilo sa odstranit brum cely, ked som prisiel na pricinu nafackoval by som si...

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

scoop: Jako iniciátora tohohle projektu mě těší, že ti to hraje a to o to víc, že si použil JFety, které jsem v době kdy jsem to navrhoval neměl možnost vyzkoušet. Moc jsem nesledoval tvé předchozí příspěvky a tak mě udivilo, že nemáš zapojený konektor na zdrojové desce. Předpokládám, že máš tohle vyřešeno těmi dodatečnými deskami a logickou část na IPS vůbec nevyužíváš. Měl si možnost porovnat zvuk s JFety vs. bipoláry na vstupu? Taky jsem nezaregistroval, že by někdo v mé verzi řešil nestabilitu, či nějaké kmitání, jako tomu bylo u původní verze od PM. Buď to nikdo pořádně nepotrápil měřením, nebo ty úpravy co jsem tam provedl, vážně fungujou smile

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Tuba : Kdysi jsem ti nabízel pokytnutí eskáček a esjéček ( zdarma ), ale ty ses neozval...ale moje nabídka platí stále ( tobě )...

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Tá doska je oproti Macurovi inde. Minimálne rozložením čo je vidieť. Nedevil by som sa ak by táto verzia nekmitala. Záleží na konkretnom jfete a konkretnom bipolárnom tranzistore. Jfet má vždy všade akýsi sladší a jemnejší zvuk na výškach. Pre niekoho to môže byť pro prehodení nezvyk...

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

jfet verze má jemnější výšky. Špatně se to popisuje, chce to zkusit. Záleží i jak si to sedne s koncákem nebo sluchátkama. Postavil jsem této verze 3 ks /1xjfet, 2xbjt/ ..jeden jsem prověřoval i v práci na scope 1GHz scope..musím pohledat měření.

Web

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Inak zaujímavé je že volba bipolar/jfet operákov v DACe je počuť mnohonásobne viac než na vstupe koncáku alebo predzosilňovača. Ja by som sa dnes bez kvalitného DACu vôbec neodvážil robiť závery o tom ako hrá preamp alebo koncák.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Tuba: mam nedokoncene druhe Dispre s pouzitim bipolarov, lenze este som sa nedostal k porovnavaniu, kedze este musim parv veci dokupit, osadit a k testovaniu my chyba osciloskop, ktory som sa rozhodol zakupit a previest testy aj mimo svojich usi.
Kedze sa mi podarilo vyriesit rusenie phono, idem pocas sviatkov trosku updatnut tvoj zdroj s pridanim arduino a casovacov na zopinanie vystupov dispre, plus skusit na odporucanie mechanika ine regulatory, aby som sa zbavil vsetkych pridavnych dosiek a mal to v jednom.
Dispre urcite pojde na update a postavenie tretej dosky s pridanim rec out vystupu a zmenou tranzistorov za dostupne modely a taktiez na odporucanie mechanika skusit to urobit v dual mono.

Posluchovo mi preamp dispre s preampom v yamaha a-s1100 pride zvukovou charakteristikou na rovnako a vobec nepotrebuju tonove korekcie. Ma to velmi pekne jemne vysky.

Ten kabel pouzivam, len som to cele daval do finale a ked som to fotil nemal som novy kabel dokonceny, teraz uz je.

Mozem povedat vsak tolko, ze zvuk tvojho navrhu Dispre v kombinacii s Yamaha koncakom sa mi velmi paci minimalne pri pocuvani analogu, digital som este nemal moznost vyskusat, ale aj k tomu pride. Ked doladim Dispre pojde Yamaha prec a pojde k dispre cisto len koncovy zosilnovac s poriadnym vykonom.

som vdacny za pomoc mechanikovi, Reebovi, BV a som rad, ze sa ozval priamo tvorca.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

neviem niekto poradit footprint Eagle pre tuto suciastku:
https://www.avelmak.sk/index.php?lm=112 … icle=68318 ?

(upravil mechanik 17. 12. 2020 18:49)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

To asi nikto mať nebude. Budeš si to musieť nakresliť smile Mohol by som poradiť ale to by asi vážne bolo lepšie cez telefon.

EDIT: sice keď si vedel nakresliť cinch nakreslíš aj toto smile

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

viem si nakreslit suciastku, uz som sa s tym hral...len viem, ze je na to foot print, lebo uz som robil plosak s tym vypinacom, ale zabudol som oznacenie.
nic, idem sa trapit dalej smile

(upravil kaed 17. 12. 2020 20:00)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

já teda nový součástky neumím, dycky spíš sprasím nějakou podobnou. Ale nejjednoduší je použít google: třeba tady https://github.com/lab11/eagle/tree/master/lbr switch.lbr
to možná obsahuje, je to celkem standartní součástka, nebo třeba tady pohledat, když nic jinýho, tak vzít tohle a upravit jenom rozměry a uložit pod novým názvem: https://www.snapeda.com/parts/ESB-33133 … =pusbutton
a teda přiznáváš, že máš tu součástku ve svejch knihovnách? taky se tam dá vyhledávat... podle mě je to PVA2 nebo PVA2F var. 9077-2  ve "switch-misc" library, jestli takovou máš v eagle. tady má polák návod jak na to https://eduinf.waw.pl/inf/prg/009_kurs_avr_old/0028.php a tady hotovou knihovnu.: https://eduinf.waw.pl/inf/prg/009_kurs_ … newlib.lbr takže asi stačí dnes zvládnou ten googl používat, aspoň něco za to, že zotročil půlku lidstva - hláška Lizy Simpsnové z dílu starýho víc než 10 let  - offtopic: v r. 2004 bylo v Simpsnech, že po Trumpovi bude prezidentem USA Lisa Simpsonová, tak uvidíme, kdo tam fakt v lednu zasedne, protože co bylo v simpsnech, se stalo vždycky i v realitě.

(upravil scoop 17. 12. 2020 21:46)

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Dakujem za krasny navod, nevedel som si spomenut na nazov, nasiel som ju prechodom library a ano bola to PVR2R, akurat len som si prehadzal kontakty podla povahy realneho prepinaca...klaniam sa za obsiahle poucenie..

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

kaed, mali by to už stopnúť. Naposledy som sa bavil v serií 22. Minimálne od serie 25 je to uplná katastrofa. Buď som si zmenšil okno a bol na internete alebo si strihal nechty. Pozrieť celú seriu bolo utrpenie a dobrý nebol ani jeden diel. Aj tak už 1/4 postáv dabuje niekto iní pretože tí pôvodný sú mrtví... Appua musel vyhodiť von kvôli nekorektnosti. Hlavne že tupec homer kde si robia srandu z belocha je ok... To už si radšej pozri south park. Ten sarkasticky odráža celý vývoj spoločnosti a mentalitu ludí. Na môj vkus to tiež hrotia ale pozerá sa na to stále rovnako dobre ako kedysi.

Re: Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Simpsonovcom nepoznam, nikdy som nemal chut po par videnych dieloch tuto telenovelu zhliadnut, ale South park, aj ked uz tiez pomaly dejovo upada a sleduje hlavne politicku scenu, stale dokaze zdravsou formou zabavit...aktualny dabler Stana je desny...pardon ceski bratia...pre mna jednotkou ostava nesmrtelna Futurama...

Příspěvky [461 až 480 z 553]

  Stránky: ««« 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Předzesilovač s Dispre II trochu jinak

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£