Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Piezo měnič pro plašič kun

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 80]

(upravil rvx73 23. 11. 2020 9:47)

Re: Piezo měnič pro plašič kun

tak se nám pod střechu do baráku nastěhovala kuna.
vyrábět se mi nic nechce, tak se chci zeptat jestli nemáte zkušenosti s podobnými komerčně dostupnými přístroji
https://www.plasic-odpuzovac-kun.cz/vse … ic-tchoru/

případně jakou máte zkušenost s chytáním kuny do sklopce? Dá se tam nalákat?

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Do sklopce nevleze,na to je dost chytrá.Aspoň u mě to nefungovalo.
Od té doby,co jsem ubastlil ten therionův plašič,tak mám na půdě klid.

Re: Piezo měnič pro plašič kun

ultrazvuk by byl ideální, akorát sousedi co bydlí pod střechou mají kočku a psa, tak aby to nestresovalo je ... to bych asi nepochodil

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Koupil jsem Myšoplaš, místo 9 V akumulátorem jej napájím vyřazenou dobíječkou telefonu, běží již 2 roky zavěšený v dílně, v jejíž mezeře mezi střešní krytinou a sádrokartonem se ten milý tvoreček kdysi utábořil, a od té doby je s jeho exkrementy, zejména močí protékající sádrokartonem, a zápachem konec. Ale jelikož "odstěhování" zvířátka nenastalo ihned, ale asi až po čtvrt roce, nedokáži jednoznačně určit, že jej vysoký tón Myšoplaše od táboření odradil a že za úspěch může (jen) Myšoplaš. Již také proto, že v okolí se vyskytují ptačí dravci, atd.

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Tak jsem měl v létě problém s kunou a teď zmizela. Už vím proč. Načapal jsem na terase mývala, jak žere kočkám granule. Přebral jí teritorium.

QSC, EV, Turbosound, X32, SiEx3, DL1608 atd.

(upravil stiglitz 26. 11. 2020 16:39)

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Koupil jsem odpuzovač kun do auta, zapojil, a nic. Přímo za odpuzovač si natahaly do takovýho prostoru za tlumičem bordel, vystýlku, hadr, nějaký provázky, nebo co. Dělaly si hnízdo. Na motoru jsem našel skořápku od vajíčka nějakého pěvce, sušenku, a pochcaly víko motoru, že tam v laku zůstalo místo, který nejde ani zaboha rozleštit. Plašič kun byl vesele zapnutý, aniž to mělo sebemenší efekt. Takže jsem to odmontoval, a zavčasu vrátil.

Re: Piezo měnič pro plašič kun

therion napsal:

Mas to v mailu.
Overoval jsem to zapojeni na 3 kusech a vsechny chodily na prvni "drc". Napajeni jak z aku, tak spinanym zdrojem nedelalo sebemensi problemy. Zkousel jsem i 3 metrovy napajeci vodic a tam jedine co by bylo dobre je pridat ten elyt ke napajecim svorkam viz vyse. Zarizeni ma tak dobrou spotrebu, ze prakticky veskery napajeci proud tece do reproduktoru. V seriovem zapojeni repro a 12v napajeni se do 40KHz vlezes pod 200mA.

Ahoj, neměl někdo toto schéma a desku? Psal jsem autorovi cca před měsícem, ale bez odpovědi.
Předem moc díky

xreef@seznam.cz

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Vykašlete se na plašiče. Kuna jenom odejde k spousedovi. Zajeďte do svobodné země polské a kupte si Vigantol (Vigonez), a je po problému definitivně. Kočky to nežerou, nezajímá je to. Pár kousků přišpendlenejch sponkovačkou na krovy vyřeší úplně všecko.

Re: Piezo měnič pro plašič kun

kaed

Přečetl jsem si návod k té chemce, nejsem teda žádnej citlivka, ale aby něco umíralo 4-10dni???
Asi bych zkusil ten plašič nejdříve - šanci si zaslouží i kuna wink

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Kuno a myšoplaš používám od léta na chalupě a zatím jsou myši a kuny jinde. Představa že se mi po chalupě válí otrávené návnady a mrtvá zvířatka mne odradila od jedu.

Re: Piezo měnič pro plašič kun

kaed: Koupit to lze i tady jako jed na myši potkany a jiné hlodavce.
https://www.pasti.cz/vigonez-pasta-na-h … avcu-150g/
účinná látka je zde a je to pěknej sajrajt: https://cs.wikipedia.org/wiki/Brodifakum

Není co dodávat...

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Ten jed je kravina. Pokud uz kuna ma hnizdo ve strese (idealne v izolaci) tak v prubehu otravy ji zacne byt blbe, zaleze do hnizda a tam zdechne. Kdyz to tak udela cela kuni rodinka muzu vam zarucit, ze nakonec rozeberete 1/2 strechy aby jste se te chciplotiny zbavili.  Ultrazvuk je daleko lepsi neb pusobi preventivne. To ze poridite ultrazvuk o nizke intenzite a nemennem kmitoctu neni chyba ultrazvuku.....

(upravil Benazi 9. 1. 2024 16:12)

Re: Piezo měnič pro plašič kun

100 % účinnost, jedině Vigo.
Než udělá hnízdo ve střeše, máš po autě,není na škodu podhodit modrý obsah pod auto,a vidíš na druhý den co a jak.

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Hovadina , otravis jednu v zapeti prijde druha. A nedelas nic jineho nez po zahrade rozhazujes jedy, ktere sezere kde co a pak mas kolem baraku mrchoviste. Vyse popsane zapojeni ktere jsem tu daval 100% ochrani jak auto tak barak a s daleko mensimi naklady. Az budes rozebirat zateplenou strechu plnou chciplotin budes psat jinak : )

Re: Piezo měnič pro plašič kun

https://vyplasto.cz/sk/produkt/plasic-kun-a-mysi/ a čo toto? neskúšali ste niekto?

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Holt každej má jinou zkušenost...

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Já jsem se jich zbavil zapnutým ventilátorem z WC. Asi dva dny v kuse.

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Výrobní cena tak stovku

Web

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Na chalupě mám dva tyto kousky a fungují. Vyčetl bych jen to že je na šest malých buřtů které vydrží cca 3 měsíce. Na zimu jsem tedy musel použít externí baterii. No a externí zdroj 9-12V je na 3,5 jack. 
https://www.alza.cz/auto/format1-odh1-t … 1.htm?o=29

Re: Piezo měnič pro plašič kun

Vsimli jste si ze u zadneho toho bazmeku nikdo neudava frekvenci , jestli je promenna a hlavne akusticky tlak? : )))

Příspěvky [41 až 60 z 80]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Piezo měnič pro plašič kun

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£